تور ارزان فرانسه: کشف یک سکه مهم تاریخی در فرانسه

به گزارش کهن پارس، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارش های منتشر شده، کشف یک سکه مهم تاریخی در فرانسه صورت پذیرفت.

تور ارزان فرانسه: کشف یک سکه مهم تاریخی در فرانسه

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

چندی پیش، یک سکه 1200 ساله نقره نادر که تصویر شارلمانی، امپراتور روم بر روی آن نقش بسته است، در فرانسه کشف شد. این سکه که بر روی آن یکی از معدود تصاویر بجای مانده از شارلمانی وجود دارد، بلافاصله از یکی از سایت های خرید و فروش آنلاین سردرآورد و جهت آن در نهایت به موزه ای در آلمان منتهی شد.

این سکه زمانی کشف شد که مردی در فرانسه در پی کمبود بودجه کافی برای ساخت خانه، به سراغ مجموعه سکه ای که از پدربزرگش به ارث برده بود، رفت و این سکه را در بین آنها کشف کرد و آن را در یک وبسایت به فروش گذاشت.

گروهی از کارشناسان تاریخ و باستان شناسی موزه ای در آلمان با مشاهده این سکه در وبسایت خرید و فروش آنلاین، این اثر را به عنوان یکی از سکه های تاریخی شارلمانی شناسایی کردند.

شارلمانی که با نام کارل بزرگ هم شناخته می گردد، پادشاه فرانک ها بود و نخستین فرمانروایی محسوب میشد که پس از سقوط امپراتوری روم غربی در قرن پنجم میلادی، اروپای غربی و اروپای مرکزی را متحد کرد.

فقط 50 مورد از سکه های نقره متعلق به دوران حکومت شارلمانی وجود دارد که تصویر چهره او بر روی آنها نقش بسته است. بر روی اغلب سکه های بجای مانده از این دوران فقط نام این امپراتور وجود دارد.

در سمت دیگر سکه ای که اخیرا کشف شده، ساختمانی به تصویر کشیده شده که صلیب در مرکز آن واقع شده است.

دو فرضیه در خصوص این سکه ها وجود دارد؛ نخست اینکه سکه های مشابه این مورد، در سال پایانی زندگی شارلمانی که بیمار شده بود، ضرب شده اند. فرضیه دیگر آن است که این سکه ها برای گرامیداشت تاج گذاری امپراتور ضرب شده و به عنوان پول کاربرد نداشته اند.

کارشناسان معتقدند ارزش دقیق این سکه ها در آن موقع را نمیتوان تشخیص داد ولی احتمالا با استفاده از 10 یا 12 سکه مشابه امکان خرید یک گاو وجود داشته است.

منبع: همگردی
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 1286

به "تور ارزان فرانسه: کشف یک سکه مهم تاریخی در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان فرانسه: کشف یک سکه مهم تاریخی در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید