وام خرید کالا؛ کدام بانک ها برای خرید کالا کارت اعتباری می دهند؟

به گزارش کهن پارس، کارت اعتباری یا وام خرید کالا، کلید حل خیلی از مسائل است. اگر بودجه کافی برای خرید کالا های مورد نیازتان ندارید، می توانید روی کارت اعتباری بانک های مختلف حساب باز کنید. فرقی نمی کند بخواهید لوازم خانگی، موبایل، لپ تاپ یا هر کالای دیگری بخرید. این کارت ها اغلب در تمام دستگاه های کارتخوان یا درگاه های پرداخت اینترنتی قابل استفاده هستند. البته بعضی از بانک ها صرفا برای خرید از فروشگاه های طرف قراردادشان کارت اعتباری ارائه می نمایند. شما بین یک تا سه سال وقت دارید تا مبلغ خریدتان را به بانک برگردانید. نرخ بهره بین 15 تا 18 درصد در بانک های مختلف متغیر است و بعضی از آن ها در شرایطی نرخ بهره را به 10 درصد کاهش داده اند. تنها مسئله ای که ممکن است سر راهتان قرار بگیرد، وثیقه وام خرید کالا است. دریافت وام 50 میلیونی در اغلب بانک ها به دو ضامن نیاز دارد. بعضی بانک ها سند ملکی و سپرده بانکی را هم به عنوان وثیقه وام خرید کالا قبول می نمایند. در این گزارش شرایط دریافت کارت اعتباری یا وام خرید کالا را در 10 بانک آنالیز نموده ایم.

وام خرید کالا؛ کدام بانک ها برای خرید کالا کارت اعتباری می دهند؟

بانک آینده؛ تا سقف 50 میلیون و بازپرداخت سه ساله

بانک آینده به مشتریانی که در این بانک حساب دارند، کارت اعتباری برای خرید از فروشگاه های سطح شهر و فروشگاه های ایننترنتی ارائه می نماید. کارت اعتباری طلایی، نقره ای و برنزی به ترتیب 50، 30 و 10 میلیون تومان اعتبار دارند و سود آن ها 18 درصد سالانه محاسبه می گردد. مشتری می تواند مبلغ کارت اعتباری را به صورت یکجا بعد از یک سال به بانک برگرداند یا سراغ اقساط سه ساله بروند. مدت اعتبار کارت ها حداکثر یک سال است و در این مدت باید از اعتبارتان برای خرید کالا بهره ببرید. آنالیز ها نشان می دهد کارت اعتباری 15 میلیونی به یک ضامن و کارت اعتباری 30 و 50 میلیونی به دو ضامن با گواهی کسر از حقوق احتیاج دارد.

بانک ملی؛ تا سقف 50 میلیون و بازپرداخت چهار ساله

بانک ملی برای خرید کالا های ایرانی از تمام فروشگاه های مجاز کشور که فهرست آن در سایت وزارت صمت آمده وام پرداخت می نماید. سقف این وام در سایت بانک ملی هشت میلیون تومان اعلام شده، اما در شعب می توان تا سقف 50 میلیون تومان وام گرفت. مشکل اینجاست که به ازای هر 10 میلیون تومان باید یک ضامن با گواهی کسر از حقوق به بانک معرفی کنید و با این تفسیر برای دریافت وام 50 میلیونی باید پنج ضامن داشته باشید که کار ساده ای نیست. نرخ سود تسهیلات در نظر گرفته شده برای وام خرید کالا، 18 درصد سالانه است و مدت بازپرداخت آن به حداکثر 48 ماه معادل چهار سال می رسد. اقساط این وام به صورت مساوی و ماهانه در نظر گرفته می گردد.

بانک تجارت؛ تا سقف 50 میلیون و بازپرداخت سه ساله

کارت اعتباری بانک تجارت تا سقف 50 میلیون تومان اعتبار دارد. این بانک در ازای پرداخت 50 میلیون تومان اعتبار، از مشتری 18 درصد سود و یک درصد آبونمان دریافت می نماید. از این کارت ها می توان در انتهاه های فروشگاهی و همچنین درگاه های خرید اینترنتی استفاده کرد. برای دریافت وام 30 میلیون تومانی خرید کالا، اگر رتبه اعتباری A و B داشته باشید، ارائه سفته و یک ضامن معتبر کفایت می نماید. اگر چنین رتبه ای نداشته باشید، باید دو ضامن معرفی کنید. همچنین برای تسهیلات 30 تا 50 میلیون تومانی، به هر صورت به دو ضامن معتبر با گواهی کسر از حقوق احتیاج خواهید داشت. برای بازپرداخت مبلغ اعتبار به بانک، تا سه سال مهلت خواهید داشت.

بانک ملت؛ 50 میلیون تومان با بهره 10 تا 15 درصدی

شاپ کارت بانک ملت بین دو تا 50 میلیون تومان اعتبار دارد. از این کارت اعتباری می توانید برای خرید از فروشگاه های طرف قرارداد بانک ملت بهره ببرید که فهرست اسامی آن ها در سایت این بانک آمده. مدت اعتبار این کارت 60 روز است و اگر قبل از انتها این مهلت مبلغ استفاده شده را به بانک برگردانید، کارت شما دوباره شارژ خواهد شد و احتیاجی به پرداخت سود برای مبلغ استفاده شده نیست. نرخ بهره با توجه به مهلت بازپرداخت متغیر است. اگر بازپرداخت یک ساله را انتخاب کنید، بهره 10 درصدی برایتان در نظر گرفته می گردد. بازپرداخت دو ساله 14 درصد و بازپرداخت سه ساله 15 درصد بهره دارد. شما می توانید بازپرداخت مبلغ کارت اعتباری را بین روش یکجا و روش قسط بندی انتخاب کنید. اقساط این وام خرید، از زمان صدور صورتحساب، 30 روز دوره تنفس دارند.

بانک دی؛ تا سقف 30 میلیون و بهره 15 درصد

طرح دی کارت بانک دی، تا سقف 30 میلیون تومان برای خرید لوازم خانگی از یک برند ایرانی به شما اعتبار می دهد. کسانی که دی کارت دریافت می نمایند تا سه ماه فرصت دارند تا لوازم خانگی مورد نظر خود را بخرند. شرکت در این طرح احتیاجی به افتتاح سپرده و میانگین حساب ندارد. صرفا ضروری است تا حسابتان پاک باشد و چک برگشتی و بدهی غیرجاری در شبکه بانکی نداشته باشید. در چنین شرایطی با معرفی یک ضامن معتبر می توانید این وام را دریافت کنید. مدت بازپرداخت وام بین یک تا سه سال است و براساس درخواست مشتری تعیین می گردد. نرخ سود این تسهیلات کمتر از بقیه بانک ها و 15 درصد در نظر گرفته شده است.

بانک سامان؛ تا سقف 50 میلیون و بازپرداخت سه ساله

کارت اعتباری بانک سامان 50 میلیون تومانی است و اگر مشتری برتر این بانک باشید، دریافت آن احتیاجی به ضامن ندارد. مشتریان عادی این بانک می توانند کارت اعتباری 50 میلیونی خود را با ارائه سند ملکی دریافت نمایند. با این حساب در این صورت هم احتیاجی به معرفی ضامن با کسر حقوق نخواهید داشت. شرط ارائه چنین کارتی، نداشتن سابقه چک برگشتی و همچنین نگرفتن کارت اعتباری از دیگر بانک ها است. مهلت بازپرداخت وام کارت اعتباری خرید، حداکثر 36 ماهه است. اگر کمتر از 50 میلیون تومان این کارت را بهره ببرید، احتیاجی نیست برای مبلغی که دست نخورده باقی مانده سود پرداخت کنید و این یعنی صرفا به هر میزان که از کارت اعتباری بهره ببرید، ملزم به پرداخت سود خواهید بود. همچنین می توانید مبلغ استفاده شده را به همراه سود آن به صورت یکجا به بانک پرداخت کنید تا نگرانی بابت اقساط نداشته باشید.

بانک صادرات؛ تا سقف 50 میلیون و بهره 15 درصد

کارت اعتباری همیاران سپهر و کارت اعتباری مرابحه، دو طرح بانک صادرات برای پرداخت وام خرید کالا هستند. هر دو طرح به شما تا سقف 50 میلیون تومان قدرت خرید می دهد و تفاوتشان در محل استفاده از این اعتبار است. در طرح همیاران سپهر، شما صرفا از فروشگاه های طرف قرارداد این بانک که عموما نمایندگی های برند های ایرانی هستند مجاز به خرید خواهید بود. در چنین حالتی نرخ بهره وام خرید کالا برایتان 15 درصد محاسبه خواهد شد که کمتر از نرخ معمول تسهیلات بانکی است. در طرف مقابل کارت اعتباری مرابحه محدودیتی برای محل خرید ندارد و می توانید از آن در دستگاه های کارتخوان و همچنین درگاه های خرید اینترنتی بهره ببرید. با این تفاوت که این بار نرخ بهره برایتان 18 درصد محاسبه خواهد شد. گفته می گردد در این طرح 20 درصد مبلغ وام نزد بانک مسدود می گردد و عملا 40 میلیون تومان اعتبار برای خرید خواهید داشت. در هر دو طرح شما تا سه سال برای بازپرداخت وام خرید مهلت دارید و برای دریافت کارت اعتباری باید ضامن رسمی معرفی کنید.

بانک سپه؛ تا سقف 50 میلیون بدون آبونمان

بهین کارت سپه، تا سقف 50 میلیون تومان برای خرید از فروشگاه های طرف قرارداد بانک سپه به شما اعتبار خرید می دهد. فهرست این فروشگاه ها در سایت بانک سپه آمده و تعداد آن ها حدود هزار و 100 فروشگاه در کل کشور است. بهین کارت سپه مثل بقیه کارت های اعتباری مهلت بازپرداخت سه ساله با نرخ بهره 18 درصدی دارد. با این تفاوت که برای دریافت این کارت احتیاجی به پرداخت آبونمان یک درصدی نخواهید داشت. برای ضمانت این وام خرید می توان از سند ملک استفاده کرد. دریافت این کارت احتیاجی به افتتاح سپرده ندارد و از جمله خدمات آن می توان به قابلیت فعال کردن پیامک اشاره نمود.

بانک پارسیان؛ تا سقف 30 میلیون با ارائه پیش فاکتور

تسهیلات در نظر گرفته شده برای خرید کالای ایرانی در بانک پارسیان، تا سقف 30 میلیون تومان است و نهایتا باید 80 درصد از هزینه خرید کالا را شامل گردد. به عبارتی در هر صورت 20 درصد هزینه کالا بر عهده خودتان خواهد بود. باید توجه داشته باشید که این وام صرفا برای خرید کالای فراوری داخل ارائه می گردد. اقساط این وام به صورت ماهانه و مساوی در نظر گرفته شده و حداکثر تا 36 ماه معادل سه سال قابل پرداخت است. سود در نظر گرفته شده برای این وام 18 درصد است و برای دریافت آن باید یک ضامن با گواهی کسر از حقوق به بانک معرفی کنید. این وام صرفا روی پیش فاکتور و در قالب چک در وجه فروشنده پرداخت می گردد و امکان دریافت نقدی آن وجود ندارد.

بانک شهر؛ تا سقف 50 میلیون تومان و بازپرداخت سه ساله

کارت اعتباری خرید بانک شهر 50 میلیون تومان به شما قدرت خرید می دهد. اگر حداکثر تا 37 روز از تاریخ صدور کارت، مبلغ اعتبار آن را به بانک برگردانید، لازم نیست سود پرداخت کنید. ولی اگر احتیاج به مهلت بیشتری برای بازپرداخت مبلغ دارید، کارت اعتباری حالت تسهیلات خرید به خود می گیرد. می توانید مبلغ وام را در کنار سود 18 درصدی آن به صورت یکجا حداکثر تا یک سال پرداخت کنید یا سراغ اقساط سه ساله بروید. کارت اعتباری بانک شهر یک ویژگی خاص دارد. اگر در انتها هر دوره بدهی خود را به بانک پرداخت کنید، مبلغ اصل بدهی با کسر سود بانک، دوباره در کارت اعتباری شارژ خواهد شد. از این کارت می توانید برای خرید از دستگاه های کارتخوان و درگاهی خرید اینترنتی بهره ببرید و امکان انتقال و دریافت وجه از این کارت وجود ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 298

به "وام خرید کالا؛ کدام بانک ها برای خرید کالا کارت اعتباری می دهند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام خرید کالا؛ کدام بانک ها برای خرید کالا کارت اعتباری می دهند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید