بهترین حالت بدن برای فکر کردن و تصمیم گیری، چه زمانی است؟

به گزارش کهن پارس، مطالعات محققان هلندی نشان می دهد که تصمیم گیری با معده خالی و در حالت گرسنگی می تواند ریسک و همینطور اتخاذ تصمیم نادرست را کاهش دهد

بهترین حالت بدن برای فکر کردن و تصمیم گیری، چه زمانی است؟

تابناک: گاهی اوقات تصمیماتی هر چند کوچک گرفته می گردد که می تواند در آینده جهت زندگی را تغییر دهد. احساسات شتاب زده، استرس، افسردگی و گرسنگی جزو مواردی هستند که می توانند عملکرد مغز را تغییر دهند.

مطالعات محققان بالینی دانشگاه اوترخت هلند نشان می دهد که در زمان گرسنگی می توان تصمیمات بهتری گرفت. در این تحقیق، دو گروه مورد مطالعه قرار گرفتند. گروه اول از شب قبل و در حدود 23 ساعت هیچ غذایی دریافت نکرده و گرسنه بودند اما گروه دوم صبحانه میل کردند.

گروه اول گرسنه و گروه دوم با معده ای پر در معرض وقایع و رخدادهایی قرار گرفتند که می بایستی تصمیماتی را اتخاذ می کردند. نتایج این دو آزمایش شگفت انگیز بود.

داوطلبان و شرکت نمایندگانی که گرسنه بودند، سریعتر به ارزیابی شرایط شان پرداخته و توانستند تصمیمات بهتری اخذ نمایند. در نتیجه، مطالعات محققان هلندی نشان داد، مغز اشخاص در زمان گرسنگی کارآمدتر بوده و گرسنگی به معنای افزایش ضریب خطا در تصمیم گیری نیست..

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 534

به "بهترین حالت بدن برای فکر کردن و تصمیم گیری، چه زمانی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین حالت بدن برای فکر کردن و تصمیم گیری، چه زمانی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید