کمک 3 میلیون دلاری فائو برای احیای دریاچه ارومیه

به گزارش کهن پارس، دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه و رئیس دفتر نمایندگی فائو در ایران، اسناد فائو برای احیای این دریاچه را امضا کردند. طبق این اسناد قرار است فائو مبلغ 3 میلیون و 800 هزار دلار را در مدت 4 سال به این پروژه اختصاص دهد.

کمک 3 میلیون دلاری فائو برای احیای دریاچه ارومیه

ناکوزی، رئیس دفتر نمایندگی فائو در ایران درباره امضا اسناد همکاری برای احیا دریاچه ارومیه گفت:

در این پروژه ارائه کمک های فنی مهندسی و روش هایی که منجر به مدیریت پایدار منابع آب در حوضه آبریز دریاچه ارومیه می شود، مدنظر است و در نهایت می تواند فرصت مناسبی را برای همکاری ها در این زمینه فراهم کند. من اطمینان می دهم که در خصوص مسائل و مسائل محیط زیست ایران همچنان همکاری خواهیم داشت و امیدوارم روابط با دولت ایران با حمایت مالی دولت ژاپن ادامه داشته باشد تا در این جهت، مسائل محیط زیستی ایران که هدف همکاری ما است، کاهش یابد.

کوبایاشی، سفیر ژاپن در ایران گفت:

بیشتر توجه ما در ایران به مسائل محیط زیستی است، در بازدیدی که چندی پیش از دریاچه ارومیه داشتم، تعیین شد که این دریاچه همچنان برای احیا به کمک نیاز دارد، بنابراین کمک های دولت ژاپن در خصوص مسائل محیط زیستی ایران و احیای دریاچه ارومیه همچنان ادامه خواهد داشت.

این مراسم با حضور عیسی کلانتری، مشاور رئیس جمهوری و دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه، مسعود تجریشی مدیر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه، کوبایاشی سفیر ژاپن در ایران، آکیرا نوروتا دبیر اول سفارت ژاپن، نازوکی هوشی دبیر دوم سفارت ژاپن و ناکوزی رئیس دفتر نمایندگی فائو در ایران برگزار شد.

منبع: کجارو / دنیای اقتصاد
انتشار: 19 تیر 1401 بروزرسانی: 19 تیر 1401 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 1324

به "کمک 3 میلیون دلاری فائو برای احیای دریاچه ارومیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمک 3 میلیون دلاری فائو برای احیای دریاچه ارومیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید