زندگی هوگه؛ چگونه شادتر زندگی کنیم؟

به گزارش کهن پارس، خبرنگاران: ما می توانیم تمام روز در مورد خوبی های انرژی مثبت و دفترچه های شکرگزاری صحبت کنیم، اما این دقیقاً آن چیزی نیست که مد نظر ما است. ما می خواهیم به یک اصل چندهزار ساله دانمارکی اشاره کنیم که در سال های اخیر بسیار رایج شده: تئوری هوگه.

زندگی هوگه؛ چگونه شادتر زندگی کنیم؟

هوگه چیست؟

این واژه دانمارکی را می توان راحتی و دنجی معنی کرد. زندگی هوگه روش سنتی اسکاندیناویایی ها برای دکوراسیون منزل است که پایه و اساس آن فضای داخلی آرام و دلپذیر است که بر مفاهیم انتزاعی مثل رضایت، راحتی، سادگی، روابط و تمدد اعصاب هم اهمیت می دهد.

چند بار شنیده اید که مردم اسکاندیناوی از نظر آماری، شادترین مردم دنیا هستند؟ دانمارکی ها راز این کیفیت زندگی را هوگه می دانند. به نظر می رسد بقیه دنیا هم روش های خودشان را دارند. با برنامه های پربیننده ای مثل مرتب کردن با ماری کُندو که کار هایی شبیه به هوگه را ترویج می دهند، حالا برای همه آسان تر است که این مینیمالیسم اسکاندیناویایی را وارد زندگیشان کنند. این را هم می دانیم که شادی واقعی در پیروی از چیز های محبوب است (البته شاید هم نباشد)، اما همیشه چیزی برای یاد دریافت هست.

بزرگ ترین نکته متد کُنماری پرکردن خانه از چیز های شادی بخش است. اگر چیزی که دارید، باعث طراوت و نشاط نمی شود، از شرش خلاص شوید. آماه اید کمی نشاط به خانه تان بیاورید؟ اینجا یاد می گیرید چطور زندگیتان را به سبک هوگه ساماندهی کنید. هوگه را وارد زندگیتان کنید تا از فضا و سبک زندگی تان بیشترین بهره را ببرید.

1. به روش هوگه فضایی گرم ونرم برای خود درست کنید

با نظم دادن به اتاق هایتان به آرامش خاطر برسید. اگر از ماری کندو بپرسید، خانه دنج خانه ای است که خلوت و مرتب شده باشد.

وسایل ضروری مثل پتو های مخمل را در سبد ها یا محفظه های مخصوص نگه دارید. اگر می خواهید فضای بیشتری داشته باشید، مبل های عثمانی یا نیمکت های محفظه دار تهیه کنید. خلوت سازی راه ساده ای برای رسیدن به راحتی و احساس رضایت است.

همچنین می توانید مبلمان مدرن را با اشیاء تزیینی مود علاقه تان ترکیب کنید تا به یک طراحی مینیمالیست، اما منحصربه فرد برسید. پارچه های شطرنجی و چهارخانه طرح های محبوب ماه های سرد سال هستند. کوسن ها و قالی هایی راحت با رنگ های دلخواهتان پیدا کنید تا حس گرما و امنیت را به خانه خود بیاورید. خانه را پر از بازی های تخته ای و خوراکی های مختلف کنید تا مهمانانتان حس کنند در خانه خودشان هستند.

هشدار:

مراقب باشید محل زندگی تان را به زباله دانی پر از خرت و پرت های مختلف نکنید: مثلاً می توانید خودتان را از شر آن صندلی ای که زیر انبوه لباس های چرک مدفون شده یا نامه های به دردنخور روی میز آشپزخانه رها کنید. خانه شما فقط خوابگاهتان نیست. بگذارید حس یک خانه را پیدا کند تا در سرانجام روز کاری با شادمانی وارد آن شوید.

2. زیبایی شناسی سبک هوگه

چیز های کوچک در دکوراسیون اتاق ها اهمیت زیادی دارند. محل زندگی تان را ساده و تمیز نگه دارید تا روحیه ای شاد داشته باشید. سرگرمی هایتان را در دکوراسیون وارد کنید و بیشتر به بازی های دسته جمعی بپردازید. مثلاً پرتاب دارت یکی از بهترین بازی هایی است که می توان با مهمان ها انجام داد. این دکور دیواری وسیله ای خانگی است که می تواند نشان دهنده شخصیت شما نیز باشد.

اگر چیز خاصی جمع آوری می کنید، کلکسیونتان را در جایی از خانه به نمایش بگذارید. یا اگر سرگرمی تان نواختن ساز است، خود ساز یا صفحه نوت و متن ترانه ای را که با شخصیت شما هماهنگ است، در دکوراسیون جا دهید.

نور را فراموش نکنید. وسایلی با طراحی ساده، مثل لامپ های آویزان، رشته ای، رومیزی یا سقفی می توانند حال و هوای یک فضای ساده را عوض کنند. یک راه عالی دیگر، استفاده از شمع است. از رایحه های مشک دار مثل دارچین، علف لیمو یا چوب صندل که حس گرما و نیرومندی را القا می کنند، استفاده کنید.

یکی دیگر از ملزومات سبک هوگه، باغچه سبزیجات و انواع گیاهان خانگی است که به خانه شما صفا و آرامش می بخشد. اگر عاشق آشپزی هستید، به تازه بودن سبزیجاتی که استفاده می کنید، اهمیت دهید.

اگر برای داشتن شریک زندگی، یا یک سگ یا یک گیاه حساس آمادگی ندارید، می توانید گیاهان کم زحمتی مثل یشم، کاکتوس یا ساکولنت ها را انتخاب کنید. برای نمایش فضای سبز خلاقیت به خرج دهید و از گلدان های آویز یا باغچه های مشبک ایستاده استفاده کنید.

هشدار:

تفاوت بین فضای داخلی بی روح و فضای شلوغ و درهم برهم را دریابید. هوگه به مینیمالیسم و کاربردی بودن بها می دهد، اما به حال و هوای دنج شخصی هم احترام می گذارد. فضای خانه را نه بیش از حد شلوغ کنید نه آنقدر خالی بگذارید که بی خلاقیت به نظر برسید. در ضمنً چیز های کهنه ای را که دیگر هیچ استفاده ای ندارند، دور بیاندازید.

3. لباس پوشیدن به سبک هوگه

راحت و دنج بودن فقط مختص خانه تان نیست. سبک هوگه و حس آغوش گرم را به همه جنبه های زندگی تان بیاورید، از جمله لباس پوشیدن. وقتی از خانه بیرون می روید، می توانید بدون این که خود را به سرما بدهید، خوش تیپ بمانید. کت و شلوار های زمستانی برای فصل سرما کاملاً مناسبند. سعی کنید پارچه های سنگینی مثل پشم، تویید یا حتی فلانل انتخاب کنید. بهتر است رنگ لباس هایتان بیشتر زمستانی باشد و هر از گاهی رنگی باطراوت تر مثل قرمز تیره یا سبز تیره به آن ها اضافه کنید.

با پوشیدن چند لایه لباس و خریدن چند کت می توانید در ماه های سرد راحت باشید. وقتی چند لایه لباس می پوشید در مورد لایه های زیرین و میانی هم به اندازه لایه بیرونی دقت کنید و از رنگ ها و پارچه های مکمل استفاده کنید. پالتو و کاپشن با هر استایلی هماهنگ است.

هشدار: با این که ممکن است پوشیدن شلوار گرمکن نماد زندگی به سبک هوگه به نظر بیاید، باید در بیرون از خانه استاندارد خاصی را رعایت کنید. نباید طوری لباس بپوشید که انگار همین الآن از رختخواب بیرون آمده اید. شاید بهتر باشد در سردترین روز های زمستان، از پارچه های سرد و دباغی شده مثل چرم چشم پوشی کنید.

4. مراقب خودتان باشید و زندگی هوگه را به بهترین شکل تجربه کنید

لذت بردن از لحظه لحظه زندگی، اصلی دانمارکی است و معنی آن این است که باید خود را در بهترین شرایط نگه دارید. در زندگی مردانه تان فرصت های زیادی برای رسیدگی به خودتان وجود دارد.

سعی کنید به کار روزمرۀ اصلاح صورتتان، استفاده از مرطوب کننده را هم اضافه کنید تا پوستی نرم داشته باشید و آن را از هوای پرباد در امان نگه دارید. مرتب ورزش کنید تا در کنار داشتن جسمی نیرومند، بتوانید بر افسردگی زمستانی غلبه کنید.

با عادت های جدید، دعا های کوچک و شکرگزاری، از ذهن و بدن خود مراقبت کنید. برای تمدد اعصاب، در وقت آزاد خود فیلمی جدید ببینید، کتابی جدید بخوانید یا درباره موضوع جدیدی مطالعه کنید. کمی بیشتر شکات داغ بخورید یا به قهوه تان کمی خامه اضافه کنید. کار های زیادی می توانید انجام دهید، پس مراقبت از خودتان را به یکی از اولویت های زندگیتان تبدیل کنید.

هشدار:

مراقبت بیش از حد ممکن است باعث ایجاد استرس شود و مراقبت کم هم انگیزه شما را از بین می برد. با داشتن برنامه و زمان بندی برای مراقبت از خودتان، آرامش و خاطرجمعی بیشتری خواهید داشت؛ و شاید بهتر باشد کمی کمتر مواد مخدر مصرف کنید.

5. عشق به سبک هوگه

هم نشینی یکی از ملزومات اصلی زندگی به این سبک است. شما می توانید آن حس انتزاعی آغوش گرم را به حسی ملموس تبدیل کنید.

اگر متأهل هستید، هوای سرد ممکن است بیرون رفتن از خانه را برایتان مشکل یا غیرممکن کرده باشد. سعی کنید راه هایی برای سرگرم شدن خودتان پیدا کنید، مثلاً پخت یک غذای جدید را امتحان کنید یا شروع به دیدن سریال جدید کنید. می توانید با ترتیب دادن برنامه های گروهی از تنهایی درآیید، مثلاً دوستانتان را دعوت کنید تا مهمان خانه شما با حال و هوای جدید هوگه ای اش شوند.

اگر مجرد هستید، کمی انعطاف پذیر باشید. لازم نیست تمام روز به موبایلتان بچسبید، اما می توانید از شبکه های اجتماعی برای آشنایی با دیگران استفاده کنید.

هشدار:

با این که در ماه های سرد سال، پنهان شدن و خلوت گزینی آسان ترین کار است، در برابر این انگیزه مقاومت کنید و با آدم های جدید آشنا شوید. وسط تماشای سریال ها کمی به خود استراحت دهید و از خانه بیرون بروید، در باشگاه ها یا کافی شاپ ها بهتر می توانید بفهمید دور و برتان چه خبر است.

منبع: ties

منبع: برترین ها
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 129

به "زندگی هوگه؛ چگونه شادتر زندگی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی هوگه؛ چگونه شادتر زندگی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید