شوینده های نانویی ایرانی صادر می شوند

به گزارش کهن پارس، شرکت ستاره تابان پاک، تولیدکننده انواع شوینده های نانویی گیاهی، محصولات خود را به کشور های سوئد، لبنان و عمان صادر می کند.

شوینده های نانویی ایرانی صادر می شوند

شرکت ستاره تابان پاک، تولیدکننده انواع شوینده های نانویی گیاهی، محصولات خود را به کشور های سوئد، لبنان و عمان صادر می کند. این شرکت در حال حاضر قراردادی برای فروش ماهانه 75 تُن از این شوینده ها به سوئد امضا کرده است.

منوچهر شهبازیان، مدیرعامل شرکت ستاره تابان پاک درباره بازار محصولات این شرکت گفت: یکی از مزیت های محصولات ما کمک به حفاظت از محیط زیست است که این موضوع در کشور های اروپایی اهمیت زیادی دارد. از این رو یکی از شرکت های سوئدی قراردادی برای خرید این شوینده های نانویی با ما امضا کرده است تا 75 تن در ماه خرید از شرکت ستاره تابان پاک انجام دهد. علاوه بر این با یک شرکت لبنانی نیز برای صادرات 25 تن از شوینده های نانو به توافق رسیده ایم. مذاکراتی نیز با عمانی ها انجام شده که طی روز های آینده قرارداد مربوط به آن نیز به امضا خواهد رسید. محصولات شوینده شرکت ستاره تابان پاک توسط شرکت های قطری و اماراتی مورد آزمایش قرار گرفته و عملکرد آن تایید شده است و به زودی می توانیم وارد فاز بعدی کار با این کشور ها شویم.

شهبازیان ادامه داد: بازار ما در کشور های دیگر در حال گسترش است و امیدواریم بتوانیم مقاصد صادراتی محصولات خود را گسترش دهیم. در بازار داخلی نیز شرکت های مختلفی از این محصولات استفاده می کنند. یکی از شرکت های داخلی برای تمیز کردن نفت و آلاینده های نفتی در سکو های نفتی از این شوینده های گیاهی نانویی استفاده می کند. از آنجایی که حساسیت زیادی برای حفظ محیط زیست در سکو های نفتی وجود دارد، استفاده از شوینده های شیمیایی می تواند آسیب های زیادی به آبزیان وارد کند به همین دلیل استفاده از شوینده های نانویی شرکت ستاره تابان پاک می تواند مزیت زیادی در این حوزه داشته باشد.

مدیرعامل شرکت ستاره تابان پاک از ارتقاء زیرساخت ها و تجهیزات این شرکت خبر داد و گفت: در حال افزایش تجهیزات و دستگاه ها هستیم و در آینده نزدیک می توانیم ظرفیت تولید خود را از 10 تن در روز به 40 تن در روز برسانیم.

محصولات نانویی شرکت ستاره تابان پاک کاملا گیاهی بوده و در آن ها از عصاره گیاه چوبک استفاده می شود به همین دلیل فاقد الکل و مواد خورنده بوده و از نظر ایمنی شرایط بسیار بهتری نسبت به محصولات شیمیایی موجود در بازار دارد.

این شوینده های نانویی را می توان برای سطوح مختلف از سینک ظرفشویی و لاستیک خودرو تا عینک و چرم استفاده کرد. شرکت ستاره تابان پاک فعالیت تحقیقاتی خود را از دهه هشتاد آغاز کرده و در منطقه آزاد انزلی با هدف تولید پاک کننده و شوینده های نانو ارگانیک اقدام به تولید محصولات مختلفی کرده است. این شرکت یکی از تولیدکنندگان پاک کننده طبیعی به روش نانو بوده که مجوز بهداشت از سازمان غذا و دارو و گواهی نانومقیاس دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 573

به "شوینده های نانویی ایرانی صادر می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوینده های نانویی ایرانی صادر می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید