پیگیری حذف واسطه ها از فرآیند تنظیم بازار

به گزارش کهن پارس، خبرگزاری خبرنگاران- وزیر کشور تاکید نمود: دستگاه های نظارتی در سطح ملی و استانی برای حذف واسطه ها و دلالانی که پی در پی قیمت ها را بالا می برند، اقدامات لازم را انجام دهند.

پیگیری حذف واسطه ها از فرآیند تنظیم بازار

به گزارش خبرنگاران، آقای احمد وحیدی در جلسه هماهنگی اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار که با حضور نمایندگان عالی دستگاه های ذیربط در محل وزارت کشور برگزار گردید، با بیان اینکه کوشش دولت بر کنترل موثر قیمت ها در بازار است؛ گفت: در راستای ستاد تنظیم بازار کارگروه اقدام مشترک متشکل از وزارت صمت، جهاد کشاورزی، سازمان تعزیرات و اصناف پیش بینی شده است که این کارگروه وظیفه مدیریت بهتر بازار را بر عهده دارد.

وزیر کشور با اشاره به جزئیات نشست کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار گفت: موضوع هایی مانند قیمت گذاری ها، نظارت بر قیمت ها و نحوه بازدارندگی درخصوص تخلفات اجرا شده در این حوزه و بعلاوه نظارت موثرتر بر قیمت اقلام اساسی مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

وحیدی توضیح داد: بعلاوه مصوب شد که متناظر این کارگروه در سطح استان و شهرستان با مسئولیت استانداران و فرمانداران با هدف تقویت نظارت بر قیمت کالا ها در بازار شکل گیرد و با حدف واسطه های غیر ضرور و دلالانی که قیمت ها را بی علت بالا می برند؛ بتوانند قیمت ها را تثبیت شده تر و مناسب تر تنظیم نمایند.

وی درباره ضمانت اجرایی تصمیم های این جلسه گفت: ساز و کار قوی تری برای نظارت دقیق تر بر گلوگاه های ایجاد شده طراحی می گردد و قیمت گذاری بر کالا های بیشتری در دستور کار قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 دی 1400 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 1156

به "پیگیری حذف واسطه ها از فرآیند تنظیم بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری حذف واسطه ها از فرآیند تنظیم بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید