پوشش اینترنت برای تمام روستاهای مرزی بالای 20 خانوار

به گزارش کهن پارس، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: روستاهای بالای 20خانوار در مناطق مرزی تحت پوشش اینترنت قرار می گیرند و روستاهای اطرافشان نیز از اینترنت برخوردار می شوند.

پوشش اینترنت برای تمام روستاهای مرزی بالای 20 خانوار

محمد جواد آذری جهرمی روز جمعه در حاشیه بازدید از مناطق مرزی شمال سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا به امروز 2هزار و 500 روستا به شبکه ارتباطات متصل شده است اظهارداشت: یکهزار و 200 روستای فاقد دسترسی به اینترنت در این استان باقی مانده که در تلاش هستیم اتصال آن ها تا انتها دولت دوازدهم به اتمام برسد.

وی اضافه نمود: تمامی این روستاها به صورت جداگانه بررسی و ظرفیت های مورد نیاز آن ها استخراج شده و تعدادی از این روستاها هم نیاز به تصمیم گیری میدانی دارد تا بر این اساس ملاحظات لازم در طراحی ها لحاظ شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: روستاهای بالای 20خانوار در مناطق مرزی و روستاهای همجوارشان از اینترنت برخوردار می شوند و برخی ایستگاه ها و انتهاه های مرزی جدید که نیازمند اتصال به شبکه فیبر نوری هستند نیز برای اتصال آن ها برنامه ریزی شده است.

وی شرح داد: با اتصال این مناطق به اینترنت، تفاوتی بین دانش آموزان، دانشجویان و شهفرایندان ساکن مناطق مرزی و شمال شهر تهران به لحاظ دسترسی به اینترنت وجود نخواهد داشت.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز اجرای طرح های زیرساختی مخابراتی را نیاز جدی این استان بویژه برای امور تحصیلی و اشتغال و سایر امور زندگی دانست.

احمدعلی موهبتی اجرای طرح های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را مستلزم همراهی مردم و همه دستگاه های اجرایی دانست.

وی با بیان اینکه راه اندازی یک سایت با هزینه های سنگین ایجاد می شود گفت: مردم از دولت انتظار دارند که اقدامات خوبی انجام دهد و دولت نیز انتظار دارد که نگهداری از تجهیزات و استفاده از سیستم را متعلق به خودشان بدانند و کمک کنند که این خدمات دوام و بقا داشته باشد.

محمدجواد آذری جهرمی به همراه احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان صبح امروز با هدف بررسی شرایط ارتباطی و مخابراتی شمال استان، راهی منطقه سیستان شد.

وی در جریان سفر به منطقه سیستان از روستای حسن آباد ورمال، روستای نورمحمد دشتی نیمروز، روستای سیادک هیرمند و روستای قلعه کنگ شهرستان زهک زیرساخت های مخابراتی این مناطق بازدید کرد.

وزیر ارتباطات حدود یک هفته است که در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان به سر می برد و از نزدیک مسایل و مسائل این حوزه را رصد می کند.

وی در این سفر 10 روزه به سیستان و بلوچستان فرایند محرومیت زدایی حوزه ارتباطات روستایی و مناطق محروم این استان را پیگیری می کند.

هدف گذاری اتصال 1200 روستا به شبکه اینترنت، تقویت پوشش جاده ای و ایجاد ارتباطات پایدار از جمله برنامه های سفر آذری جهرمی به سیستان و بلوچستان است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 511

به "پوشش اینترنت برای تمام روستاهای مرزی بالای 20 خانوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش اینترنت برای تمام روستاهای مرزی بالای 20 خانوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید