افتتاح نمایشگاه تجهیزات و دستاورد های صاایران در شمال شرق کشور

به گزارش کهن پارس، نمایشگاه تجهیزات، دستاورد ها و پیشرفت های صنایع الکترونیکی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح با هدف معرفی توانمندی های متخصصین صنعت دفاعی در منطقه شمال شرق کشور افتتاح و مورد بهره برداری نهاده شد.

افتتاح نمایشگاه تجهیزات و دستاورد های صاایران در شمال شرق کشور

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران؛ در این نمایشگاه انواع رادارها، سامانه های فرماندهی و کنترل سایبری، بیسیم های دیجیتالی، سامانه های الکترواپتیک و لیزری، انواع متون و نشریات آموزش قطعات و ماژول های پیشرفته، نرم افزار های کاربردی به نمایش درآمد.

با افتتاح این نمایشگاه جمع کثیری از مسئولین، مدیران و فرماندهان نیرو های مسلح با حضور در نمایشگاه تجهیزات و دستاورد های صنایع الکترونیک وزارت دفاع با آخرین دستاورد ها و پیشرفت های حوزه صنعت الکترونیک آشنا شدند.

امیر سرتیپ شاهرخ شهرام در مراسم افتتاح این نمایشگاه هدف از برگزاری و برپایی این نمایشگاه را انتقال تجارب به مهندسین، کادر فنی و افسران جوان و آشنا سازی آنان با آخرین تجهیزات و دستاورد های حوزه الکترونیک و الکتروپیک کشور و پشتیبانی از محصولات تولیدی توسط صنایع الکترونیک و واگذار شده به نیرو های مسلح جهت بهره برداری دانست و توضیح داد:

با همت و کوشش جهادگونه متخصصین متعهد صنایع الکترونیک وزارت دفاع، نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران با در اختیار داشتن پیشرفته ترین و پیچیده ترین محصولات و سامانه های پدافندی، راداری، الکترونیکی و الکترو اپتیکی با قدرت از امنیت کشور حراست و حفاظت می نمایند.

وی ادامه داد: امروز به هیچ وجه در تامین تجهیزات و اقلام مورد احتیاج نیرو های مسلح به خارج از کشور وابستگی نداریم و می توانیم با قدرت اعلام کنیم که نه تنها احتیاج کامل نیرو های مسلح را برآورده می سازیم بلکه در حوزه صادرات اقلام الکترونیکی نیز قدم های ارزنده ای برداشته ایم.

امیر سرتیپ شاهرخ شهرام مدیرعامل سازمان صنایع الکترونیک ایران در ادامه سفر به منطقه شمال شرق کشور و افتتاح نمایشگاه تجهیزات دستاورد ها و پیشرفت های صنایع الکترونیک ایران با جمعی از فرماندهان ارشد نیرو های مسلح مستقر در منطقه ملاقات و تبادل نظر کرد.

مدیرعامل صنایع الکترونیک ایران در این ملاقات ها در جریان چگونگی تجهیز و آماده به کار بودن سامانه های راداری، فرماندهی و کنترل، پدافندی و تجهیزات پیشرفته نیرو های مسلح نهاده شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 904

به "افتتاح نمایشگاه تجهیزات و دستاورد های صاایران در شمال شرق کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح نمایشگاه تجهیزات و دستاورد های صاایران در شمال شرق کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید