کنگره ملی خلق چین لایحه امنیتی هنگ کنگ را تصویب کرد

به گزارش کهن پارس، در جلسه امروز کنگره ملی خلق چین، لایحه امنیت ملی در ارتباط با هنگ کنگ با حضور رئیس جمهور و نخست وزیر چین به تصویب رسید.

کنگره ملی خلق چین لایحه امنیتی هنگ کنگ را تصویب کرد

به گزارش گروه بین الملل کهن پارس، مجلس چین امروز پنجشنبه لایحه امنیت ملی در ارتباط با هنگ کنگ را به تصویب رساند. بر اساس این قانون، امنیت در این منطقه تقویت خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی دولت چین شینهوا، این لایحه توسط کنگره ملی خلق چین در پکن تصویب شد و حالا برای تبدیل شدن به قانون در اختیار مقامات چین قرار خواهد گرفت. شی جین پینگ رئیس جمهور و همچنین لی کچیانگ نخست وزیر این کشور در جلسه مجلس حضور داشتند.

این قانون از تاریخ اول ژانویه 2021 (دی 1399) اجرایی خواهد شد.

مقامات آمریکا از جمله رئیس جمهور این کشور در روزهای اخیر با اتخاذ مواضعی مداخله جویانه، چین را در ارتباط با این لایحه تهدید نموده بودند. ترامپ دیروز از قصد آمریکا برای اقدام علیه چین در ارتباط با هنگ کنگ اطلاع داد. مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا هم در اطلاعیه ای به کنگره این کشور خاطرنشان کرد واشنگتن دیگر هنگ کنگ را خودمختار نمی داند.

دولت آمریکا سال گذشته هم در پی اقدامی مداخله جویانه در امور داخلی چین و در راستای حمایت از معترضان هنگ کنگی، لایحه حقوق بشر و دموکراسی هنگ کنگ را به تصویب رساند.

سیاست یک کشور، دو سیستم یا سیاست چین واحد از سال 1979 تا به امروز موضع رسمی دولت های جمهوری خواه و دموکرات بوده است و طبق آن واشنگتن هنگ کنگ و همچنین تایوان را بخشی از سرزمین اصلی چین می داند هر چند آمریکا در عمل طی سال های اخیر با اقداماتی از قبیل فروش تسلیحات پایبندی کامل به این سیاست نشان نداده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 95

به "کنگره ملی خلق چین لایحه امنیتی هنگ کنگ را تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره ملی خلق چین لایحه امنیتی هنگ کنگ را تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید