خبرنگاران پیشنهاد بایدن برای آزمایش از مسافران ورودی از انگلیس

به گزارش کهن پارس، نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری منتخب آمریکا پیشنهاد داد شهروندان آمریکایی که از انگلیس می آیند، در مبدا تحت آزمایش کرونا قرار گیرند.

خبرنگاران پیشنهاد بایدن برای آزمایش از مسافران ورودی از انگلیس

به گزارش خبرنگاران، جو بایدن روز سه شنبه در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره ویروس جدید کرونا در انگلیس و اینکه آیا پرواز از آن کشور تعلیق می گردد، گفت: (تعلیق پروازی) پیش از این وجود داشته است.

به دنبال شیوع گسترده کرونا در آمریکا، دونالد ترامپ پس از آنکه سفر از چین را ممنوع نموده بود، مجبور شد پروازهای اروپا و انگلیس را هم تعلیق کند.

وی اضافه نمود: پیش از این تنها شهروندان آمریکایی امکان بازگشت به خانه را داشتند. با این حال باید از آنها در مبدا آزمایش بگیریم. دوم اینکه پس از رسیدن به آمریکا تحت قرنطینه قرار بگیرند.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا ادامه داد: این نظر طبیعی من است اما منتظرم که توصیه های تیم مبارزه با کرونا را بشنوم.

مت هنکوک وزیر بهداشت انگلیس چندی پیش از وجود گونه جدیدی از ویروس کرونا در این کشور اطلاع داد که سرعت تکثیر آن بیشتر است.

این مساله باعث تعلیق پرواز بسیاری از کشورها به و از انگلیس شد که جمهوری اسلامی ایران هم یکی از آنها بود.

آمریکا در حال حاضر نزدیک به 16 میلیون نفر مبتلا به کووید-19 شناسایی نموده و حدود 320 هزار نفر بر اثر آن جان خود را از دست داده اند.

انتقاد از بی مسئولیتی ترامپ نسبت به حمله سایبری

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود به حمله سایبری گسترده به مراکز دولتی و شرکت های خصوصی در آمریکا اشاره نمود و گفت: رخنه بزرگ سایبری علیه شرکت های آمریکایی و همچنین آژانس های دولتی اتفاق افتاده و ما همچنان از آسیب ها و چشم انداز این رخنه زیاد نمی دانیم.

بایدن اضافه نمود: اما می دانیم که این را می دانیم که این حمله، خطر بزرگی را متوجه امنیت ملی ما نموده است. ما باید یک برنامه و سازماندهی دقیقی داشته باشیم.بازیگران خارجی از اواخل سال گذشته این رخنه را شروع کردند. حقیقت این است که دولت ترامپ، امنیت سایبری را از اولویت خارج کرد.

وی با انتقاد از اخراج مدیر امنیت سایبری و زیرساخت ها، اظهار کرد: بی عملی غیرمنطقی رئیس جمهوری ترامپ برای اتخاذ اقدامات لازم علیه این حملات، دیگر کافی است.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا اضافه نمود: بالاترین سطوح مقامات باید با حملات سایبری همچون تهدیدهای جدی برخورد نمایند. عاملان این کار باید در ملاء عام جوابگو نگهداشته شوند.

بایدن ادامه داد: مایک پمپئو وزیر خارجه و ویلیام بار وزیر دادگستری در همان ابتدا گفتند که روسیه، پشت این رخنه قرار گرفته است. روسیه سابقه طولانی در استفاده از چنین فعالیت های مخرب سایبری دارد و دولت ترامپ باید به طور رسمی به آن بپردازد. این حملات زیر دید دونالد ترامپ انجام شد و او آن را نمی دید. این همچنان در مسئولیت رئیس جمهوری است که در چهار هفته آینده از منافع آمریکا دفاع کند.

وی تاکید نمود اگر او اقدام جدی انجام ندهد، من خواهم کرد. من از جوابگویی رئیس جمهوری ترامپ ناامید هستم و از مقامات هر دوحزب کنگره می خواهم که با صدای بلند و روشن درباره این حمله صحبت نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 456

به "خبرنگاران پیشنهاد بایدن برای آزمایش از مسافران ورودی از انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیشنهاد بایدن برای آزمایش از مسافران ورودی از انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید