5 هدف مهم برای یاری به رشد فردی در سال تازه

به گزارش کهن پارس، علت شکست بسیاری از هدف های سال نوی ما اینست که منشا آن ها تمایل واقعی به رشد فردیِ خودمان نیست و بر اساس مقایسه است. در این مطلب 5 هدف برگزیده برای ارتقاء رشد فردی را میخوانید.

5 هدف مهم برای یاری به رشد فردی در سال تازه

خبرنگاران | بسیاری از ما با اهداف سال نو رابطه عشق/نفرت داریم. هیچ زمانی از سال به مقدار فصل بهار و شروع سال نو برای بالا بردن انگیزه مناسب نیست، مثلاً برای رفتن به باشگاه، روی آوردن به رژیم غذایی سالم تر یا تمرین عادت سالمی که سالهاست قولش را به خودمان داده ایم. اما همه ما می دانیم که این آتشِ تغییر در شروع سال نو به همان سرعت که روشن می گردد ممکن است در ماه ادریبهشت خاموش گردد.

به گزارش خبرنگاران ، چه می گردد اگر بتوانیم به طور متفاوتی در سال نو هدف گذاری کنیم؟

حد و مرز معین کنید

اگر دقت نموده باشید همواره در اینستاگرام پست های زیادی درباره معین حد و مرز دیده اید که انتشار همگی آن ها یک علت دارد: معین حد و مرز سبب می گردد رشد فردی خودتان را در اولویت قرار دهید و به آن احترام بگذارید. معین مرز به شما امکان می دهد زندگی را طوری پیش ببرید که از آن احساس امنیت کنید و فضای زیادی برای رشد پیدا کنید. پس سال جاری وقت صرف کنید تا ببینید در چه حیطه هایی از زندگیتان به معین مرز احتیاج دارید و مرز های کنونی تان را دوباره ارزیابی کنید. گام های کوچک بردارید، برای شروع مرز هایی معین کنید که حفظ آن ها آسان است (مثلاً متعهد شدن به اینکه غیبت نکنید) و سپس به تدریج گام های بزرگ تری بردارید.

قدردان بدنتان باشید

بیایید واقع بین باشیم: اگر تا الان اهل ورزش نبوده اید، پس این هدف که در سال نو هر هفته از سال، چهار بار در هفته باشگاه بروید هدفیست که به احتمال زیاد با شکست روبرو خواهد شد. پس به جایِ یک هدفِ ورزشیِ غیرواقعی به اهداف دست یافتنی فکر کنید. اگر احساس سفتی می کنید یوگا یا اگر اندکی احساس بی قراری می کنید، پیاده روی می تواند جوابگوی احتیاج بدن شما باشد. برای تغییر عادات غذایی هم همین رویکرد متعادل را داشته باشید و بخاطر کمی زیاده روی در خوردن به خودتان سخت نگیرید. اگر قدردان بدنتان باشید می توانید متوجه احتیاج های آن شوید. این هشیاری بهتر از هر رژیم سفت و سخت غذایی به رشد فردی و شناخت شما از خودتان یاری می نماید.

افراطِ کتاب خوانی را مدیریت کنید

تعهد به بیشتر خواندن دقیقاً یک هدف یا تصمیم پیشگامانه برای سال نو نیست، بلکه از آن نوع اهداف است که همواره از آن ها عقب می مانیم. پس چرا بخشی از زمانِ خواندن را به ترغیبِ رشد فردی خودمان اختصاص ندهیم؟ فرقی نمی نماید که در یک سال می خواهید 12 کتاب بخوانید یا 200 کتاب، حداقل بخشی از آن کتاب ها را به موضوعاتی اختصاص دهید که مرز های شما را اندکی تغییر دهد. می توانید در دامنه موضوعات مورد علاقه تان تغییر ایجاد کنید مثلاً اعتیاد به موضوعات جنایی را مدتی کنار بگذارید و کتاب هایی در زمینه رشد فردی بخوانید یا در جستجوی آثار نویسندگانی باشید که دیدگاه ها، تجربیات و آموخته هایشان با شما فرق دارد.

چیزهایی را دنبال کنید که حس خوبی به شما میدهند

تمام اهدافی را که تا اینجا معرفی کردیم همگی در یک چیز خلاصه می شوند: یافتن هدفی که حالتان را خوب کند و معنا و مفهوم رشد همین است. پس سال جاری علاقه تان را پیدا کنید و مهمتر این که آن را دنبال کنید. پس اگر به بدنتان گوش سپردید و تمرین نوی متناسب با احتیاج آن کشف کردید برای آنالیز کامل آن به خودتان وقت و فضا بدهید و برای یافتنِ زمان نگران تغییر دادن برنامه همیشگی تان نباشید، چون ما تضمین می کنیم اگر به جای نیم ساعت وب گردیِ بی هدف در رسانه های اجتماعی روی پروژه مورد علاقه تان کار کنید پاداش بی حد و حصری نصیب شما خواهد شد.

برای آرامش خودتان وقت بگذارید

رشد کردن مستلزم گذشت زمان است. پس سال جاری با هیجانِ شلوغ کردن بیش از حد برنامه هایتان مبارزه کنید. اگر این هدف را در برنامه هایتان بگنجانید درمی یابید فضایی که دیوانه وار کوشش می کنید آن را با کارِ اضافه، کلاسهای مختلف، تعهداتِ اجتماعی یا گشت زدن در اینترنت پر کنید، فضایی است که در واقع می توانید از آن برای رشد فردی و کشف نسخه ای از خودتان بهره ببرید که در سال نو دوست دارید به آن برسید. پس سعی کنید اوقاتی از روز را به آرام کردن ذهنتان اختصاص بدهید تا بتوانید در راستا رشد فردی قرار بگیرید.

منبع: camillestyles

منبع: فرادید
انتشار: 30 مرداد 1401 بروزرسانی: 30 مرداد 1401 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 1360

به "5 هدف مهم برای یاری به رشد فردی در سال تازه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 هدف مهم برای یاری به رشد فردی در سال تازه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید