آشنایی با چند کتاب تکنولوژی محبوب سال 2020

به گزارش کهن پارس، هرچند صنعت تکنولوژی باعث تغییرات وسیعی در بخش کتاب و کتابفروشی و کتابخوانی شده اما خود این صنعت انبوهی از محتوا و موضوعات و عناوین کتاب را به جهان افزوده است.

آشنایی با چند کتاب تکنولوژی محبوب سال 2020

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ، سایت BookAuthority اخیرا بر اساس مقیاس هایی چون نظرات و پیشنهادهای کاربران تعدادی از محبوب ترین کتاب ها برای خواندن در سال 2020 را معرفی کرده که در ادامه با تعدادی از آنها آشنا می شوید.

کتاب نوآوری در حوزه انفورماتیک پزشکی

کتاب Innovation in Health Informatics توضیح می دهد که چگونه آخرین دستاوردهای حوزه اطلاعات و تکنولوژی های ارتباطی توانسته اند در حوزه سلامت و پزشکی راه پیدا کنند. این کتاب اپلیکیشن ها و برنامه های کنونی و آینده را در حوزه تکنولوژی و سیستم پزشکی معرفی می کند. از جمله موضوعاتی که در این کتاب بررسی شده، داده های بزرگ، تحلیل داده های پزشکی، هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، تکنولوژی های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، 5G، سنسورها، اینترنت اشیا، نانوتکنولوژی و بایوتکنولوژی است.

User Friendly : کتاب User Friendly روایتگر داستان ناگفته و مخفی الگوهایی است که به صورت پنهانی بر دنیای مدرن ما حاکم است. Kuang نویسنده این کتاب که یک خبرنگار است در این کتاب از تاریخچه طراحی محصولات تبلیغاتی و نوآوری های تکنولوژی می گوید. از حوادث تاثیرگذار گذشته تا ورود به عصر دیجیتال و بازسازی دوباره دنیا بر اساس قوانینی که زمانی قوانین مبهمی برای برقراری ارتباط با کاربران بودند. در این کتاب به قوانین پنهانی اشاره می شود که در دنیا ایجاد شده، قوانینی که باعث شدند دنیای ما تغییر کند. کتاب User Friendly نگاهی عمیق، مفصل و کاربردی به حوزه ای می اندازد که زمانی مخفی بود.

Artificial Intelligence, Healthcare and the Law (هوش مصنوعی، پزشکی و قوانین):

امروزه تلفیق تکنولوژی های روباتیک و سیستم های هوش مصنوعی در محیط های پزشکی، رو به افزایش است. حالا، دستاوردهای نوین تکنولوژی توانسته راه های جدید ارتباطی با بچه ها، کهن سالان و افراد معلول را کشف کند. اما با وجود این، زمینه پیدایش نگرانی ها پیرامون امنیت اطلاعات و داده های مردم نیز افزایش پیدا کرده است. مسائلی همچون حفاظت از داده ها، کاهش ارتباطات انسانی و تجاوز به حریم شخصی تنها تعدادی از مسائلی است که باعث بروز نگرانی می شود. از آنجا که این حوزه های تکنولوژی همچنان تازه محسوب می شوند، شیوه های قانون گذاری در این زمینه نیز همچنان محل سوال است.

Innovation + Equality (نوآوری+ برابری) :

چطور می توان به نوآوری های بیشتر، با سرعت بالاتر دست پیدا کرد. آیا نابرابری اقتصادی، هزینه ای است که باید برای نوآوری ها بپردازیم؟ دستاوردهای چشمگیر تکنولوژیک که طی دو دهه گذشته معرفی شده اند، به طور کل برای جامعه مفید بوده اند. مثل گوشی های هوشمند و تکنولوژی هایی که خالقان آنها حالا میلیاردر هستند. اما این دستاوردها باعث بروز پدیده گپ یا فاصله طبقاتی شده اند، مثلا در آمریکا عمده ثروت تنها در دست 1/ 0درصد جمعیت است. آیا این شرایط هزینه اجتناب ناپذیر رشد تکنولوژی است؟

(طراحی وب، انقلاب دنیای دیجیتال از 1990 تا امروز): سه دهه گذشته، دستاوردهای چشمگیر و بزرگی در حوزه تکنولوژی معرفی شدند. از اولین نسخه های کامپیوترهای خانگی گرفته تا گوشی های موبایل یا محصولات حوزه واقعیت افزوده. وب، حالا عملا از زندگی روزمره ما انسان ها، جداناپذیر است. اما دنیای وب از ابتدا این گونه نبوده: ویدئوهای خنده دار یا گشت و گذارهای تفریحی یا اموتیکون های بانمک، همگی زاده گذشت زمان در این حوزه بوده اند. در این کتاب مجموعه ای از تغییر و تحولات دنیای وب معرفی می شود، از ابتدا تا به امروز. مثلا اولین وب سایتی که صدا در آن به کار رفته بود، اولین وب سایتی که ویدئو در آن به کار رفت، اولین وب سایتی که فراگیر شد و... .

امنیت سایبری به همه مربوط است: نویسنده این کتاب Scott Schober، قبلا نیز کتاب دیگری منتشر کرده بود به نام Hacked Again. در آن کتاب اسکات مجموعه ای از داستان های آموزشی از تجربیات هک شدن خود را ارائه می کند تا دیگران از اشتباهات وی درس بگیرند. با استقبالی که از آن کتاب شد او به کمک یک نویسنده دیگر به بحث امنیت کسب وکارهای نوپا پرداخته است

Tools and Weapons (ابزارها و اسلحه ها):

نویسنده این کتاب برد اسمیت رئیس هیات مدیره مایکروسافت است و خود بیل گیتس هم مقدمه ای بر آن نوشته است. این کتاب، یک راهنمای جذاب و کاربردی است که توضیح می دهد تکنولوژی چگونه هم به ما قدرت می دهد و هم زندگی ما را تهدید می کند. از حریم شخصی گرفته تا حملات سایبری، این کتاب راهنمایی کاربردی برای آماده سازی برای آینده تکنولوژی است.

The Spatial Web (وب فضایی):

آیا تا به حال تصور کرده اید که آینده چه شگفتی هایی برای ما خواهد داشت؟ آیا آینده شبیه آن چیزی خواهد بود که در فیلم هایی مانند بلید رانر، ماتریکس، جنگ ستارگان، استار ترک یا... به تصور کشیده شده است؟ دنیایی پر از روبات ها، ابزارها و دستگاه های پیشرفته و هوشمند، آواتارهای مجازی، حمل و نقل های لحظه ای؟

آینده قرار نیست همیشه مرموز باقی بماند. کتاب The Spatial Web تصویری از آینده اجتناب ناپذیر ما انسان ها را به تصویر می کشد؛ تصویر دنیایی واقعی. در این کتاب راه چاره هایی برای آماده سازی و بهره برداری از دستاوردهای آینده نیز معرفی می شود.

Digital (دیجیتال):

در سال 2018، سرمایه گذاری استارت آپ های آفریقایی به بیش از 700 میلیون دلار در سال رسید. در سراسر این قاره، مردم روز به روز با قدرت پلت فرم های دیجیتال آشناتر می شوند، پلت فرم هایی که می تواند تغییرات اساسی در زندگی آنها ایجاد کند. در 10 سال گذشته، تعداد کسب و کارها به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرد. Joshua در کتاب خود توضیح می دهد که چگونه درک و ارتباط با تکنولوژی می تواند به کسب و کارهای مختلف این قاره کمک کند تا رونق بگیرند.

AI for People and Business (هوش مصنوعی برای مردم و کسب و کارها):

اگر مدیرعامل یا هر نوع مسوول ارشد یک سازمان یا شرکت هستید و به هر نوعی می توانید از هوش مصنوعی در شرکت خود استفاده کنید این کتاب مناسب شماست. در این کتاب توضیح داده می شود که هوش مصنوعی چیست و چگونه می توان فرصت های بالقوه ای را با استفاده از این تکنولوژی کشف کرد. در این کتاب استراتژی های استفاده پیروز و کاربردی از هوش مصنوعی نیز توضیح داده می شود.

Digital Transformation (تحول دیجیتال):

در این کتاب، راه چارههایی برای سازگاری و درک واقعی تکنولوژی هایی معرفی می شود که برای کسب و کارها و حتی دولت ها، ایجاد مشکل کرده است، اینکه این مسائل را چگونه بشناسیم و از تحول دیجیتالی برای رونق بیشتر کسب و کار بهره ببریم. تکنولوژی هایی مانند پردازش ابری، تحلیل داده های بزرگ، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا این روزها تاثیر بسیار زیادی بر انواع مختلف کسب و کارها دارد و مدیران با داشتن اطلاعات بیشتر در این حوزه ها می توانند در شرکت خود تغییرات اساسی و مهمی ایجاد کنند.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 369

به "آشنایی با چند کتاب تکنولوژی محبوب سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با چند کتاب تکنولوژی محبوب سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید