حقوق بازنشستگان افزایش می یابد؟

به گزارش کهن پارس، به گزارش خبرنگاران، با توجه به لایحه بودجه سال 1401درباره افزایش 10درصدی حقوق برای بازنشستگان این سوال پیش می آید که جزئیات اجرای این طرح چگونه خواهد بود؟

حقوق بازنشستگان افزایش می یابد؟

ایسنا نوشته است:

سیداحسان خاندوزی در جلسه خود با رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و مدیران عامل بزرگ ترین شرکت های بیمه ای کشور که شب گذشته در محل وزارت اقتصاد، برگزار گردید، با بیان اینکه در این نشست، نکات بسیار خوبی در زمینه صنعت بیمه مطرح و مورد آنالیز نهاده شد گفت: این محورها و به واقع، توقعات دولت برای ایجاد تحول در صنعت بیمه، متکی بر سند تحول دولت سیزدهم است.

وزیر اقتصاد یکی از محورهای مورد نظر را حرکت به سمت نظارت برخط بیمه مرکزی بر شرکت های بیمه ای مطرح کرد که به گفته وی، متأسفانه، در حال حاضر خیلی با شرایط مطلوب در این خصوص فاصله داریم.

وی با بیان اینکه گزارش های نظارتی بیمه مرکزی در حال حاضر، گزارش هایی با فاصله زمانی و در برخی مواقع با دقت کم است، گفت: رئیس کل بیمه مرکزی پذیرفت که به سرعت در خصوص برخط شدن نظارت های این نهاد ناظر، تدبیری بیاندیشد.

وزیر اقتصاد محور دیگر مباحث جلسه مذکور را عدم اتصال بیمه های کشور به سامانه های نیروی انتظامی و اداره آگاهی و امثالهم ذکر و توضیح داد: به هر حال باید بپذیریم که یکی از منافذ فساد و سؤاستفاده در بخش بیمه ای کشور همین عدم اتصال سامانه های بیمه ای به سامانه نیروی انتظامی و پلیس است.

وی اضافه نمود: در این جلسه مقرر شد، تدابیر فوری اندیشیده گردد و با مذاکراتی که با فرماندهی محترم ناجا خواهیم داشت به سرعت کار اتصال سامانه ها، که باید خیلی پیش از این رخ می داد، پیش برود.

وزیر اقتصاد با اشاره به تعاملات موجود بین دستگاه های دولتی، نظارتی و نیروی انتظامی، ابراز امیدواری کرد: اولین خبرخوشی که مردم خواهند شنید، در خصوص حرکت به سمت دیجیتالی شدن بسیاری از کروکی هایی باشد که باید به وسیله سامانه نیروی انتظامی به دست صنعت بیمه برسد.

وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود مسئله فراگیری اقتصادی در صنعت بیمه را امری دارای اهمیت بسیار توصیف کرد و گفت: ما در کشور اقشار ضعیفی داریم که دسترسی به بیمه ندارند اما در عین حال، مسئولیت اجتماعی دارند و بیمه ها، بویژه بیمه های دولتی باید در این زمینه فعال باشند.

وی اضافه نمود: بسیاری از گروه ها به علت عدم اگاهی کامل، از گذشته، بدون بهره مندی از پوشش بیمه ای، در کسب و کارهایی فعالیت نموده اند و الان به شرایطی رسیده اند که بنظر ما باید شرکت های بیمه ای، محصولات تازه را برای آنها تعریف نمایند.

خاندوزی توضیح داد: یکی از همین موارد، مسئله افزایش حقوق بازنشستگان به وسیله تعریف محصولات بیمه ای تازه است که مقرر شد رئیس کل بیمه مرکزی در این زمینه هم پیشنهادی را به سرعت آماده و ارائه کند .

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 1198

به "حقوق بازنشستگان افزایش می یابد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوق بازنشستگان افزایش می یابد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید