ظریف: همه تحریم های ترامپ ضد برجام بوده و باید رفع شود

به گزارش کهن پارس، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در توییتی ضمن تکرار تنها گام موجود برای احیای برجام، افزود همه تحریم های ترامپ ضد این توافق بوده و باید رفع شود.

ظریف: همه تحریم های ترامپ ضد برجام بوده و باید رفع شود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در توییتی تاکید کرد همه تحریم های ترامپ ضد برجام بوده و باید رفع شود.

او در خصوص تنها گام موجود برای حفظ توافق هسته ای ایران نوشت: ایران راستا منطقی برای پایبندی کامل به برجام را ارائه می کند: ایالات متحده-که این بحران را ایجاد کرد-اول باید به تعهد کامل بازشود؛ ایران بعد از راستی آزمایی سریع، اقدام متقابل خواهد کرد.

ظریف در ادامه تاکید کرد: همه تحریم های ترامپ ضد برجام بوده و باید رفع شود، بدون توجه به تمایزات و نام گذاری های بی منطق و خودسرانه تحریم ها.

به گزارش فارس، دومین جلسه حضوری نشست کمیسیون مشترک برجام که از روز سه شنبه 17 فروردین ماه در وین از سر گرفته شده بود، امروز جمعه 20 فروردین برگزار گشت و بعد از حدود یک ساعت و نیم پایان یافت. ارائه گزارش رایزنی های فنی اجرا شده در جلسات گروه های کارشناسی لغو تحریم و هسته ای مهمترین دستورکار نشست امروز بود.

در نشست امروز، نمایندگان اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده های جلسات کارشناسی، نتیجه رایزنی های کارشناسان ایران و کشورهای 1+4 را به اعضای کمیسیون مشترک گزارش کردند.

سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و رئیس هیأت ایرانی، در این نشست ضمن تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران برای ادامه تعاملات جدی، گفت: این امر منوط به مشاهده اراده سیاسی و جدیت در طرف های مقابل است و در غیر این صورت، دلیلی برای ادامه مذاکرات وجود نخواهد داشت.

عراقچی مجددا تاکید کرد: لغو کلیه تحریم های آمریکا که در دوران رئیس جمهور گذشته آن کشور وضع شده اند، گام ضروری برای احیای برجام بوده و تنها پس از راستی آزمایی لغو این تحریم ها، ایران آمادگی دارد تا اقدامات جبرانی خود را متوقف کرده و به اجرای کامل برجام بازشود.

در پایان این جلسه، توافق شد جلسه آینده کمیسیون در سطح معاونان در روز چهارشنبه آینده (25 فروردین) در وین برگزار شود و بلافاصله در چارچوب گروه های کارشناسی، رایزنی های فنی و تخصصی به صورت فشرده جهت تهیه و ارائه فهرست اقداماتی که باید از سوی همه طرف ها در حوزه رفع تحریم و اقدامات هسته ای برای احیای برجام صورت گیرد، ادامه یابد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 824

به "ظریف: همه تحریم های ترامپ ضد برجام بوده و باید رفع شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: همه تحریم های ترامپ ضد برجام بوده و باید رفع شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید