با قدیمی ترین ترن های هوایی جهان آشنا شوید

به گزارش کهن پارس، ترن های هوایی نیز همانند بسیاری از وسایل موجود در جهان تاریخچه ای دارند که مرور آن ها می تواند بسیار جالب باشد. در حال حاضر برخی از قدیمی ترین ترن های هوایی جهان همچنان در حال فعالیت هستند و گردشگران می توانند سوارشان شوند. قدیمی ترین رولرکستر های جهان در ادامه به صورت لیست برای شما قرار گرفته اند.

با قدیمی ترین ترن های هوایی جهان آشنا شوید

Leap-The-Dips

ترن هوایی که در تصویر بالا مشاهده می کنید، Leap-The-Dips نام دارد که در آلتونا در پنسلوانیا واقع شده است. این قطار هوایی، قدیمی ترین رولرکسر آمریکای شمالی به شمار میرود که در حال حاضر وجود دارد. این ترن هوایی در سال 1902 ساخته شده است و از سال 1985 نیز به دلیل خرابی دیگر مورد استفاده قرار نگرفت. اما در سال 1999 بود که به عنوان روز یاد بود دوباره از آن بهره برداری کردند و در حال حاضر نیز مردم می توانند به آن سوار شوند. این ترن اکنون می تواند با سرعت 10 مایل بر ساعت حرکت کند. اما باید توجه داشت که بسیاری از مردم خطر سوار شدن به قدیمی ترین ترن هوایی جهان را به جان نمی خرند.

The Scenic Railway

ترن هواییThe Scenic در لونا پارک ملبورن در استرالیا ساخته شده است. این ترن هوایی، دوم ترن قدیمی جهان است که همچنان مورد استفاده قرار می گیرد. این ترن در سال 1912 ساخته شده و همچنان با گذشت این مدت، به کارش ادامه می دهد. البته در جریان خارج شدن قطار در سال 1989، حدود 20 نفر زخمی شدند. سال گذشته نیز این ترن هوایی بازسازی شد.

Rutschebanen

رولرکستر Rutschebanen در باغ تیوولی دانمارک واقع شده است و سومین قطار هوایی قدیمی در جهان به شمار میرود. Rutschebanen در سال 1914 ساخته شده و همچنان می تواند با سرعت 47 مایل بر ساعت به جهتش که ارتفاعی 3.328 فوتی دارد، ادامه دهد.

The Wild One

The Wild One نام رولرکستری در Six Flag America در مریلند است که در پارک پاراگون در Hull از ماساچوست واقع شده است. این ترن هوایی در سال 1917 به دلیل مارپیچ های 450 درجه ای مشهور شده بود و البته بدون شک در آن زمان یکی از ترسناک ترین ترن های هوایی به شمار می رفت.

The Jack Robbit

The Jack Robbit چهارمین قطار هوایی قدیمی در جهان است. زمانی که در سال 1920 این ترن هوایی در Irondequoit با هزینه 18 میلیون دلاری ساخته شد، سریع ترین رولرکستر جهان بود.

Scenic Railway

Scenic Railway در سال 1920 در پارک تفریحی Dreamland مارگیت انگلستان ساخته شده است. البته جالب است بدانید که این ترن هوایی، دارای ترمز اتوماتیک نیست و فرد مسئول باید همیشه در ترن هوایی باشد تا در مواقع مورد نیاز، سرعتش را کنترل کند. البته در جریان آتش سوزی سال 2008، بخش های زیادی از این ترن هوایی نابود شد (در بالا با ترن هوایی دیگری نیز با این نام آشنا شدیم).

The Jack Robbit

به نظر می رسد که نام Jack Robbit برای ترن های هوایی قدیمی، چوبی و پرسرعت نام محبوبی بوده و به همین دلیل رولرکستر فوق نیز همین نام را دارد. این ترن هوایی در سال 1920 ساخته شده و طراحی آن نیز از طریق John Miller اجرا شده است. لازم به ذکر است که این فرد توانست طرح نوی را در جهانی قطار های هوایی ثبت کند که از طریق آن ترن هوایی می توانست از ارتفاعی 70 فوتی به زمین شیرجه بزند. علاقه مندان در حال حاضر نیز می توانند در پارک Kennywood در غرب میلفین به این ترن هوایی سوار شوند.

Roler Coaster

Roler Coaster نامی است که برای این رولرکستر انتخاب شده است (این وسیله تفریحی نیز رولرکستر یا ترن هوایی نامیده می شود). Roler Coaster از طریق John Miller در پارک لاگون از فارمینگتون واقع شده است. این پارک در سال 1953 دچار آتش سوزی شد و ترن هوایی آن نیز آسیب دید. از آن زمان تا به امروز بازسازی های زیادی روی این وسیله تفریحی اجرا شده است اما هیچ کدام از آن ها نتوانسته اند Roler Coaster را به میزان کافی خطرناک و هیجان انگیز کنند.

Hullamvasut

ترن هوایی مجارستانی Hullamvasut در سال 1922 در Vidampark از بوداپست ساخته شد. این قطار می تواند 980 متر را در مدت 4 و نیم دقیقه طی کند که جالب به نظر می رسد اما هرچه که باشد، باعث بد شدن حالتان نمی شود.

Big Dipper

در سال 1923John Mille، Big Dipper را در Pleasure Beach Blackpool انگلستان ساخت. سال 1936بود که دو نفر با نام های Charlie Paige و Joe Emberton بخش های نوی را به این وسیله تفریحی افزودند و البته سعی کردند تا ارتفاع سقوط ها نیز افزایش یابد. در سال 1998 این ترن هوایی به دلیل سوار شدن Richard Rodriquez معروفیت یافت.

Thunderhawk

Thunderhawk در سال 1923 در پارک دورنی از Allentown پنسیلوانیا ساخته شد. از آن زمان تا به امروز، این طرح برای چندین بار رنگ آمیزی شده است و تنها یک بار نیز برای تطبیق با ظاهر هشت شکلی اش طراحی مجدد شد.

Thunderbolt

John Miller در سال 1924 در پارک کنی وود در غرب میلفین از پنسیلوانیا دوباره بازگشت و ترن هوایی نوی را ساخت. Thunderbolt در ابتدا Pippin نام داشت اما بعد از تغییراتی که در سال 1968 روی آن انجام شد، این ترن هوایی تغییر نام داد. از ویژگی های این قطار هوایی می توان به ارتفاع سقوط 95 فوتی و طی کردن 880 متر در 108 ثانیه اشاره کرد.

Giant Dipper

بر خلاف Big Dipper که در انگلستان واقع شده، Giant Dipper در سانتا کروز از کالیفورنیا قرار گرفته است. این ترن هوایی در طول 47 روز با هزینه 50 هزار دلاری ساخته شد. ترن هوایی مذکور یکی از مشهور ترین ها در جهان به شمار میرود و از سال 1924 تا به امروز بیش از 60 میلیون نفر از آن لذت برده اند.

Giant Dipper

Giant Dipper نام ترن هوایی دیگری است که یک سال بعد از Giant Dipper در کالیفورنیا ساخته شد و البته این دو مشابه یکدیگر هستند. از سال 1976 تا 1990 نیز ترن هوایی مذکور تبدیل به متروکه ای در ساحل شده بود.

Wildcat

Wildcat نام رولرکستری در ساحلچه Compounce در بریستل است. این ترن هوایی در سال 1927 به عنوان وسیله ای تفریحی در یکی از پارک های این منطقه مورد استفاده قرار گرفت. البته در سال 1985 این قطار هوایی کاملا با چوب های نو بازسازی شد. همین موضوع باعث شد که Wildcat در بخش سلامتی فنی یکی از قدیمی ترین ها باشد.

Racer

اولین ترن هوایی اصطکاکی در سال 1910 ساخت شد که Racer نام داشت. این ترن هوایی در طول جهت دارای چرخی برای حرکت دادن قطار نیست. البته این وسیله تفریحی در سال 1926 با مشکل روبه رو شده و به همین دلیل بر اساس روش فعلی اش بازسازی شد. Racer سومین ترن هوایی قدیمی در غرب میلفین از پنسیلوانیا است.

Cyclone

Cyclone در جزیره Coney از نیویورک قرار گرفته است و از زمان آغاز فعالیت که در روز 26 ژوئن سال 1927 بود، هزاران دلار درآمد برای افرادی داشت که از آن نگهداری می کردند. بازسازی کامل آن نیز در سال 1975 رخ داد. البته این رولرکاستر از سال 1985 باعث مرگ 3 نفر شده است.

Kiddy Coaster

ترن هوایی Kiddy Coaster دارای ارتفاع سقوط 85 فوتی است که البته برای افراد شجاع چندان ترسکناک به نظر نمی رسد. این قطار هوایی در سال 1927 در نیویورک ساخته شد و هزینه ساخت آن نیز در پارک Playland این شهر 2537 دلار بود.

Legend

ترن هوایی Legend در پارک Arnold در آیووا در سال 1927 ساخته شد و از بسته شدن پارک در سال 1980 جان سالم به در برد. البته لازم به ذکر است که این ترن هوایی نیز از طریق John Miller طراحی شده است.

Montana Suiza

Montana Suiza یا Swiss Mountain اولین ترن هوایی فلزی و اصطکاکی در جهان است. این قطار هوایی در سال 1928 از طریق مهندس آلمانی به نام اریک هدریک در پارک Monte Igueldo اسپانیا ساخته شد. در تصویر بالا می توانید ارتفاع موجود را تا حدودی مشاهده کنید .

در این مقاله از خبرنگاران با قدیمی ترین ترن های هوایی جهان آشنا شدیم. از دیدگاه شما کدام یک از این قطار های هوایی جالب تر بودند. با ما و کاربران خبرنگاران از طریق بخش دیدگاه در ارتباط باشید .

منبع: کجارو / allday.com
انتشار: 18 اسفند 1400 بروزرسانی: 18 اسفند 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 1219

به "با قدیمی ترین ترن های هوایی جهان آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با قدیمی ترین ترن های هوایی جهان آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید