فیس بوک؛ همرسانی صدای ترامپ ممنوع، حذف ویدئوی ترامپ از صفحه کاربری عروسش

به گزارش کهن پارس، شون هانیتی حامی دیرینه ترامپ و یکی از مجریان فاکس نیوز در توییتی این اقدام فیس بوک را سانسور شدید توصیف کرد.

فیس بوک؛ همرسانی صدای ترامپ ممنوع، حذف ویدئوی ترامپ از صفحه کاربری عروسش

فیس بوک ویدئویی از دونالد ترامپ از صفحه لارا ترامپ عروس رئیس جمهور سابق آمریکا حذف کرد.

به گزارش خبرنگاران یه نقل از بی بی سی، فیس بوک پس از حمله هواداران دونالد ترامپ در ساختمان کنگره آمریکا (کاخ کاپیتول) دسترسی دونالد ترامپ به پیج کاربری اش را مسدود کرد. هواداران ترامپ در ماه ژانویه گذشته (دی 99) و در آخرین روزهای ریاست جمهوری وی به کاخ کاپیتول حمله کردند . در این حمله 4 نفر از حمله نمایندگان و یک افسر پلیس کشته شدند.

لارا ترامپ یکی از حامیان و همکاران جدید شبکه فاکس نیوز ویدئوی مصاحبه خود با دونالد ترامپ در خصوص طیف وسیعی از موضوعات را روی پیج شخصی فیس بوک خود پست کرد.

او کمی بعد تصویر ایمیل دریافتی خود از فیس بوک با هشدار در باره ممنوعیت پست جدیدش را در پیج فیس بوکش منتشر کرد.

ترامپ در دوران ریاست جمهوری اش مرتبا از رسانه های اجتماعی برای دور زدن رسانه های اصلی استفاده می کرد/ عکس: EPA

ایمیلی که با نام کیتلین برای لارا ترامپ آمده است،می گوید: به خاطر محددودیت هایی که در حساب دونالد ترامپ گذاشته ایم، پست هایی با صدای ترامپ حذف خواهد شد و منجر به محدودیت های بیشتر در حساب کاربری منتشرنمایندگان خواهد شد.

لارا که با اریک پسر دونالد ترامپ ازدواج نموده است این مصاحبه را از برنامه رایت ویو به حساب کاربری خود در فضای اجتماعی رامبل ارسال کرد و لینک آن را در پیج فیس بوکی اش به اشتراک گذاشت. رامبل یک رسانه اجتماعی است که پس از محدودیت های ایجاد شده از سوی فیس بوک، توییتر و اینستاگرام مورد توجه محافظه کاران آمریکا نهاده شد.

او در بخش نظرات حساب اینستاگرامی خود نوشت: وای، ما یک صدم به کتاب 1984 جورج اورول نزدیکتر هستیم.

کتاب 1984 جورج اورول جامعه ای خیالی را ترسیم می نماید که همه افراد جامعه در این سه دسته قرار می گیرند و باید از برادر عظیم که رئیس حزب است، اطاعت نمایند. نوشتن در این جامعه ممنوع است و آزادی های فردی پایمال خواهد شد و همه افراد جامعه از طریق تلویزیون های تله اسکرین کنترل می گردد. در این جامعه برای همه تنها یک حقیقت محض وجود دارد و آن حقیقت هم حزب است، نه چیزی بیشتر و نه چیزی کمتر.

سمت راست: لارا ترامپ عروس دونالد ترامپ/ عکس: ap

شون هانیتی حامی دیرینه ترامپ و یکی از مجریان فاکس نیوز در توییتی این اقدام فیس بوک را سانسور شدید توصیف کرد.

پس از حمله به ساختمان کنگره آمریکا و تعلیق حساب کاربری دونالد ترامپ، مارک زاکربرگ با دفاع از تصمیم شرکتش گفت: ما معتقدیم خطرات اجازه دادن به رئیس جمهور برای استفاده از خدمات ما در این مدت (دوران باقی مانده ریاست جمهوری) بسیار زیاد است.

دسترسی دونالد ترامپ به توییتر و یوتیوب نیز مسدود شده است.

به گزارش خبرنگاران، بسیاری از هواداران یا محافظه کاران پس از مسدود شدن حساب های ترامپ استفاده از غول های اجتماعی را رها نموده و به فضاهای مجازی کمتر شناخته شده مانند پالر یا رامبل رو آورده اند.

بسیاری از رسانه های اجتماعی پس از اقدامات و صحبت های محافظه کاران در باره نتایج انتخابات آمریکا آغاز به برچسب زدن یا هایلات کردن پست ها و اظهارات متمایل به ترامپ در فضای مجازی شدند و از این اظهارات به عنوان اخبار جعلی یاد کردند. این موضوع باعث شد تا این رسانه ها به سانسور متهم شوند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 802

به "فیس بوک؛ همرسانی صدای ترامپ ممنوع، حذف ویدئوی ترامپ از صفحه کاربری عروسش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک؛ همرسانی صدای ترامپ ممنوع، حذف ویدئوی ترامپ از صفحه کاربری عروسش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید