خطیب زاده: برای ما اهمیتی ندارد چه شخصی در کاخ سفید بر سر کار است

به گزارش کهن پارس، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در واکنش به ادعای مایکروسافت درباره تلاش های هکرهای ایرانی برای تاثیرگذاری بر انتخابات آمریکا شرح داد: برای ایران، اهمیتی ندارد چه شخصی در کاخ سفید بر سر کار است.

خطیب زاده: برای ما اهمیتی ندارد چه شخصی در کاخ سفید بر سر کار است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، در پی ادعای شرکت مایکروسافت مبنی بر تلاش هکرهای مرتبط با روسیه، چین و ایران برای تاثیرگذاری بر انتخابات آمریکا، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به CNN گفت: ایالات متحده که دهه ها در انتخابات کشورهای دیگر از جمله ایران دخالت کرده، با کودتا دولت منتخب مردم ایران دکتر مصدق را سرنگون کرده و کارزار فعال ضداطلاعاتی علیه دیگر کشورها را رهبری می کند، در مقامی نیست که چنین ادعای مضحکی بکند.

وی افزود: همانگونه که بارها گفته ایم برای تهران، اهمیتی ندارد چه شخصی در کاخ سفید ریاست می کند. آنچه مهم است پایبندی واشنگتن به حقوق، قواعد و نرم های بین المللی و دست برداشتن از دخالت در کشورهای دیگر و عمل به تعهدات خود است.

گفتنی است شرکت مایکروسافت در ادعایی عنوان کرده، هکرهایی مرتبط با روسیه، چین و ایران در تلاش هستند تا از افراد و گروه های درگیر در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر 2020 جاسوسی کنند.

این شرکت عنوان کرده است که هکرهای روسی که در مبارزات انتخاباتی دموکرات ها در سال 2016 دخالت داشتند بار دیگر درگیر شده اند.

در همین خصوص تام برت معاون مایکروسافت گفته است که هکرهای مورد حمایت حکومت ایران بین ماه های مه و ژوئن تلاش های بی نتیجه ای برای حملات سایبری به حساب های کارزار ستاد انتخابات دونالد ترامپ و مقام های دولتی داشتند.

مایکروسافت همچنین مدعی شده است که اغلب تلاش ها برای هک از سوی عوامل روسی، چینی و ایرانی توسط نرم افزارهای امنیتی مایکروسافت خنثی شده است. با این حال این شرکت درباره اینکه حساب کاربری چه کسی ممکن است با موفقیت هک شده باشد یا او را تحت تاثیر قرار داده باشد اظهارنظر نکرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 269

به "خطیب زاده: برای ما اهمیتی ندارد چه شخصی در کاخ سفید بر سر کار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب زاده: برای ما اهمیتی ندارد چه شخصی در کاخ سفید بر سر کار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید