آخرین جزئیات حمایت از شهدای مدافع سلامت

به گزارش کهن پارس، محمود پاکدل، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به نقش کادر درمان در کنترل ویروس کرونا می گوید: آنطور که دبیرخانه کمیته ملی کرونا اعلام کرده حدود 200 نفر از کادر درمان به درجه رفیع شهادت نائل شده اند. از این تعداد 60 پرونده تائید شده و به بنیاد شهید و امور ایثارگران ارسال شده است.

آخرین جزئیات حمایت از شهدای مدافع سلامت

او درباره آخرین شرایط رسیدگی به پفراینده شهدای مدافع سلامت می گوید: در آخرین جلسه سازمان برنامه و بودجه بر این تاکید شد که ظرف یک ماه تا 45 روز آینده سایر پفراینده ها تائید و تکمیل شود و تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گیرند.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه اسامی و منسوبین شهدای مدافع سلامت در سیستم ثبت شده است، ادامه می دهد: بر اساس قوانین و مقررات کسانی که غیررسمی بودند باید احکامشان به رسمی تبدیل شود و حکم آنها را به بنیاد ارسال کنند. سپس براساس آن حقوقشان را بنیاد شهید پرداخت کند.

پاکدل در واکنش به اینکه برخی از خانواده های شهدای مدافع سلامت می گویند هنوز حقوق دریافت نکرده اند، می گوید: تا زمانی که پرداختی بنیاد شهید انجام نشود، دستگاه مربوطه موظف است پرداخت حقوق آنها را ادامه دهد چون کارمند آنجا بودند. بر اساس پیگیری هایی که انجام شده وزارت بهداشت حقوق آنها را به صورت علی الحساب پرداخت کرده است.

او ادامه می دهد: خانواده های شهدای مدافع سلامت می توانند از سایر خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران از جمله خدمات آموزشی، مسکن و… استفاده کنند.

او درباره سایر پفراینده های شهدای مدافع سلامت می گوید: سایر پفراینده ها هم مشکل خاصی ندارند و فقط باید فرایند مربوطه را طی کنند و تکمیل شوند. در کارگروه وزارت بهداشت هم هفته ای یک یا دو جلسه در این مورد تشکیل می شود. هفته پیش هم 24 پفراینده شهید مدافع سلامت تائید شد.

این در حالی است که برخی از خانواده های شهدای مدافع سلامت می گویند پیگیری هایشان برای دریافت حقوق و مزایا بی نتیجه مانده است. چندی پیش خبرنگاران در این مورد گزارشی از شرایط خانواده های شهدای سلامت منتشر کرد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 648

به "آخرین جزئیات حمایت از شهدای مدافع سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین جزئیات حمایت از شهدای مدافع سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید