فرهنگ و هنر

در نامه ای به استاندار تهران اعلام شد؛ ابلاغ مراتب ثبت ملی 55 اثر منقول فرهنگی تاریخی

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای مراتب ثبت 55 اثر منقول فرهنگی تاریخی را به استاندار تهران ابلاغ کرد.

7 آذر 1399

اجرای طرح 100 باغ گردشگری تا سرانجام عمر دولت دوازدهم در یزد

ایسنا/ براساس سخنان مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد، اجرای طرح 100 باغ گردشگری تا سرانجام عمر دولت دوازدهم در یزد صورت می گیرد.

2 آذر 1399

حضور فیلم کوتاه زمین شماره اس 7 در جشنواره زینه بی بیلبائو

فیلم کوتاه زمین شماره اس 7 ساخته آبتین سرابی به شصت و دومین جشنواره جهانی زینه بی بیلبائو راه یافت.

1 آذر 1399

نقد و آنالیز Sayonara Wild Hearts - سفر اسیدی

از خوابی بیدار می شوید. به دنبال پروانه ای از پنجره اتاق خود سقوط می کنید. با اسکیت بورد در فضایی معلق می رانید و با دسته ای از زنان موتورسوار با نقاب روباه مسابقه پایکوبی می گذارید.

26 آبان 1399

عجیب ترین مقاصد گردشگری را بشناسید، تصاویر

در این مطلب مقاصد گردشگری عجیبی را به شما معرفی می کنیم که شاید تا به امروز چیزی از آن ها نشنیده باشید؛ از شهر متروک ارواح و موزه های استخوانی گرفته تا شگفتی های خارق العاده که توسط انسان خلق شده است.

21 آبان 1399

دور زدن کرونا؛ حمله صد ها توریست به شمال با 50 مینی بوس!

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از برخورد شدید با حرکت های گروهی غیرمجاز گردشگری در این استان با هدف تامین امنیت و سلامت مردم خبر داد.

17 آبان 1399

موزه ای کنار رودخانه

موزه ها نقطه اتصال گذشته، حال و آینده هستند. آن ها می توانند فرهنگ، تاریخ و هنر کشور ها و مناطق مختلف دنیا را به یکدیگر ارتباط داده و متصل نمایند. ما در این گزارش داستان تأسیس یکی از موزه های بلژیک را برای شما روایت می کنیم.

16 آبان 1399

اتمام فاز دوم حفاظت و بازسازی کاروانسرای تاریخی ایری ورزقان

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان شرقی، احمد حمزه زاده روز پنجشنبه 8 آبان ماه 1399 ضمن اعلام این خبر گفت: کاروانسرای تاریخی روستای ایری از جمله بناهای مهم و با اهمیت استان به شمار می آید و بخش نخست آن که متعلق...

15 آبان 1399

محمدحسین لطیفی، بازیگر شد!

محمدحسین لطیفی به جمع بازیگران سریال پیکسل به کارگردانى محمود معظمی پیوست.

12 آبان 1399

احیای هنرهای سنتی در قامت لباس به بهانه هفته گردشگری ، لباس اقوام ایرانی از دیرباز زبانزد بوده اند

هر سال از پنجم مهر به مدت یک هفته در تقویم کشور به عنوان هفته گردشگری نام گذاری شده است، هفته ای که می تواند فرصت مناسبی را برای تورق میراث فرهنگی و معنوی کشور در زمینه مد و لباس مهیا سازد.

11 آبان 1399

شروع سامان دهی بدنه و بخش های تاریخی مجموعه تپه حصار دامغان

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، مهدی قاسمی روز پنجشنبه 3 مهرماه با اعلام این خبر اضافه نمود: برچیدن بخش های فرسوده خشتی روی دیوارها، دیوار چینی با خشت و ملات گل، اندود کاه گل، دفع علف های هرز و ... از جمله اقدامات...

11 آبان 1399

ناگفته های زندگی کشتی گیر معروف در رادیو روایت می شود

مجموعه رادیویی سکو به روایتگری از زندگی علیرضا حیدری کشتی گیر سابق تیم ملی می پردازد.

10 آبان 1399

اهمیت مهارت تصمیم گیری صحیح و عوامل موثر بر آن

خیلی مواقع بعد از تصمیم گیری خود و نتیجه به دست آمده پشیمان شده ایم و به خودمان گفته ایم کاش تصمیم دیگری گرفته بودم. همین تردید در تصمیم گیری و نتایج نه چندان دل چسبی که به خاطر برخی تصمیمات نادرست رخ می دهند برای ما اهمیت مهارت تصمیم گیری صحیح را روشن...

5 آبان 1399

استعفای کادر فرماندهی پلیس راچستر در پی اعتراضات گسترده

در پی اعتراضات گسترده به قتل یک شهروند سیاه پوست توسط مأموران پلیس شهر راچستر آمریکا، کادر فرماندهی پلیس این شهر استعفای خود را اعلام کردند.

3 آبان 1399

زیباترین اشعار نزار قبانی ، شاعر با احساس جهان عرب

نزار قبانی شاعر بزرگ دنیا عرب که در سال 1923 در دمشق سوریه به دنیا آمد که علاوه بر شاعر دیپلمات و ناشر نیز بوده است. این شاعر اشعار زیادی با مضامین مختلف دارد که البته در بیشتر آن ها به زن و عشق می پردازد. بسیاری از شعر های قبانی به فارسی ترجمه شده و از این...

29 مهر 1399

خبرنگاران تعزیه، بازنمایی فرهنگ دفاع از مظلوم و صلح طلبی ایرانیان است

تهران- خبرنگاران- مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با اشاره به آموزه ها و مبانی تعالی بخش دین اسلام بر پایه رافت، مهربانی، گذشت و ایثار گفت: هنر آئینی تعزیه، بازنمایی فرهنگ دفاع از مظلوم و صلح طلبی ایرانیان است.

23 مهر 1399

خیز جدید برای اخذ مالیات از املاک و خودروهای لوکس

وزارت اقتصاد آیین نامه اجرایی بند (ت) تبصره (6) ماده واحده قانون بودجه سال 1399 کل کشور درباره شیوه اخذ مالیات از املاک و خودرو های با شرایط خاص را به کمیسیون اقتصاد هیئت دولت ارائه کرد.

22 مهر 1399

نجات کبد چرب با ورزش

مطالعه ای جدید نشان داده است که انجام تمرینات ایروبیک و آمادگی جسمانی بالاتر به تنهایی می تواند اهمیت بیشتری در کاهش چربی موجود در کبد برای پیشگیری یا درمان بیماری نسبت به کاهش وزن داشته باشد.

13 مهر 1399

یک شرکت فناور پاوربانک چند منظوره قابل حمل ساخت

محققان یک شرکت فناور مستقر در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر پیروز به طراحی و ساخت پاوربانکی شدند که در راستای تسهیل شارژ انواع تجهیزات همراه مخابراتی و دوربین های فیلم برداری به کار می رود.

8 مهر 1399

دومین دوره توانمندسازی تاسیسات گردشگری زنجان برگزار گردید

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: دوره آموزشی رایگان توانمندسازی بهره برداران تاسیسات گردشگری با حضور 100 نفر به صورت مجازی برگزار گردید.

1 مهر 1399
تعداد: (64)