پاسخ چین به آمریکا درباره نشت کرونا از آزمایشگاه ووهان

به گزارش کهن پارس، ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه چین بار دیگر ضمن انتقاد از فرافکنی آمریکا در خصوص احتمال نشت ویروس از آزمایشگاه ووهان تاکید نمود که این ادعا یک دروغ و ساخته و پرداخته ایالات متحده است.

پاسخ چین به آمریکا درباره نشت کرونا از آزمایشگاه ووهان

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

وانگ ون بین روز پنجشنبه در کنفرانس خبری در پکن اضافه کرد: بعضی از سیاستمداران و رسانه های آمریکایی ادعا نموده اند که ویروس کرونا از آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان به بیرون نشت نموده است اما آمریکا سال ها پیش با رویکردی جنگ طلبانه و مبتنی بر داده های غلط و با پیش دریافت ساز و کاری هماهنگ با رسانه های خود و با طرح ادعای وجود تسلیحات کشتار جمعی در عراق، حمله به این کشور را در دستور کار خود قرار داد.

این مقام چینی ادامه داد: امروز نیز آمریکا با رقصاندن همان عروسک خیمه شب بازی خود در توجیه حمله به عراق، هوچی گری درباره نشت ویروس کرونا در آزمایشگاه ووهان چین را به راه انداخته است.

وی با بیان اینکه آمریکا جنگ عراق را نیز به دلیل تصور وجود سلاح های کشتار جمعی آغاز کرد، اضافه کرد: این بار ایالات متحده جنجالی برای نظریه نشت ویروس از آزمایشگاه بدون هیچ مدرک واقعی آغاز نموده است. هدف از این اقدام چیست؟ اگر هدف واقعی ایالات متحده ردیابی منبع ویروس است، چرا به دانشمندان اعتماد نمی نماید و از سازمان اطلاعات به عنوان نیروی اصلی استفاده می نماید؟ اگر آمریکا می خواهد منبع ویروس را پیدا کند، چرا برای آن مهلت 90 روزه معین نموده است؟ اگر ایالات متحده واقعا به شفافیت اهمیت می دهد، چه زمانی می خواهد از متخصصان سازمان بهداشت جهانی دعوت کند تا از پایگاه بیولوژیکی فورت دتریک بازدید نمایند؟

وانگ ون بین یادآورشد: این اقدام آمریکا به رفاه عمومی بین المللی و زندگی و سلامتی مردم همه کشورها آسیب می رساند، جامعه جهانی باید در این باره هوشیار بوده و با آن مخالف باشد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 912

به "پاسخ چین به آمریکا درباره نشت کرونا از آزمایشگاه ووهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ چین به آمریکا درباره نشت کرونا از آزمایشگاه ووهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید