اخبار اقتصادی

کاهش 63 درصدی مسافرت هوایی بین المللی به خاطر کرونا در ماه می

اتحادیه بین المللی حمل و نقل هوایی، یاتا، گفت محدودیت های وضع شده برای مقابله با پاندمی کرونا باعث کاهش 63 درصدی تقاضای مسافرت هوایی در ماه می در مقایسه با قبل از پاندمی کرونا شده است.

11 مرداد 1400

2 مزرعه تازه ارز دیجیتال در تهران شناسایی شد

در ادامه طرح برخورد با مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال به وسیله شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم، بازرسان منطقه ها برق فارابی و مولوی، پیروز به شناسایی و جمع آوری دو مزرعه غیرمجاز استخراج رمز ارز با بیش از 190 ماینر در تهران شدند.

8 مرداد 1400

کوبا: اتهامات آمریکا علیه ما بی اساس و دارای اهداف سیاسی است

وزارت امور خارجه کوبا در بیانیه ای اتهامات دولت آمریکا علیه کوبا مبنی بر عدم همکاری کامل این کشور با اقدامات ضدتروریستی را رد کرد و این اتهامات را بی اساس و دارای اهداف سیاسی خواند.

4 مرداد 1400

مقایسه قیمت مسکن در جنوب و مرکز تهران

آگهی های آنلاین این روز ها رونق خوبی پیدا نموده اند و بسیاری از معاملات به یاری همین آگهی ها صورت می گیرد. در این گزارش آخرین عدد و رقم های مربوط به مسکن در اهواز، جنوب و مرکز تهران و خودرو های صفرکیلومتر را آنالیز می کنیم؛ آگهی هایی که طی یک هفته گذشته...

31 تیر 1400

ثبت نام وام ودیعه مسکن شروع شد

طبق اعلام قبلی وزارت راه ثبت نام وام ودیعه مسکن از ساعت 12 امروز شروع شد. قسط وام 70 میلیونی برای تهرانی ها در بازپرداخت 5 ساله حدود 1.5 میلیون تومان است.

24 تیر 1400

امکان افزایش انشعابات آب واحدهای تولیدی صنفی خراسان جنوبی فراهم شد

رئیس اتاق بیرجند با اشاره به آنالیز مسائل واحدهای تولیدی صنفی استان در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان جنوبی، گفت: با مصوبه شورا امکان افزایش انشعابات آب واحدهای تولیدی صنفی خراسان جنوبی فراهم شد.

24 تیر 1400

افزایش بهای بنزین در آمریکا در پی حمله سایبری به بزرگترین خط لوله سوخت

خبرگزاری خبرنگاران- درپی حمله سایبری به بزرگترین خط لوله انتقال مواد سوختی آمریکا، بهای بنزین در جایگاه های سوخت گیری این کشور به طور بی سابقه ای افزایش یافت.

21 تیر 1400

بریتانیا؛ صفر شدن مرگ و میرهای کرونایی

کارشناسان نگران مواجهه با موج سوم کرونا هستند که پیشتر به شکل گسترده در هند ظهور نموده است.

17 تیر 1400

بازداشت کارمندان وزارت دفاع و کشور عربستان به اتهام فساد

هیأت نظارت و مبارزه با فساد عربستان 136 تن از شهروندان و افراد مقیم این کشور را به دلیل اتهامات مختلف بازداشت نموده است.

16 تیر 1400

ملاقات سه جانبه مقامات ایران، ترکیه و افغانستان

ایرنا نوشت: وزارت امور خارجه ترکیه روز آدینه با صدور بیانیه ای از ملاقات سه جانبه با ایران و افغانستان در روز یکشنبه با هدف گسترش روابط اطلاع داد.

16 تیر 1400

شکایت ژاپن از چین به سازمان تجارت جهانی به دلیل تعرفه های بالا

ژاپن از چین به دلیل اعمال تعرفه های بالا در مقابله با ارزان فروشی بر محصولات فولاد ضدزنگ ژاپنی، به سازمان تجارت جهانی شکایت نموده است.

12 تیر 1400

ادعای رویترز درباره پیشنهاد جامع آمریکا به ایران

رویترز به نقل از یک دیپلمات اروپایی مدعی شد: واشنگتن یک پیشنهاد جامع را مطرح کرده است که شامل برداشتن تحریم ها در بخش های کلیدی مثل نفت، گاز و بانکداری است.

9 تیر 1400

چرا فراوری خودرو های دوگانه سوز از سوی خودروسازان داخلی کاهش یافته است؟

فراوری خودرو های دوگانه سوز کاهش پیدا نموده است. این آماری است که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شده است. براساس این آمار فراوری خودرو های دوگانه سوز در دو ماه نخست سال جاری و نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

6 تیر 1400

روح الله برادری: دولت پولی ندارد که بخواهد در سینما پولشویی کند

تهران (پانا) - روح الله برادری که از تهیه کننده های شناخته شده سینمای جنگ است و در کارنامه خود آثاری چون مانند حمله به اچ سه و سجاده آتش را دارد، معتقد است، اینکه عده ای می گویند تهیه کننده سودش را از تولید می برد بهانه ای برای فروش نرفتن فیلم هایشان است...

5 تیر 1400

اعلام دلایل رسوب کالا در گمرک

تهران (پانا) - به گفته معاون فنی گمرک تامین نشدن ارز بانک مرکزی و ابلاغ نشدن به موقع مصوبات مربوط به ترخیص درصدی کالاهای اساسی، از مهمترین عوامل رسوب کالا در گمرکات و بنادر و کمبود کالا در داخل است.

3 تیر 1400

افتتاح نمایشگاه تجهیزات و دستاورد های صاایران در شمال شرق کشور

نمایشگاه تجهیزات، دستاورد ها و پیشرفت های صنایع الکترونیکی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح با هدف معرفی توانمندی های متخصصین صنعت دفاعی در منطقه شمال شرق کشور افتتاح و مورد بهره برداری نهاده شد.

2 تیر 1400

انفعال عجیب مجمع فدراسیون جودو در قبال اتفاقات اتفاق افتاده، تماشاگرانی که فقط جشن پیروزی می گیرند!

در حالی که جودو ایران در 2 سال گذشته بدترین اتفاقات تاریخ خود را تجربه نموده، اما مجمع این فدراسیون منفعلانه عمل نموده و تنها نقش تماشاگر را داشته است.

29 خرداد 1400

سورنا در جمع 10 ربات برتر جهان در سال 2020، درخشش توانمندی های فناوران ایرانی در تولید ربات

ربات ایرانی سورنا توسط انجمن مهندسین مکانیک آمریکا (ASME) در میان 10 ربات شاخص سال 2020 جای گرفت.

28 خرداد 1400

بانک مرکزی درباره معامله گران رمزارزها هشدار داد

طبق مصوبه هیئت دولت تنها رمز ارزهای استخراجی در داخل کشور طبق ضوابط می تواند مورد استفاده قرار گیرد و از این رو معامله دیگر رمز ارزها مجاز نیست.

19 خرداد 1400

المیادین: فرستاده آمریکا هیچ پیام تهدیدآمیزی برای هیئت صنعا نفرستاده است

یک منبع مطلع به مذاکرات مسقط به المیادین گفت: هیئت آمریکایی طرح ها و افکاری را برای ما ارائه و هیئت صنعا نیز ملاحظات خود را مطرح کرد و به هیچ نقطه مشخصی دست بافته نشد.

18 خرداد 1400
تعداد: (262)