انتقاد تروئیکای اروپا از شروع غنی سازی 20 درصدی ایران در فردو

به گزارش کهن پارس، خبرنگاران : انگلیس، آلمان و فرانسه در بیانیه ای مشترک نسبت به اقدام ایران برای غنی سازی 20 درصدی اورانیوم ابراز نگرانی کردند.

انتقاد تروئیکای اروپا از شروع غنی سازی 20 درصدی ایران در فردو

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، اردوپوینت خاطرنشان کرد، تروئیکای اروپا روز چهارشنبه در بیانیه ای نوشت: ما عمیقا از اطلاعیه ایران مبنی بر اینکه از چهارم ژانویه غنی سازی 20 درصدی اورانیوم در تاسیسات زیرزمینی سایت غنی سازی سوخت فردو شروع می گردد، نگران شدیم.

در این بیانیه ادعا شده است: این اقدام هیچ گونه توجیه معتبر غیرنظامی نداشته و خطرات عمده اشاعه را به دنبال دارد که نقض بزرگی در تعهدات ایران ذیل برنامه جامع اقدام مشترک محسوب شده و بیش از پیش این توافق را تهی می سازد.

سه کشور اروپایی همچنین مدعی شدند که تصمیم تهران فرصت مهم برای بازگشت به دیپلماسی با دولت آینده آمریکا را به مخاطره می اندازد.

در بیانیه آمده است: ما از ایران می خواهیم که بدون تاخیر غنی سازی 20 درصدی اورانیوم را متوقف کند، برنامه غنی سازی خود را به حدود توافق شده در برجام بازگرداند و از اتخاذ گام های تنش زای بیشتر که از فضای دیپلماسی موثر می کاهد، خودداری کند.

سه کشور اروپایی بیان کردند که برای ازریابی چگونگی رسیدگی هرچه بهتر به عدم پایبندی ایران با دیگر طرفین توافق در ارتباط خواهند ماند.

فرانسه، انگلیس و آلمان سه عضو اروپایی برجام تا به امروز به هیچ یک از تعهدات موثر خود مطابق برجام برای حفظ این توافق نکرده اند که این اقدام همیشه محل انتقاد ایران بوده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 626

به "انتقاد تروئیکای اروپا از شروع غنی سازی 20 درصدی ایران در فردو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد تروئیکای اروپا از شروع غنی سازی 20 درصدی ایران در فردو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید