ناتو بزرگترین رزمایش جنگ سایبری در دنیا را شروع کرد

به گزارش کهن پارس، متخصصان نظامی حوزه امنیت سایبری قرار است در بزرگترین رزمایش جنگ سایبری برگزار شده تا کنون در دنیا تحت نظارت ائتلاف ناتو شرکت نمایند؛ رزمایشی که قرار است از امروز (چهارشنبه) با موضوع حمله به یک کشور تخیلی عضو ناتو با نام کشور بریلیا آغاز گردد.

ناتو بزرگترین رزمایش جنگ سایبری در دنیا را شروع کرد

به نقل از اسکای نیوز، در این رزمایش ناتو که به شکل زمان واقعی برگزار می گردد، نیروهای مدافع به تمرین حفاظت از زیرساختهای نظامی و غیرنظامی حیاتی از جمله تاسیسات تصفیه آب و نیروگاه های انرژی می پردازند.

این رزمایش همچنین شامل یک سری تیمهای حقوقی است که به آنالیز قابل قبول بودن یک اقدام خاص یا زمان اجرای این اقدام تحت قوانین بین المللی می پردازند. این رزمایش همچنین شامل یک سری کارشناسهای ارتباطات راهبردی برای مدیریت اطلاعات دروغ است.

این رزمایش تحت نام Locked Shields توسط یکی از مراکز ناتو تحت عنوان مرکز رجحان در حوزه دفاع سایبری مشارکتی (CCDCOE) واقع در شهر تالین استونی سازماندهی شده و یک مانور سالانه مبتنی بر دفاع شبکه ای با استفاده از مهارتهای دنیا واقعی است.

سناریوی این رزمایش مبتنی بر حمله به یک کشور تخیلی تحت نام بریلیا که به طور فرضی در حوزه آتلانتیک شمالی واقع بوده و همچنین وجود دشمنی تحت نام کریمسونیا است که به ساخت جزایری مصنوعی می پردازد.

اگرچه این کشور رقیب مرتبط با هیچ کشور رقیب مشخصی برای ناتو نبوده اما به لحاظ بلندپروازی ها و رفتار، ویژگی های روسیه و چین را دارد.

هدف آن آزمودن مهارتهای تیمهای متعدد به هنگام الزام برای یاری کردن از راه دور به بریلیا به عنوان همپیمان ناتو در زمان وقوع حملات سایبری شدید و پیچیده است.

شرکت نماینده های این رزمایش شامل متخصصان مشغول به کار برای اعضای ناتو تا شرکای مرکز CCDCOE در بخش خصوص هستند که عامل توسعه تکنولوژی پشتیبان زیرساختهای حیاتی کشوری به شمار می فرایند.

نیروهای مدافع در این رزمایش بر طبق این که با چه تاثیری به تامین امنیت سیستمهای پیچیده فن آوری اطلاعات بپردازند بلکه همچنین در زمینه گزارش کردن حوادث، اتخاذ تصمیمات راهبردی و حل چالشهای حوزه حقوقی، پزشکی قانونی، رسانه و عملیاتهای اطلاع رسانی امتیاز دریافت می نمایند.

دکتر آدریان ونبلز، یک استاد دانشگاه انگلیسی که در هفت سال گذشته در این رزمایش مشارکت داشته به اسکای نیوز شرح داد که جوانب جنگ اطلاعاتی در سال 2021 با پیچیدگی مضاعف روبرو است.

ونبلز خاطر نشان کرد: سال جاری برای نخستین بار ما واقع گرایی مضاعف و یک سناریوی پیچیده را داریم که جوانب جنگ اطلاعات را به عنوان یکی از جنبه هایی که دشمنان ناتو در آن شدیدا ماهر هستند با خود دارد.

او گفت: جنگ اطلاعات از جوانب بسیاری به همان اندازه نبرد سایبری متعارف اهمیت دارد. او به این مساله اشاره نمود که چطور در زمان وقوع جنگ یک کشور دشمن می تواند جمعیت غیرنظامی را نسبت به مهاجم بودن ناتو متقاعد نموده و خودش را به عنوان نیروی آزادگر معرفی کند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 839

به "ناتو بزرگترین رزمایش جنگ سایبری در دنیا را شروع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناتو بزرگترین رزمایش جنگ سایبری در دنیا را شروع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید