آخرین جلسه شورای ارزیابی جشنواره موسیقی فجر برگزار گردید

به گزارش کهن پارس، آخرین جلسه شورای ارزیابی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، یکشنبه هفتم اردیبهشت ماه برگزار گردید.

آخرین جلسه شورای ارزیابی جشنواره موسیقی فجر برگزار گردید

یه گزارش کهن پارس، در این جلسه، درباره سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر بحث و گفت وگو و مقرر شد بر اساس آیین نامه جشنواره موسیقی فجر نظرات نهایی شورا درباره این دوره جشنواره جمع بندی و به معاونت امور هنری ارائه گردد.

در این دوره جشنواره متناسب با اهداف و بندهای آیین نامه بر اساس طیف لیکِرت فرمی برای ارزیابی جشنواره تهیه شده تا با شاخص های کمی و ضریب های هر شاخص، نمره شورای ارزیابی برای جشنواره و تطابق اجرای جشنواره با آیین نامه معین گردد.

محمد سریر، عضو شورای ارزیابی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر گفت: اینکه جشنواره موسیقی فجر تا چه اندازه توانسته است نگاه به موسیقی را پیش ببرد، به آنالیز احتیاج دارد اما نگاه به آینده جشنواره موسیقی فجر اهمیت بسیاری دارد که جشنواره بتواند در موسیقی کیفی موثر باشد.

زیدالله طلوعی دیگر عضو شورای گفت: متأسفانه برای ارتقای موسیقی در کشور کار چندانی نشده است و ضرورت دارد که به فرهنگ موسیقی سنتی توجه گردد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیما حمایت نمایند.

داود گنجه ای عضو شورا نیز بیان نمود: هرچند هنرمندان و جوانان در تکنیک موسیقی پیشرفت نموده اند، اما موسیقی ما اعتلا پیدا ننموده است. سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با توجه به شرایط زمانی و مکانی پیروز بود و بخش بین الملل این دوره جشنواره با در نظرگرفتن امکان و بودجه قابل به خوبی برگزار گردید.

محسن رجب پور عضو شورا در این جلسه گفت: حوزه موسیقی و حوزه های دیگر هنر به شورایی متشکل از صاحب نظران هنری، جامعه شناسی و فرهنگی احتیاج دارد که در مباحث کلی برای آینده موسیقی، نظر و مشورت دهند.

شورای ارزیابی جشنواره موسیقی فجر بر اساس آیین نامه جشنواره موسیقی فجر با ترکیب نماینده معاون امور هنری، مشاور برنامه ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری، نماینده مجمع صنفی تولیدنمایندگان آثار شنیداری، نماینده انجمن صنفی هنرمندان موسیقی و سه نماینده از بین اهالی موسیقی به انتخاب معاون امور هنری تشکیل می گردد و وظیفه نظارت بر جشنواره و عملکرد گردانندگان آن را بر عهده دارد.

محمد سریر، زیدالله طلوعی، داود گنجه ای، محسن رجب پور مدیرعامل مجمع صنفی تولیدنمایندگان آثار شنیداری، محمد اطیابی رییس انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران، امین مویدی، مشاور برنامه ریزی معاونت امور هنری و حمید قبادی، نماینده معاونت امور هنری اعضای شورای ارزیابی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 62

به "آخرین جلسه شورای ارزیابی جشنواره موسیقی فجر برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین جلسه شورای ارزیابی جشنواره موسیقی فجر برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید