جزییات فرایند تخصیص اعتبار برای ساختمان دانشکده علوم پزشکی تشریح شد

به گزارش کهن پارس، تهران (پانا)- رییس سازمان برنامه و بودجه جزییات فرایند تخصیص اعتبار برای ساختمان دانشکده فناوری های نوین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را تشریح کرد.

جزییات فرایند تخصیص اعتبار برای ساختمان دانشکده علوم پزشکی تشریح شد

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، با توجه به طرح شایعاتی در مورد فرایند تخصیص اعتبار 120 میلیارد تومانی برای خرید ساختمان دانشکده فناوری های نوین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و اعلام رییس سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر اینکه پس از پیگیری های این سازمان محل تخصیص این اعتبار تغییر کرد، رییس سازمان برنامه و بودجه در نامه ای به رییس دفتر رییس جمهوری فرآیند این تخصیص بودجه را تشریح کرد.

در نامه محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه آمده است:

1- طرح احداث دانشکده فناوری های نوین پس از طی مراحل قانونی و تهیه گزارشات توجیهی فنی و مالی برای اولین بار درسال 1391 پس از تصویب لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی برای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصویب و سپس ابلاغ گشت و تا به امروز همه ساله در قوانین بودجه سنواتی دارای اعتبار مصوب بوده و آخرین بار در پیوست شماره یک قانون بودجه سال 99 کل کشور به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است.

2- با توجه به اعتبار اندک طرح مذکور طی سالیان گذشته و عدم امکان احداث فضای جدید، فضای دانشکده فناوری های نوین در بخش هایی از بیمارستان دانشگاه شهید بهشتی فعال بوده که به دلیل نامناسب بودن فضای مذکور از یک طرف و ضرورت تجمیع دانشکده مذکور (با کاربری فناوری های نوین در حوزه پزشکی، داروسازی و آزمایشگاهی) با دانشکده آموزش پزشکی و مدیریت، خرید ساختمانی جدید طی نامه مورخ 99/2/20 توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی درخواست گشت که به موجب نامه مورخ 99/4/29 وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد تاکید نهاده شد و نهایتا با توجه به تشدید بیماری های نوپدید از جمله کرونا و ضرورت ایجاد مراکز نوین در حوزه پزشکی و گسترش آزمایشگاه ها با فناوری های جدید و داروسازی، به موجب موافقت ریاست محترم جمهور ابلاغ طی نامه مورخ 99/4/29 توسط آن نهاد تخصیص اعتبار در دستور کار این سازمان نهاده شد.

3- تخصیص طرح مذکور ابتدا طی ابلاغیه مورخ 99/4/30 از محل یک میلیارد یورو مبلغ صندوق توسعه ملی که طبق برنامه مصوب ستاد کرونا (ابلاغی طی نامه شماره) به وزارت بهداشت می بایست 680 میلیارد تومان آن به طرح های عمرانی اختصاص یابد، ابلاغ گشت. متعاقبا با توجه به وجود ردیف 550000087 جدول شماره 9 قانون بودجه امسال که ویژه یاری به طرح های قابل اتمام در سال 99 (مندرج در صفحه شماره 200 ماده قانون بودجه) است و اعتبار نقدی آن نیز از حساب موجود خزانه برای طرح های تملک دارایی های سرمایه ای تامین شده است. محل پرداخت طی ابلاغیه مورخ 99/5/6 اصلاح گشت.

لازم به شرح است که این اصلاح صرفا یک بحث تخصصی بودجه است که با تشخیص این سازمان و بدون هر گونه دخالت و درخواست یا تذکر از طرف نهادهای نظارتی انجام شده است.

روابط عمومی دفتر رییس جمهوری هم امروز در اطلاعیه ای در پاسخ به ادعای مطرح شده درخصوص اعتبار تخصیص یافته برای دانشگاه شهید بهشتی، تاکید نمود: آنچه به نقل از رییس سازمان بازرسی کل کشور در یکی از رسانه ها منتشر شده، اشتباه و احتمالا حاصل ارائه اطلاعات نادرست به او بوده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 368

به "جزییات فرایند تخصیص اعتبار برای ساختمان دانشکده علوم پزشکی تشریح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات فرایند تخصیص اعتبار برای ساختمان دانشکده علوم پزشکی تشریح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید