آموزش سوهان کشیدن ناخن در خانه

به گزارش کهن پارس، سوهان کشیدن صحصح ناخن یکی از مراحل مانیکور است که زیبایی ناخن هایتان را دو چندان می نماید؛ اما باید به طرز صحیحی انجام گردد.

آموزش سوهان کشیدن ناخن در خانه

آیا سوهان کشیدن ناخن برای شما هم به یک دغدغه تبدیل شده است؟ حفظ سلامت ناخن ها یکی از مهم ترین کارهایی است که افراد باید انجام دهند؛ اما متأسفانه خیلی از افراد اهمیت ناخن ها را نادیده گرفته و به آن توجه لازم را ندارند. همراه خبرنگارانمگ باشید.

سوهان کشیدن ناخن

خبر خوبی که برایتان داریم آن است که برای سوهان کشی و مانیکور ناخن اصلاً لازم نیست که به سالن ­های آرایشی مراجعه کنید و زمان و هزینه زیادی را صرف کنید. ما به شما یاری می کنیم ناخن هایتان را در خانه زیبا کنید.

دقت کنید که سوهان کشیدن به دو جهت مخالف باعث شکنندگی ناخن هایتان می گردد. حرکات سوهان را با فرمی که برای ناخنتان در نظر گرفته اید، تنظیم نموده و حرکت را آن قدر تکرار کنید تا به فرم دلخواهتان برسد. برای مثال اگر می خواهید ناخن های گردی داشته باشید، باید گوشه های ناخن را بیشتر سوهان بکشید.

نکات مهم هنگام سوهان کشیدن ناخن

هنگام سوهان کشیدن ناخن ضروری است به سه نکته مهم توجه لازم را داشته باشید. این نکات عبارت اند از:

  • استفاده از طرف نرم سوهان برای سر ناخن ها

سر ناخن یا همان قسمت جلویی ناخن را باید با قسمت نرم سوهان مرتب کنید؛ زیرا این قسمت از ناخن نازک تر بوده و خیلی زود دچار شکستگی می گردد؛ اما اگر قسمت سر ناخن های شما سخت و قطور است می­ توانید از طرف سخت سوهان به آرامی بهره ببرید.

  • توجه به نحوه حرکت سوهان برای سر ناخن

یکی از نکات مهمی که اهمیت زیادی دارد، نحوه به حرکت در آوردن سوهان است. برای سوهان کشیدن سر ناخن که معمولاً نازک تر است، باید سوهان را موازی با سر ناخن گرفته و سپس در جهت مستقیم، سوهان را ملایم از جلو به سمت پایین حرکت دهید. دقت کنید که به هیچ عنوان در دو جهت سوهان را روی ناخن هایتان نکشید و فقط از بالابه پایین سوهان کشی صورت بگیرد.

  • سوهان کشیدن ناخن به صورت جداگانه

یکی از کارهای اشتباهی که افراد هنگام سوهان کشی انجام می دهند، آن است که همه انگشتان را به حالت خمیده در می آورند و سوهان را هم زمان روی تمامی ناخن ها می کشند.

اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید باید بگوییم که کارتان کاملاً اشتباه بوده و ناخن هایتان آسیب خواهد دید. ما به شما توصیه می کنیم که هر ناخن باید جداگانه و با صبر و حوصله سوهان کشیده گردد.

پولیش کردن ناخن با استفاده از بافر

زمانی که کار سوهان کشیدن ناخن هایتان تمام شد، مشاهده می کنید که تراشه های ناخن به شکل پودر روس ناخن قرار گرفته و علاوه برآن ناخن هایتان دچار زبری و کدری خواهند شد. راه چاره این مشکل استفاده از یک بافر برای سطح ناخن هایتان است.

بافر به تمیزکردن سطح ناخن و یک دست کردن برآمدگی ­ها یاری می نماید. بافر ناخن برای درخشان و براق کردن سطح ناخن به کار برده می گردد و زیبایی ناخن ها را برای شما به ارمغان می آورد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 7 شهریور 1402 بروزرسانی: 7 شهریور 1402 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 1522

به "آموزش سوهان کشیدن ناخن در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش سوهان کشیدن ناخن در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید