برگزاری انتخابات پارلمانی سریلانکا تحت تدابیر کرونایی

به گزارش کهن پارس، مردم سریلانکا روز چهارشنبه با حضور در مراکز رای گیری برای انتخاب نمایندگان جدید مجلس، رای های خود را داخل صندوق ها انداختند.

برگزاری انتخابات پارلمانی سریلانکا تحت تدابیر کرونایی

از سفر با تور سریلانکا ارزان به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش رسانه سریلانکایی نیوز فرست، کشور سریلانکا با جمعیت 21 میلیون نفر و با مالی که به شدت به صنعت جهانگردی وابسته است، پس از شروع بحران کرونا با مسائل مالی مختلفی روبرو شده است.

از سوی دیگر بحران های سیاسی در این کشور و همچنین وقوع حمله تروریستی سال گذشته و کشته شدن 279 نفر، بر رکود مالی این کشور افزوده است.

دولت گوتابایا راجاپاکس رییس جمهوری سریلانکا امیدوار است که حزب وابسته به آن دو سوم از 225 کرسی مجلس این کشور را به دست آورد و از این طریق قدرت رییس جمهوری را افزایش داده و در مراحل بعد اصلاحات امنیتی، مالی و سیاسی را انجام دهد.

کمیته انتخابات سریلانکا گفت: رای دهندگان سریلانکایی با پوشیدن ماسک و حفظ یک متر فاصله در ساعات اولیه شروع انتخابات، در پای صندوق های رای حاضر شدند تا نماینده مورد احتیاج خود را انتخاب نمایند.

سامان سری راتنایاک یک مقام کمیته انتخابات سریلانکا گفت: در ساعات اولیه انتخابات ما شاهد حضور تعداد زیادی از افراد واجد شرایط بودیم. اگر این فرایند ادامه یابد احتمالا 65 تا 70 درصد مردم در انتخابات شرکت خواهند کرد که با توجه به شرایط کرونا، آمار خوبی است.

تا عصر روز سه شنبه حدود 2 هزار و 900 نفر در سریلانکا به ویروس کرونا مبتلا شده و یازده نفر نیز قربانی این بیماری شده اند. در مقایسه با سایر کشورهای جنوب آسیا، سریلانکا دارای آمار بسیار پایینی از تلفات کرونا می باشد.

در مراکز رای گیری کادر درمانی حضور یافتند تا از رعایت نکات بهداشتی توسط مردم اطمینان حاصل گردد.

ماهیندا دشاپریا رییس کمیته انتخابات سریلانکا گفت: مرکز رای گیری از ساحل، رستوران یا بازار امن تر است.

گوتابایا راجاپاکس در ماه نوامبر سال گذشته به عنوان رییس جمهوری سریلانکا انتخاب شد. وی در شعارهای انتخاباتی خود اعلام نموده است که روابط با چین را گسترش خواهد داد.

رییس جمهوری سریلانکا همچنین امیدوار است ماهیندا راجاپاکس برادر خود و رییس جمهوری سابق این کشور را به عنوان نخست وزیر سریلانکا معرفی کند.

این دو برادر از شخصیت های محبوب در میان حزب حاکم و عظیم سینهالایی در سریلانکا هستند. این دو فرد همچنین نقش مهمی در به سرانجام رساندن جنگ های داخلی علیه گروه های جدایی طلب تامیل ایفا کردند.

جنگ 26 ساله داخلی سریلانکا در سال 2009 به سرانجام رسید. ماهیندا راجاپاکس در آن موقع ریاست جمهوری این کشور را بر عهده داشت. اتهامات زیادی در خصوص جنایت جنگی و شکنجه غیر نظامیان تامیل علیه ارتش سریلانکا مطرح شده است که دولت سریلانکا آن ها را رد نموده است.

احزاب مخالف سیاسی سریلانکا معتقدند که افزایش قدرت رییس جمهوری، این کشور را به سوی استبداد خواهد کشاند و فعالیت های سازمان های مستقل تحت نظر مجلس سریلانکا محدود خواهد شد.

نتایج انتخابات سراسری سریلانکا تا روز پنجشنبه اعلام خواهد شد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 114

به "برگزاری انتخابات پارلمانی سریلانکا تحت تدابیر کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری انتخابات پارلمانی سریلانکا تحت تدابیر کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید