بورل: در تبادل نظر با ظریف بر اهمیت حفظ برجام تاکید کردم

به گزارش کهن پارس، به گزارش خبرنگاران، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی توئیتری از تاکید خود بر برجام در تبادل نظر با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران اطلاع داد.

بورل: در تبادل نظر با ظریف بر اهمیت حفظ برجام تاکید کردم

جوزف بورل در صفحه توئیتر خود نوشت: با محمدجواد ظریف درباره گسترش روابطِ اتحادیه اروپا و ایران صحبت و بر اهمیت حفظ برجام تاکید کردم.

وی اضافه نمود: به کوشش های خود به عنوان هماهنگ نماینده برای اجرای کامل برجام توسط تمام طرف ها ادامه می دهم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از این روز سه شنبه در سخنانی اعلام نمود: ترور دانشمند هسته ای ایرانی اقدامی مجرمانه بود. وی مدعی شد که این حادثه به مهار پتانسیل هسته ای ایران یاری نمی کند.

بورل گفت: ما در خصوص قتل و جنایت صحبت می کنیم؛ ما باید کارها را مطابق اسم شان نام گذاری کنیم. از این طریق نمی توانید مسائل را حل کنید. با کُشتنِ کارشناسان هسته ای، شما نمی توانید ایران را مجبور کنید که توانایی های هسته ای خود را متوقف کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا در ادامه بدون اشاره به تداوم اقدامات خصمانه آمریکا علیه تهران و انفعال اروپا در این جهت افزود: ما کوشش کردیم که توافق هسته ای را علیرغم خروج آمریکا حفظ کنیم. کشورهای اتحادیه اروپا در این خصوص وحدت نشان داده اند! این توافقنامه همچنان پابرجاست و ما هنوز امیدواریم که ایرانیان و آمریکایی ها توافق نمایند که به میز مذاکره برگردند.

وی در ادامه اضافه نمود: این توافق برای امنیت ما اروپایی ها خیلی مهم است؛ برای همین کوشش خواهیم کرد آن را زنده نگه داریم. امیدواریم بتوانیم مانع تبدیل شدن ایران به یک قدرت هسته ای بشویم و ثبات و امنیت را به کل منطقه بیاوریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 436

به "بورل: در تبادل نظر با ظریف بر اهمیت حفظ برجام تاکید کردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورل: در تبادل نظر با ظریف بر اهمیت حفظ برجام تاکید کردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید