کمیسیون اروپایی: بستن مرزها مسئله ساز است

به گزارش کهن پارس، رئیس کمیسیون اروپایی از آلمان رفتار مناسب در مسئله تشدید کنترل های مرزی را درخواست نموده و ضمن انتقاد مجدد از این طرح آلمان برای مهار کرونا آن را مسئله ساز دانست.

کمیسیون اروپایی: بستن مرزها مسئله ساز است

با ما سفر کنید و با هزینه سفر به اروپا سال 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی از آلمان رفتار مناسب در مسئله کنترل های مرزی را درخواست کرد.

وی در تبادل نظریی با آیسبورگر آلگماینه سایتونگ، اظهار داشت که بسته شدن مرزها به طور کلی مسئله ساز است. در بدترین حالت این امر باعث می گردد که زیرساخت های اجتماعی یک کشور همسایه تعطیل گردد. بنابراین این مسئله خوب است که آلمان استثنائاتی را مد نظر قرار دهد.

منافشات داخلی اروپا درباره مسئله بستن مرزها برای مهار کرونا در نشست آنلاین روز پنج شنبه اتحادیه اروپا هم مطرح خواهد شد.

فون در لاین در تبادل نظر با این رسانه آلمانی پیش بینی کرد که شرایط در ماه های آینده به صورت محسوسی بهبود خواهد یافت. وی در این باره گفت: اروپا تاخیر ها و عقب ماندگی های خود را در مقایسه با کشورهایی مانند انگلیس جبران خواهد نمود.

وی اضافه نمود: ما در حال جبران این اوضاع هستیم. وی اختلافات با فراوری نمایندگان واکسن را انتها یافته دانست و از واکسن انگلیسی -سوئدی که تردیدهایی درباره آن وجود دارد حمایت نموده و گفت خودش با اطمینان آماده است این واکسن را تزریق کند.

رئیس کمیسیون اروپایی هم زمان با ایده تجویز فاصله بیشتر بین دو دوز واکسن تا افراد بیشتری دوز اول را دریافت نمایند مخالفت نموده و به تعویق انداختن واکسن دوم را خطرناک ارزیابی کرد.

مناقشات بر سر کنترل های مرزی بین اتحادیه اروپا و آلمان بالا گرفته است و دولت آلمان همه انتقادهای کمیسیون اروپایی درباره تشدید کنترل های مرزی در مرزهای با کشورهای چک، اسلواکی و تیرول اتریش را شدیدا رد می نماید.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

مایکل رات، معاون وزیر امور خارجه آلمان هم روز گذشته در حاشیه یک کنفرانس ویدئویی با همتایان اروپایی خود اظهار داشت که آنچه اجرا شده مطابق با توافق شنگن است و آلمان به قواعد اروپایی پایبند است. به این ترتیب رات به نامه انتقاد آمیز کمیسیون اروپا به سفیر آلمان در این اتحادیه واکنش نشان داد.

کمیسیون اروپایی با توجه به محدودیت های مرزی آلمان برای کشورهای چک، اسلواکی و منطقه تیرول اتریش در برابر مقاومت آلمان در این مناقشات تسلیم نشده و فشارها را افزایش داده است.

در نامه شکایتی که روز گذشته کمیسیون اتحادیه اروپا به مایکل کلاوس، سفیر آلمان در اتحادیه اروپا نوشته است آمده است که چنین اقداماتی نامناسب و بی دلیل است.

در این نامه انتقاد آمیز که خبرگزاری آلمان آن را منتشر نموده است آمده است: ما اعتقاد داریم که هدف قابل درک آلمان یعنی حفاظت از بهداشت و سلامت عمومی در یک پاندمی با اقدامات محدود نماینده کم تر قابل دستیابی است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

کشورهای چک، اسلواکی و منطقه تیرول اتریش از روز 14 فوریه در لیست مناطق پر خطر ویروس های جهش یافته برلین قرار گرفته اند و سفر کردن از این کشورها به آلمان با در نظر دریافت بعضی استثنائات کم ممنوع شده است. وزیر کشور آلمان همه انتقادهای کمیسیون اروپایی به این اقدام آلمان را رد نموده است.

کمیسیون اروپایی از آلمان درخواست نموده که خود را به صورت تنگاتنگ تری با توصیه های کمیسیون در ارتباط با کنترل های مرزی هماهنگ کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 753

به "کمیسیون اروپایی: بستن مرزها مسئله ساز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسیون اروپایی: بستن مرزها مسئله ساز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید