بی حرمتی به رئیس جمهوری پسندیده نیست، باید برخورد گردد

به گزارش کهن پارس، تهران (پانا) - نماینده مهاباد و رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی رفتارها و توهین ها به رئیس جمهوری اسلامی ایران از رسانه ملی را ناپسند خواند و تاکید نمود باید با این رفتارها برخورد گردد تا دیگر این مسائل تکرار نگردد.

بی حرمتی به رئیس جمهوری پسندیده نیست، باید برخورد گردد

جلال محمودزاده در گفت وگو با پانا با اشاره به رفتارهای نامتعارف اخیر از قبیل سیلی زدن یک نماینده به مامور راهور، کتک خوردن یک سرباز از یک قاضی در شهرهای شمالی کشور و توهین ها به رئیس جمهوری از رسانه ملی، تاکید نمود: علی رغم اینکه منتقد عملکرد دولت در مساله معیشت و اشتغال و ... هستیم ولی این انتقاد با توهین بسیار تفاوت دارد. باید چارچوب اخلاقی در فعالیت های سیاسی رعایت گردد.

نماینده مهاباد یادآور شد: کسی که رای 24 میلیون نفر از مردم را دارد، شاید مسائلی هم از نظر اجرایی داشته باشد، این دلیل نمی گردد که به او بی حرمتی نمایند. واقعا پسندیده نیست و جامعه از این مسائل بیزار است.

وی ادامه داد: ما باید به سمت و سوی انتقاد سازنده حرکت کنیم، علی رغم اینکه انتقاد داریم راه چاره هم ارائه دهیم. انتقاد خیلی راحت است بدون اینکه راه چارهی بدهیم می توانیم انتقاد کنیم. باید به رئیس جمهور گفت که شما این کار را انجام ندادید، راهش این بود و این هم راه چاره آن. نه اینکه کسی بیاید بگوید رئیس جمهور را باید اعدام کنید یکی بگوید پای منقل نشسته است. این در شان یک ایرانی نیست که این حرف ها را بزند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: شخصیت های سیاسی باید مراقب صحبت کردن هایشان باشند. باید بدانند که چنین صحبت هایی تاثیراتی بد در جامعه خواهد داشت. چند ماه دیگر ما انتخابات داریم، باید طوری رفتار کنیم که مردم روحیه شرکت در انتخابات را داشته باشند و پای صندوق بیاییند و به رئیس جمهور آینده و به شورای آینده خود رای دهند.

محمودزاده با بیان اینکه این شیوه های رفتاری از هر کسی که باشد ناپسند است، باید جمع گردد و جامعه آن را نمی پذیرد، اضافه نمود: باید با این رفتارها و صحبت ها برخورد گردد؛ اگر برخورد و نظارت کافی نباشد شاید این رفتارها ادامه پیدا کند. برای هر جرمی، قانون یک برخوردی را معین نموده است که اگر بدون در نظر دریافت مسائل جناحی و سیاسی انجام دهند و اعمال نمایند، دیگر شاهد این رفتارها نخواهیم بود.

وی تاکید نمود: کسانی که از قانون تخطی می نمایند، چه اصولگرا، چه مستقل و چه اصلاح طلب در صورتی که از جهت قانون منحرف شدند و قانون شکنی کردند، اگر برخورد قانونی با آن ها صورت بگیرد، مطمئنا این مساله به سمت اصلاح پیش خواهد رفت. در غیر این صورت تکرار خواهد شد.

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: در شرایط موجود که این همه درگیر مسائل مالی و معیشتی هستیم، بیان این مسائل که اخلاقی نیست و گاها مسائلی در جامعه ایجاد می نماید، به مصلحت نیست. راهش این است در چارچوب قانون نه کمتر و نه بیشتر با افرادی که چنین رفتارهای دارند، برخورد گردد.

محمودزاده تاکید نمود: به همه کسانی که در جناح های سیاسی مختلف فعالیت دارند توصیه می کنم که اخلاق را همواره رعایت نمایند و میزان و خداوند را بالای سر خود در نظر بگیرند و درست رفتار نمایند. اگر ما این مسائل را رعایت کنیم مسائل حل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 696

به "بی حرمتی به رئیس جمهوری پسندیده نیست، باید برخورد گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی حرمتی به رئیس جمهوری پسندیده نیست، باید برخورد گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید