ارتش در بحران پشتوانه ارزشمندی برای حوزه سلامت محسوب می گردد

به گزارش کهن پارس، شانه ساز گفت: ارتش در شرایط بحران مانند وقوع حوادث غیرمترقبه پشتوانه ارزشمندی برای حوزه سلامت محسوب می گردد.

ارتش در بحران پشتوانه ارزشمندی برای حوزه سلامت محسوب می گردد

به گزارش خبرنگار محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو در مراسم بهره برداری از سامانه های متحرک و فراوری الکل و محلول های الکلی در علوم پزشکی ارتش اظهار کرد: خدا رو شکر می کنم که محبوب ترین و مردمی ترین ارتش جهان را دارم و امروز ارتش ما کلمه طیبه محسوب می گردد.

او ادامه داد: من حامل پیغام تشکر وزیر بهداشت از ارتش جمهوری اسلامی هستم؛ چرا که در نخستین روز های شیوع کرونا که بسیاری از مجموعه ها باور نداشتند خطر جدی و بین المللی اتفاق افتاده است اولین حوزه ای که به یاری حوزه سلامت آمد نیرو های مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران بودند.

شانه ساز بیان نمود: حضور ارتش جمهوری اسلامی در روز های سخت که هنوز باور شیوع کرونا در کشور نبود دلگرمی برای کادر درمان و مسئولان وزارت بهداشت بودند و از روز های نخست با به کارگیری امکانات نیرو های مسلح از فراوری ماسک گرفته تا پیچیده ترین فرآیند های فراوری الکل توانستیم در مقابله با کرونا خوب عمل کنیم.

او بیان نمود: ارتش جمهوری اسلامی تمام امکانات در زمینه فراوری الکل و محلول ضدعونی کننده را در اختیار وزارت بهداشت قرار داد. با شیوع کرونا مصرف ماسک از 5 هزار عدد در روز به 200 هزار عدد در روز رسید که در این زمینه اولین و پیشگام ترین بخشی که دست وزارت بهداشت را گرفت نیرو های مسلح بودند.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: دانشگاه علوم پزشکی ارتش در شرایط بحران پشتوانه ارزشمندی برای حوزه سلامت محسوب می گردد و زمانی که حوادث غیرمترقبه رخ می دهد در بسیاری از موارد جلوتر از ما قدم برداشته و احتیاج های کشور را شناسایی و برطرف نموده اند.

او با اشاره به اینکه بحث فراوری الکل در نیرو های مسلح سابقه طولانی دارد، اظهار کرد: نیرو های مسلح بزرگترین فراوریکننده الکل اتانول کشور هستند، با شیوع کرونا فراوری مهمات متوقف شد و ذخایر خود را در اختیار ما قراردادند که این مردمی بودن و درک صحیح نیرو های مسلح و ارتش را نشان می دهد.

شانه ساز بیان نمود: طی کمتر از 2 هفته مشکل کمبود الکل و ضدعفونی کننده ها را حل کردیم و این در حالی است که اکنون یک شهروند آمریکایی باید کیلومتر ها مسافت طی کند تا از پمپ بنزین الکل تهیه کند.

او با تاکید بر اینکه الکل فرآورده حائز اهمیت در فناوری است، ادامه داد: باید دانست بعضی محصولات ما مثل الکل مادر توسعه هستند و الکل فراوریی در ارتش می تواند به 99 درصد برسد. در حال حاضر با چالش آلودگی هوا روبرو هستیم و می توان از الکل 99 درصد در مکمل سوخت برای کاهش آن استفاده کرد. همچنین این نوع الکل زمینه صادرات بنزین را هم فراهم می نماید؛ چرا که الکل 99 درجه می تواند 10 درصد بنزین را تشکیل دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 223

به "ارتش در بحران پشتوانه ارزشمندی برای حوزه سلامت محسوب می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش در بحران پشتوانه ارزشمندی برای حوزه سلامت محسوب می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید