فرهنگ و هنر

زن بی رحم شوهرش را با قهوه سمی مسموم کرد

زن 70 ساله بی رحمی که شوهرش را چندین بار با قهوه سمی مسموم کرده بود بازداشت شد.

6 اسفند 1399

خبرنگاران نامزدهای جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

تهران- خبرنگاران- نامزدهای بخش مسابقه ملی سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران برای اولین بار اعلام شد.

5 اسفند 1399

آموزش جنسی به نوجوانان توسط والدین

چگونه با فرزند خود در خصوص رابطه جنسی صحبت کنید. با هدایت های یک متخصص روابط و کتاب هایی برای یاری به شما

3 اسفند 1399

حضور انتشارات مدرسه درنمایشگاه مجازی کتاب تهران

تهران (پانا) - انتشارات مدرسه با بیش از 700 عنوان کتابِ برگزیده درنخستین نمایشگاه مجازی کتاب حضور پیدا می نماید و آثار خود را با تخفیف 20 درصد عرضه می نماید.

29 بهمن 1399

آب انبار سنتی دو گنبد از جاهای دیدنی کیش

از آنجا که ایران در منطقه کم باران واقع شده، ایرانیان در گذشته برای ذخیره آب آشامیدنی، اقدام به ساخت آب انبار می نمودند که در حال حاضر می توان بقایای این سازه های ارزشمند را در گوشه و کنار سرزمین پهناورمان (به ویژه در نقاط کم باران) مشاهده نمود. با توجه...

23 بهمن 1399

خدمات متقابل ادبیات داستانی و دفاع مقدس، سوژه دومین جلسه رستاخیز واژه ها

خبرگزاری خبرنگاران- فرهنگسرای اندیشه در دومین قسمت از رستاخیز واژه ها موضوع خدمات متقابل ادبیات داستانی و دفاع مقدس را آنالیز می نماید.

21 بهمن 1399

بحران کرونا و ایمنی مجازی فرزندان

پزشک متخصص اعصاب و روان گفت: والدین باید راهکارهای ایمنی فرزندان را در فضای مجازی و زمانی که به دلیل شیوع کرونا در خانه مانده اند را بیاموزند.

21 بهمن 1399

فراوری محتوا در کنار آموزش راه صیانت از بچه ها در فضای مجازی است

سینا با من قهر می نماید گاهی که چرا پینگ بازی هایش بالاست، علی در خصوص پلتفرم آموزش مدرسه اش شرح می دهد و همین چند روز پیش محمد مرا نشانده و یادم می دهد تا از فیلیمو برایش کارتون بگذارم. با تعجب که نگاهش می کنم می پرسد: تو با بابایت نمی نشستی کارتون ببینی؟...

21 بهمن 1399

مترجم بینوایان درگذشت

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در اصفهان، محمد مجلسی، متولد سال 1312 بود و آثار زیادی تا به امروز با ترجمه وی منتشر شده اند و کامل ترین نسخه رمان بینوایان اثر ویکتور هوگو یکی از این آثار است.

21 بهمن 1399

خبرنگاران 28 اثر طبیعی کشور واجد شرایط ثبت ملی شناخته شد

تهران- خبرنگاران- مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیا میراث معنوی و طبیعی وزات میراث فرهنگی گفت: 28 اثر از استان های البرز، کردستان، زنجان، لرستان و مازندران در جلسه امروز شورای ملی ثبت میراث طبیعی واجد شرایط ثبت شناخته شد.

21 بهمن 1399

معرفی روستای ژیوار

روستای ژیوار به دلیل قرار دریافت در منطقه ای کوهستانی زمستان هایی سرد و مشکل را پشت سر می گذارد. بیشتر گردشگران ترجیح می دهند در بهار دلپذیر و فصل شکوفا شدن طبیعت به آن سفر نمایند، برخی دیگر فصل تابستان را انتخاب مینمایند

21 بهمن 1399

پرفروش ترین کتاب های دنیا در سالی که گذشت

دنیای کتاب در سال 2020 تحت تأثیر عوامل مختلف قرار داشت؛ از سایه سیاه و سنگین کرونا گرفته تا رویدادهای سیاسی و اجتماعی مانند اعتراضات ضد نژادپرستی.

20 بهمن 1399

مذاکره مفصل درباره نقش امریکا در سوریه

دانفورد گفت: این کار اجازه می دهد که ما نیروهای خودمان را از شمال شرق سوریه خارج کنیم بدون اینکه کردها و سایر متحدان ضدداعش خود را در معرض خطرات جدی قرار دهیم و حتی شهرت و اعتبار بین المللی خودمان را تخریب کنیم.

20 بهمن 1399

دعای روز آدینه (متن به همراه فایل صوتی)

در روایات برای هر روز هفته یک دعای مخصوص ذکر شده است. دعای روز آدینه هم دعایی کوتاه ولی پر مضمون است که خواندن آن بسیار توصیه شده است.

20 بهمن 1399

رونمایی از لوگوی فیلم مخفیگاه

تهران (پانا) - لوگوی فیلم مخفیگاه به کارگردانی بنیامین نادعلی و تهیه کنندگی هاشم علی اکبری و یوسف نادعلی رونمایی و منتشر شد.

20 بهمن 1399

پرخوری عصبی؛ چرا اضطراب موجب پرخوری می شود؟

یکی از علائم اضطراب شدید اختلال در عادات غذاییست که بیشتر در پرخوری عصبی نمود پیدا می کند. به طور کلی غذا خوردن باعث می شود تا افراد حتی به صورت لحظه ای احساس بد حاصل از اضطرابشان را فراموش کنند.

20 بهمن 1399

ممنوعیت های سفر چه تغییری کرده است؟

به گزارش خبرنگاران، سخنگوی ناجا روز گذشته (6 دی ماه) گفته سفر با خودرو شخصی به طور میانگین 30 درصد در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته کاهش داشته است. طبق گزارش های نیروی انتظامی، در جمعه برفی پنجم دی ماه، 27 هزار و 117 خودرو به مبدا خود برگشت داده شده اند...

19 بهمن 1399

ورود زورگیر مسلح به خانه زن جوان با لباس نیروی انتظامی، خفت گیری که دوست داشت پلیس گردد!

زورگیر مسلح سابقه دار با لباس نیروی انتظامی پس از ورود به خانه زن جوان و ضرب و شتم وی 30 میلیون پول نقد و گوشی تلفن همراه او را به سرقت برد.

19 بهمن 1399

هیچ کدام از خبرنگاران کردستانی از اینترنت ویژه بهره مند نشدند

به گزارش خبرنگاران، هفته گذشته معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به رسانه ها اظهار داشت در راستای تسهیل فعالیت های خبری اصحاب رسانه، فهرست خبرنگاران و اصحاب رسانه متقاضی دریافت اینترنت ویژه خبرنگاری (APN) که توسط مدیران مسئول...

19 بهمن 1399

محسن علی اکبری:روزهای ابدی نگاهی ریشه ای و موشکافانه به برهه ای از انقلاب دارد

تهران (پانا) - تهیه کننده سریال روزهای ابدی می گوید قصه این سریال تا هشت ماه پس از تاریخ انقلاب یعنی از دی ماه 57 تا آبان 58 رقم می خورد که این بازه زمانی در لوکیشن های مختلفی در ایران و خارج از کشور تصویربرداری می گردد.

19 بهمن 1399
تعداد: (122)