نحوه فعالیت مطب های کرمانشاه در روزهای شیوع بیماری کرونا

به گزارش کهن پارس، رئیس سازمان نظام پزشکی استان کرمانشاه نحوه فعالیت مطب های پزشکی استان را تشریح کرد.

نحوه فعالیت مطب های کرمانشاه در روزهای شیوع بیماری کرونا

به گزارش کهن پارس به نقل از ایسنا، دکتر محمدباقر حیدری با اشاره به ابلاغ دستورالعمل جدید در مورد نحوه فعالیت مطب پزشکان در روزهای شیوع بیماری کرونا گفت: بر اساس این دستورالعمل ابلاغی در طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند، همه کلینیک های ویژه، درمانگاه های شبانه روزی، داروخانه های شبانه روزی، آزمایشگاه ها و فیزیوتراپ ها به همراه مطب پزشکان متخصص در رشته های ضروری از جمله عفونی، اطفال، زنان و زایمان، داخلی و ریه باید در این روزهای شیوع بیماری کرونا باید فعال باشند.

وی افزود: سایر مطب های پزشکی مختار هستند در این روزها فعال بوده یا تعطیل باشند که اغلب به نظر می رسد بیش از 95 درصد مطب های استان کرمانشاه فعال شوند.

حیدری اعلام کرد: مطب هایی که ضرورتی برای فعالیت آن ها در این روزهای کرونایی وجود ندارند در صورتی که تمایل به فعالیت داشته باشند باید رعایت نکات بهداشتی را داشته و نکات ضروری در بحث فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.

وی افزود: پزشکان مطب موظف هستند نکات ضروری در بحث استفاده از ماسک و دستکش را برای خود و پرسنل مطب رعایت نموده و نسبت به رعایت نکات بهداشتی از سوی بیماران نیز توجه داشته باشند.

حیدری اعلام کرد: پزشکان باید به منشی های خود متذکر شوند که نوبت دهی را طوری تنظیم نمایند که تجمعی در محیط مطب انجام نگردد و بیماران بتوانند در محیطی خلوت به راحتی ویزیت شده و خارج شوند.

وی گفت: به همه پزشکان ابلاغ شده که تنها کارهای اورژانسی و ضروری را برای بیماران انجام دهند، به طور مثال اگر فرد مراجعه نماینده به مطب می خواهد خال بردارد یا اعمالی از این دست انجام دهد، پزشک باید انجام این اعمال را مدتی به تأخیر بیندازد و ضرورتی برای انجام این کارها در این شرایط وجود ندارد.

وی با اشاره به ضرورت دوچندان رعایت نکات بهداشتی در مطب های دندانپزشکی، اظهار کرد: به همه دندانپزشکان ابلاغ شده که اعمال غیرضروری مانند ارتودنسی، سفید کردن دندان و ... را فعلاً انجام نداده و تنها کارهای ضروری مانند عصب کشی و پر کردن دندان و ... را انجام دهند.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان کرمانشاه در مورد ساعت کار مطب های استان نیز اعلام کرد: ساعت کار مطب ها همانند گذشته است و تغییری نداشته و در ساعات بعدازظهر فعال هستند.

حیدری با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم خانه نشینی افراد، از مردم خواست تا از مراجعه غیرضروری و غیر اورژانسی به مطب پزشکان خودداری نمایند.

وی افزود: افراد باید بدانند هرچه در سطح جامعه کمتر حاضر شوند، شانس ابتلا به بیماری کرونا کمتر می گردد، بنابراین اگر افراد مشکل جسمی دارند که می توانند تحمل نمایند بهتر است مراجعه به پزشک را به تأخیر بیندازند و تنها برای کارهای ضروری به مطب مراجعه نمایند.

این مسئول همچنین توصیه کرد: افراد قبل از مراجعه با مطب پزشک تماس داشته و از فعالیت کار مطب اطمینان حاصل نمایند و هنگام مراجعه نیز رعایت فاصله با سایر افراد را داشته و حتماً از ماسک و دستکش استفاده نمایند.

رئیس سازمان نظام پزشکی کرمانشاه افزود: هم اکنون بیش از 3200 پزشک، دندانپزشک، داروساز، ماما، کارشناسان علوم آزمایشگاهی، کارشناسان پروانه دار ازجمله فیزیوتراپ ها، کارشناس تغذیه و ... عضو سازمان نظام پزشکی استان هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 8

به "نحوه فعالیت مطب های کرمانشاه در روزهای شیوع بیماری کرونا" امتیاز دهید

1 کاربر به "نحوه فعالیت مطب های کرمانشاه در روزهای شیوع بیماری کرونا" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه فعالیت مطب های کرمانشاه در روزهای شیوع بیماری کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید