تجمع اعتراضی بازنشستگان تأمین اجتماعی

به گزارش کهن پارس، پس از برآورده نشدن درخواست بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر اجرای کامل طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران و تجمع آن ها در مقابل ادارات سازمان تأمین اجتماعی، بار دیگر آن ها با برگزاری تجمعاتی خواستار رسیدگی به خواسته هایشان شدند.

تجمع اعتراضی بازنشستگان تأمین اجتماعی

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش تسنیم، بازنشستگان علاوه بر درخواست مجدد اجرای کامل متناسب سازی حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی با سایر صندوق های بازنشستگی، به مسئولان وزارت رفاه و سازمان تأمین اجتماعی نسبت به شرایط معیشتی و همچنین حقوق اعتراض کردند.

بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی درخواست اصلاح ماده 96 قانون تأمین اجتماعی از مجلس شورای اسلامی، افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی بر اساس نرخ تورم سالیانه، رفع اشکال متناسب سازی حقوق از کار افتادگان و بازماندگان و محاسبه متناسب سازی حقوق برابر سی روز کاری، درخواست اختصاص بودجه از منابع دولت برای متناسب سازی به سازمان تأمین اجتماعی همانند صندوق بازنشستگی کشوری، رفع تبعیض ناروا بین همکار و غیرهمکار (ماده 69 آیین نامه)، احتساب کامل سنوات ارفاقی مشاغل سخت و زیان آور در متناسب سازی، تصویب طرح سه جانبه گرایی و پیش بینی نماینده بازنشستگان کارگری در شورای عالی تامین اجتماعی، اختصاص دو درصد سهام شستا به مستمری بگیران تامین اجتماعی، پیشنهاد اصلاح بند و تبصره 2 بودجه 1400 و اختصاص افزایش بودجه اختصاص یافته از مبلغ 900 هزار میلیارد ریال به 1500 هزار میلیارد ریال و الزام سازمان تأمین اجتماعی به ترمیم متناسب سازی در سال 1400 و پرداخت عیدی سالیانه همانندکارگران شاغل را مطرح کردند.

در سرانجام این تجمع، بیانیه ای از سوی بازنشستگان در رابطه با تخلفات دولت در اجرای کامل متناسب سازی قرائت شد: در حالی که تورم و گرانی بیداد می کند و شرایط بحرانی ناشی از ادامه شیوع کرونا دردی بر سایر درد های بازنشستگان و مستمری بگیران و ازکارافتادگان اضافه کرده است، بار ها با وجود بیماری و مسائل جسمی و در شرایط مختلف آب وهوایی صدای مطالبه گری را به گوش مسئولین و نمایندگان مجلس رساندیم. بار ها نامه نگاری و طومارنویسی کردیم، اما جز وعده هایی که هیچ گاه محقق نشد و سرابی که هیچگاه به واقعیت نپیوست چیزی ندیدیم. سفره های ما روز به روز خالی تر و درد و رنج ما افزونتر شد.

هدف ما رساندن صدای مظلومیت و حق طلبی مان برای برآورده کردن خواسته هایی است که برای دست اندرکاران دولت و مسئولین صندوق بازنشستگی کار بسیار ساده ای است. ما عمر و جوانی را برای خدمت به این کشور گذاشته ایم و آنچه خواهان آن هستیم زیاده طلبی و یا خدای نکرده ناشی از عدم احساس مسئولیت در برابر مسائل موجود نیست و از تکرار آن هیچ گاه خسته نخواهیم شد.

خواسته های بازنشستگان به شرح زیر است:

نرخ سبد اعلام شده در اوایل سال از سوی شورای عالی کار حدود 5 میلیون تومان برآورد شده است و این درحالیست که گرانی و تورم روز به روز افزایش می یابد و مستمری بازنشستگان جوابگوی هزینه های معمول و جاری زندگی نیست. ما خواهان افزایش مستمری بازنشستگان با لحاظ کردن نرخ واقعی تورم هستیم. در حالیکه اعلام شده که درآمد کمتر از 10 میلیون زیر خط فقر است، حقوق دریافتی ما در حال حاضر پایین تر از خط فقر است و فیش حقوقی ما خود تصویر واضحی از این فاجعه است.

ما خواهان اجرای متناسب سازی عادلانه مطابق با سبد معیشت خانوار در نیمه دوم سال 99 و برابر با حقوق حداقل بگیران و میانه بگیران بازنشستگان کشوری هستیم و تبعیض در ضوابط متناسب سازی و همسان سازی درمیان بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی را نمی پذیریم.

دولت به صندوق های بازنشستگی و به ویژه به صندوق سازمان تأمین اجتماعی میلیارد ها تومان بدهکار است. دولت می تواند و باید بدهی خود را به صندوق های بازنشستگی به ویژه به صندوق سازمان تأمین اجتماعی بپردازد تا منابع لازم برای تأمین هزینه بهداشت و درمان تمام بیمه شدگان و همچنین پرداخت مستمری ها تأمین شود.

ما با هرگونه واگذاری منابع صندوق های بازنشستگان از سوی دولت که در واقع خیانت در امانت است مخالفیم و خواهان توقف بی چون و چرای واگذاری ها در قالب بودجه ریزی دولتی هستیم.

متأسفانه در سالیان گذشته بیشتر کانون های صنفی نقشی در مطالبه گری و احقاق حقوق ما نداشته اند لذا خواهان انحلال آن ها و برگزاری انتخابات برای انتخاب افراد شایسته و خدمتگزار به بازنشستگان و ملت هستیم.

منبع: فرارو
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 663

به "تجمع اعتراضی بازنشستگان تأمین اجتماعی" امتیاز دهید

1 کاربر به "تجمع اعتراضی بازنشستگان تأمین اجتماعی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع اعتراضی بازنشستگان تأمین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید