مدیران پنتاگون برای پاسخگویی به کنگره رفتند

به گزارش کهن پارس، از دیگر مواردی که در جلسه امروز مورد بحث قرار می گیرد، ادعای پیشنهاد روسیه به شبه نظامیان وابسته به طالبان در افغانستان برای کشتن نیروهای ائتلاف و دریافت جایزه است.

مدیران پنتاگون برای پاسخگویی به کنگره رفتند

رهبران ارشد پنتاگون برای اولین بار ظرف چند ماه گذشته راهی کنگره می شوند تا به فهرست بالابلندی جنجال ها از جمله اختلافاتشان با دونالد ترامپ بر سر مدیریت اعتراضات ماه گذشته نزدیک کاخ سفید حین تظاهرات به مرگ جورج فلوید پاسخ دهند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جلسه امروز (پنج شنبه) مجلس نمایندگان آمریکا اولین نشست با حضور مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، ژنرال مارک میلی، رئیسی ستاد مشترک ارتش آمریکا از چهارم مارس خواهد بود. پیشتر آن ها در این مجلس برای بررسی پیشنهاد بودجه نظامی دولت ترامپ حاضر شده بودند.

آن جلسه پیش از نمایان شدن کامل پاندمی کرونا و پیش از اعتراضات مردمی و سراسری بود که روابط پنتاگون با ترامپ را به سمت بحران کشید.

فشار ترامپ برای واکنش شدید به ناآرامی مدنی منجر به درگیری او با اسپر و میلی شد. ژنرال میلی در اول ژوئن رئیس جمهوری آمریکا را تا بیرون از کاخ سفید به سمت کلیسای سنت جان در میدان لافایت همراهی کرد و ترامپ آنجا با به دست دریافت انجیل، حین اعتراضات مردمی، عکس گرفت! در همان روز، یک بالگرد گارد ملی در ارتفاع بسیار پایین به پرواز درآمد تا به متفرق شدن معترضان خیابان های پایتخت کمک کند و همین امر موجب شد تا پنتاگون تحقیق کند که آیا این مساله استفاده مناسب از منابع ارتش آمریکا بوده است یا خیر.

مارک اسپر در کنفرانس خبری پنتاگون گفته بود که مخالف استفاده از قانون شورش است؛ قانونی که به رئیس جمهوری آمریکا اجازه می دهد از نیروهای مسلح برای آرام کردن تحولات مدنی داخلی استفاده کند و همین موضوع هم خشم ترامپ را برانگیخت. به گفته وزیر دفاع آمریکا، او نیازی به چنین تدابیر فوق العاده ای نمی بیند و این نظر دقیقا نقطه مقابل ترامپ بود که به استفاده از نیرو تهدید کرده بود.

مارک اسپر همچنین از همراهی ترامپ تا کلیسای سنت جان ابراز تاسف کرد. ژنرال مارک میلی هم بعدا از همراهی خودش ابراز پشیمانی کرد. او گفت، همراهی با ترامپ در لباس نظامی، آن هم وقتی معترضان را از میدان لافایت پاکسازی کرده بودند، اقدامی اشتباه بود. ژنرال میلی گفت، حضور او شائبه مداخله ارتش آمریکا در سیاست داخلی را به وجود آورده است.

مارک اسپر و مارک میلی همچنین قرار است از سوی اعضای کمیته سرویس های مسلح مجلس نمایندگان آمریکا بابت زمزمه های تغییر نام پایگاه های ارتش آمریکا که به نام افسران ارتش کنفدراسیون است و ممنوع کردن دیگر سمبل های کنفدارسیون که نماد برده داری و نژادپرستی به شمار می فرایند، تحت فشار قرار بگیرند. این امر همچنین آن ها را با ترامپ که علنا گفته است تمایلی به حذف اسامی کنفدراسیون ندارد، درگیر می کند.

از دیگر مواردی که در جلسه امروز مورد بحث قرار می گیرد، ادعای پیشنهاد روسیه به شبه نظامیان وابسته به طالبان در افغانستان برای کشتن نیروهای ائتلاف و دریافت جایزه است. مورد دیگر، مخالفت کاخ سفید با ارتقای درجه نظامی الکساندر ویندمن بود که در جریان استیضاح ترامپ علیه او شهادت داد و اکنون خودش را بازنشسته کرده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 170

به "مدیران پنتاگون برای پاسخگویی به کنگره رفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیران پنتاگون برای پاسخگویی به کنگره رفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید