خبر زنگنه از اجبار تحویل مازوت به نیروگاه ها

به گزارش کهن پارس، خبرنگاران : وزیر نفت گفت: ما مایل نیستیم مازوت مصرف گردد اما چاره ای جز تحویل مازوت نداریم.

خبر زنگنه از اجبار تحویل مازوت به نیروگاه ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، بیژن زنگنه در نشست مشترک وزرای نیرو، نفت و کشور با اشاره به اینکه آنجا که چاره ای نیست کاری جز مصرف مازوت نمی توانیم انجام دهیم، ادامه داد: گازوئیل هم در حداکثر میزان ممکن تحویل می گردد و بیشتر از این امکانش وجود ندارد.

وی اضافه نمود: در گازوئیل نیز بحث صادرات مطرح نیست و هر چه گازوئیل مازاد در کشور وجود دارد تحویل می دهیم. بخشی نیز باید از مخازن نیروگاه ها استفاده گردد تا اینکه بتوانیم مجموعه را مدیریت کنیم.

زنگنه تاکید نمود: یکی از علل افزایش مصرف گاز خانگی باز کردن پنجره ها با این تصور است که کرونا خارج می گردد در صورتی که باید مردم هم دما را پایین بیاورند و هم از اتلاف انرژی خودداری نمایند.

وی با بیان اینکه مشکلاتی داریم و نمی توانیم همه استان ها را در بحث مصرف مازوت مستثنی کنیم، گفت: در بحث سیمان قرار ما این بود که از زمستان مصرف مازوت داشته باشند و امروز در هیئت دولت مصوب می کنیم که قیمت نفت کوره معادل گاز مصرفی شان گردد.

وزیر نفت اضافه نمود: در بحث نفتکش ها هم نگرانی ها حل شد و ما لاستیک فروشی و روغن فروشی نداریم و کوشش نموده ایم در بحث حمل بار به نیروگاه ها مسئله ای نداشته باشیم.

زنگنه گفت: اگر مصرف برق کم گردد مصرف مازوت هم کاهش می یابد و همه تجربه ها در بحث صرفه جویی مصرف گاز با اولویت برق هم اجرا گردد.

وی بر رعایت هر چه بیشتر مصرف بهینه انرژی در ادارات هم تاکید نمود و اضافه نمود: ما به هیچ وجه مایل نیستیم که مازوت مصرف گردد، اما چاره ای نداریم و گازوئیل در حداکثر ممکن تحویل می گردد و بیش از این امکان ندارد.

زنگنه اضافه نمود: براساس اعلام استاندار تهران مصرف برق در استان 15 درصد افزایش پیدا نموده که دو درصد فقط به سبب اشتراک های جدید بوده است و ما باید مردم را بیش از این ها در بحث صرفه جویی توجیه کنیم.

وزیر نفت گفت: مصرف گاز کشور معادل نزدیک متوسط 4 و 7 دهم میلیون بشکه نفت خام است و ما باید برایش راه حلی پیدا کنیم و فعلاً با همکاری سازمان ها، اعمال محدودیت ها و توجیه کردن مردم باید جلو برویم.

به گزارش ایرنا، سوزاندن مازوت یکی از علل اصلی آلودگی هوا طی روزهای اخیر است، امروز عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: معاون دادستان کل کشور به استان ها بخشنامه نموده است که شما برای سوزاندن نفت کوره در نیروگاه ها و صنایع مانع نشوید. یعنی کسی که باید قانون هوای پاک را اجرا کند، از نظر امنیتی به این نتیجه رسیده است که باید این مازوت سوزانده گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 614

به "خبر زنگنه از اجبار تحویل مازوت به نیروگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر زنگنه از اجبار تحویل مازوت به نیروگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید