درج قیمت فراوری کننده روی 15 کالا، قیمت گذاری نان به استان ها واگذار شده است

به گزارش کهن پارس، وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امکان قیمت گذاری بعضی کالاها مانند نان، مرغ و تخم مرغ به صورت استانی وجود دارد، گفت: قیمت گذاری نان به استان ها واگذار شده است.

درج قیمت فراوری کننده روی 15 کالا، قیمت گذاری نان به استان ها واگذار شده است

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، سیدرضا فاطمی امین در یک برنامه تلوزیونی با اشاره به جلسه ستاد تنظیم بازار گفت: بعضی از کالا ها مانند نان، مرغ و تخم مرغ اصولا ویژگی های محلی دارند و در همه استان ها به یک قیمت فراوری نمی شوند که به یک قیمت فروخته شوند بنابراین رئیس جمهور تاکید داشت که قیمت گذاری کالا هایی که هزینه فراوری و نظام توزیع آن ها بستگی به منطقه، شهر یا اقتضائات استان دارد سراسری نباشد تا با قیمت عادلانه تری در دسترس مردم قرار گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه نمود: ستاد تنظیم بازار یک ستاد کشوری و ملی است و متناظر با این ستاد در همه استان ها به ریاست استانداران یک ستادی تشکیل می گردد که مدیریت ستاد تنظیم بازار در استان هارا بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه قیمت گذاری بعضی اقلام مانند نان به استان ها واگذار شده است، اضافه نمود: در چند ماه گذشته در حوز هایی مانند قیمت مرغ و تخم مرغ موفقیت هایی داشته ایم و در اغلب شهر ها و استان ها قیمت این کالا ها ثبات داشته است و قیمت ها در بیشتر استان ها یکسان بوده است.

فاطمی امین با اشاره به اینکه در مقطع فعلی تمرکز ستاد تنظیم بازار بر روی حدود 15 کالا بوده است، گفت: در بعضی اقلام مواد اولیه مانند سیمان و فولاد نیز بازار به ثبات رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه در مرحله اول تمرکز ما در ستاد تنظیم بازار بر اقلامی است که اهمیت بیشتری دارد، گفت: در گام دوم با تاکید رئیس جمهور تمرکز ما بر روی سایر موادغذایی، لوازم خانگی و شوینده ها تمرکز خواهیم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص درج قیمت فراوری کننده روی محصولات بیان داشت: در بعضی محصولات شاهد هستیم که قیمت مصرف کننده درج شده روی کالا 30 تا 40 درصد بیش از قیمت فراوری کننده است و به عبارتی در نظام توزیع افزایش غیرمعمول قیمت ها را شاهد بوده ایم بنابراین برای برطرف این مساله در کوشش هستیم از هفته جاری به جای درج قیمت مصرف کننده، قیمت فراوری کننده بر روی 15 کالا درج خواهد شد.

وی بعلاوه با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر اجرای سامانه جامع تجارت گفت: این سامانه تا حد زیادی پیشرفت داشته است و در حال حاضر جریان 17 کالا در این سامانه به صورت شفاف قابل رصد است. به عنوان مثال روغن نباتی یکی از کالا هایی است که در سامانه به طور معین قابل رصد و پیگیری است که چقدر روغن خام موجود است و در کدام کارخانه ها روغن فراوری و در نهایت نظام توزیع آن نیز معین است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1401 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 1267

به "درج قیمت فراوری کننده روی 15 کالا، قیمت گذاری نان به استان ها واگذار شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درج قیمت فراوری کننده روی 15 کالا، قیمت گذاری نان به استان ها واگذار شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید