محسن هاشمی: داده های صحیحی از علل آلودگی هوا به دست ما نمی رسد

به گزارش کهن پارس، تهران (پانا) - رئیس شورای شهر تهران گفت داده های صحیح درباره آلودگی هوا به شورای شهر تهران نمی رسد و اختیارات خوبی نیز در این زمینه برای شورا در نظر گرفته نشده است.

محسن هاشمی: داده های صحیحی از علل آلودگی هوا به دست ما نمی رسد

محسن هاشمی در خاتمه دویست و شصت و یکمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره مشکل تامین منابع مالی برای افتتاح 10 ایستگاه مترو تا خاتمه سال گفت: پول اوراق مشارکت موجود است و اکنون در حساب بانک رفاه است، اما باید هرچه سریعتر به حساب شهرداری واریز شود. آقای حناچی گفت مساله در حال حل شدن است و خوب است که دیگر درباره آن صحبت نشود.

او با اشاره به اینکه بحث اصلی امروز جلسه شورای شهر و همچنین جلسه هم اندیشی درباره آلودگی هوا بود گفت: راه چاره اصلی در شرایط فعلی استفاده از حمل ونقل عمومی است. اگرچه که کرونا استفاده از حمل و نقل را کم کرده، اما در مجموع اثر آن در کاهش آلودگی هوا مثبت است.

هاشمی افزود: باید قانون هوای پاک و سایر قوانین موجود در زمینه پایین آوردن مصرف سوخت حتما مدنظر همه دست اندرکاران در شهر قرار گیرد.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که نظر شورا درباره آلودگی هوا چیست گفت: متاسفانه داده های صحیح در شورای شهر به ما نمی رسد و اختیارات خوبی نیز در این زمینه برای شورا در نظر گرفته نشده است. فعلا تنها می توانیم در حد تذکر و پیگیری عمل کنیم که این کار را انجام می دهیم. اما وقتی در سطح شهر با مسئولین صحبت می کنیم اطلاعات صحیحی از مصرف مازوت در نیروگاه ها و یا مصرف سوخت و گازوئیل در شهر ارائه نمی شود و ما تنها شاخص آلوگی هوا را به صورت دقیق داریم.

هاشمی افزود: مانند آماری که از بهشت زهرا می گرفتیم الان نیز تنها می توانیم بر اساس شاخص آلودگی هوا که خودمان داده های آن را تولید می کنیم نظر دهیم و بگوییم شهر آلوده است و از مسئولین بخواهیم به وظایف خود عمل کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 656

به "محسن هاشمی: داده های صحیحی از علل آلودگی هوا به دست ما نمی رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محسن هاشمی: داده های صحیحی از علل آلودگی هوا به دست ما نمی رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید