کاخ صفی آباد بهشهر بازسازی می گردد

به گزارش کهن پارس، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، سیف الله فرزانه صبح شنبه 27 دی ماه در جریان بازدید وزیر اقتصاد و دارایی از کاخ صفی آباد با اعلام این خبر، گفت: این بودجه در راستای سامان دهی و بازسازی بناها و مساجد جامع تاریخی از سوی وزارتخانه متبوع مصوب شده است.

کاخ صفی آباد بهشهر بازسازی می گردد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

او با اشاره به تخصیص بودجه 50 میلیارد ریالی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور برای بازسازی کاخ صفی آباد، خاطرنشان کرد: طرح بازسازیی توسط شهرداری بهشهر با نظارت این اداره کل تدوین می گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران جداسازی بنا، ایجاد راه های دسترسی، سیستم های حفاظتی و بازسازی بنا را ازجمله برنامه های بازسازیی در این پروژه برشمرد و گفت: کاخ صفی آباد بهشهر از جمله بناهای تاریخی استان متعلق به عصر صفوی است که از سال 1310 در لیست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

او از آماده سازی بنا برای احداث موزه اطلاع داد و مطرح نمود: با ایجاد موزه، بازدید از بخش میراثی کاخ صفی آباد برای عموم آزاد می گردد تا ضمن رعایت تمام ملاحظات امنیتی مردم بتوانند از جاذبه های طبیعی و گردشگری مجموعه کاخ صفی آباد استفاده نمایند.

فرزانه تأکید کرد: آزاد سازی مجموعه صفی آباد بازسازی و تجهیز آن به عنوان موزه اتفاق بسیار بزرگی در توسعه گردشگری و رونق مالی شهرستان بهشهر محسوب می گردد.

فرزانه همچنین با اشاره به موافقت شهرداری بهشهر و تبدیل باغ شاه به عنوان موزه شهرستان بهشهر خاطرنشان کرد: ساختمان اصلی و محوطه پارک ملت باغ شاه برای احداث موزه در اختیار این اداره کل قرار می گیرد.

منبع: گردشبان
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 439

به "کاخ صفی آباد بهشهر بازسازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ صفی آباد بهشهر بازسازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید