وعده جدید برای ثبات قیمت از هفته آینده

به گزارش کهن پارس، معاون دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت گفت: با توجه به افزایش جدید قیمت تخم مرغ، قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ برای مصرف کننده 16 هزار و 900 تومان است.

وعده جدید برای ثبات قیمت از هفته آینده

به گزارش دنیای اقتصاد، قاسمیان معاون دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت در یک برنامه خبری با اشاره به مصوبات یکصد و نوزدهمین جلسه ستاد تنظیم بازار گفت: در این جلسه قیمت مصوب جدید تخم مرغ اعلام شد و بر این اساس قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری 14 هزار تومان معین شد.

وی بیان نمود: قیمت قبلی هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری 12 هزار تومان بود.

معاون دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه نمود: با توجه به افزایش قیمت تخم مرغ، قیمت جدید هر کیلو گرم تخم مرغ برای مصرف کننده 16 هزار و 900 تومان خواهد بود.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت تخم مرغ براساس کار کارشناسی دقیق و بررسی مستندات ارائه شده از سوی انجمن اجرا شده و سازمان حمایت تمام جوانب از جمله افزایش قیمت نهاده ها را در آن لحاظ کرده است، بیان نمود: به دلیل ایجاد انگیزه در بخش تولید و جلوگیری از دپو نشدن مجوز افزایش قیمت تخم مرغ داده شد ضمن اینکه قیمت مذکور مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی نیز بوده است.

قاسمیان اظهار کرد: قیمت تخم مرغ بسته بندی شده نیز بررسی خواهد شد و کارگروه ستاد تنظیم بازار به زودی این قیمت ها را اعلام خواهد کرد. وی گفت: با توجه به اقدامات اجرا شده در هفته آینده فرایند ثبات نسبی در قیمت را خواهیم داشت.

قاسمیان اضافه نمود: در راستای تنظیم بازار مقرر شد تا شرکت پشتیبانی امور دام با نظارت وزارت جهاد کشاورزی ماهانه 80 هزار تن تخم مرغ را تامین کند که نظارت بر نحوه توزیع این تخم مرغ ها تا بنکداری ها بر عهده وزارت جهاد کشاورزی و پس از آن یعنی در بخش خرده فروشی بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد افزایش قیمت مواد شوینده نیز اظهار کرد: در جلسه ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت مواد شوینده پذیرفته نشد و براین اساس هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت مواد شوینده وجود ندارد.

گفتنی است در این برنامه خبری، هدایت اصغری مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخم گذار در مورد قیمت جدید هر شانه تخم مرغ بیان نمود: با توجه به افزایش قیمت تخم مرغ، قیمت هر شانه تخم مرغ با وزن یک کیلو و 900 گرم برای مصرف کننده 34 هزار تومان خواهد بود.

در ادامه معاون دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد قیمت نان نیز گفت: افزایش قیمتی در مورد نان وجود ندارد.

تخلف گران فروشی نان را گزارش دهید

البته این موضوع از سوی رئیس اتاق اصناف تهران نیز تایید شده است. به گزارش اتاق اصناف تهران، قاسم نوده فراهانی گفت: قیمت نان تغییری نکرده است و مردم در صورت گران فروشی تخلف را به سامانه 124 اطلاع دهند تا توسط تعزیرات با نانوایی متخلف برخورد شود.

نوده فراهانی اضافه نمود: اتحادیه نانوایان تهران برای افزایش قیمت نان درخواستی داده و این درخواست فقط در حال پیگیری و بررسی است. او گفت: درخواست اتحادیه نانوایان تهران در کمیته کارشناسی بررسی می شود و در صورتی که درصدی برای افزایش قیمت در نظر گرفته شود، در آن زمان قیمت نان ابلاغ می شود.

رئیس اتاق اصناف تهران بیان نمود: بازرسان اتاق اصناف و سازمان صمت تهران به تخلفات نانوایی هایی که اقدام به گران فروشی می کنند، رسیدگی و در صورت اثبات گران فروشی مسوول آن واحد صنفی را برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند کرد.

او همچنین با اشاره به ساماندهی بازار ماسک گفت: از ابتدای هفته آینده بازرسان اصناف و صمت با حضور در سطح شهر، خواربار فروشی ها، واحد های عرضه کننده تجهیزات پزشکی و سوپرمارکت ها، ماسک های غیراستانداردی که مورد تایید سازمان غذا و دارو و ستاد مقابله با کرونا نباشند، جمع آوری خواهندکرد.

وی اضافه نمود: طبق اعلام سازمان غذا و دارو، منظور از ماسک استاندارد، ماسک های تولید شده با ماشین و دارای پارچه ملت بلون (پارچه مخصوص به عنوان فیلتر که بین لایه درونی و بیرونی ماسک واقع شده) هستند که در غیر این صورت ماسک از واحد صنفی جمع آوری می شود. رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به خودکفایی تولید ماسک اضافه نمود: با تولیدکنندگان و عرضه کنندگان ماسک های غیر استاندارد برخورد خواهد شد.

نوده فراهانی با اشاره به ثبت معینات تولیدکنندگان استاندارد در سامانه جامع تجارت گفت: عرضه کنندگان، باید ماسک را از سامانه جامع تجارت و از تولیدکنندگان مورد تایید خریداری و حتما فاکتور رسمی خرید دریافت کنند.

وی اضافه نمود: از ابتدای هفته آینده بازرسان اصناف و صمت به سطح شهر و واحد های عرضه کننده ماسک مراجعه خواهند کرد و در صورت مشاهده ماسک بدون استاندارد، آن کالا را جمع آوری و واحد متخلف را به تعزیرات معرفی خواهند کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 513

به "وعده جدید برای ثبات قیمت از هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده جدید برای ثبات قیمت از هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید