تور ارزان استرالیا: موافقت کانبرا با افزایش استقرار نیروی هوایی آمریکا در استرالیا

به گزارش کهن پارس، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، پیتر داتون وزیر دفاع استرالیا روز پنج شنبه به وقت محلی بیان کرد که کانبرا و واشنگتن به یک توافق تازه در زمینه استقرار نیرو دست یافته اند که به موجب آن، همکاری در حوزه نیروی هوایی به وسیله استقرار چرخشی انواع هواپیماهای نظامی ایالات متحده در خاک استرالیا تقویت خواهد شد.

تور ارزان استرالیا: موافقت کانبرا با افزایش استقرار نیروی هوایی آمریکا در استرالیا

با تور ارزان استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

داتون در کنفرانس خبری مشترکی که پس از نشست دوجانبه میان وزرای خارجه و دفاع آمریکا و استرالیا در واشنگتن برگزار گردید، گفت که دو طرف به طور چشمگیری همکاری در زمینه استقرار نیرو را توسعه داده و ضمن افزایش قابلیت همکاری با یگانهای دیگر، به تعمیق فعالیتهای ائتلاف در منطقه ایندوپاسیفیک اقدام خواهد نمود.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا هم گفت که در این نشست طرحهای ابتکاری برای استقرار نیرو که دسترسی و حضور آمریکا را در استرالیا توسعه خواهد داد تأیید شدند.

لازم به ذکر است، نشست وزرای خارجه و دفاع آمریکا و استرالیا یکروز پس از آن برگزار گردید که سران سه کشور انگلیسی زبان آمریکا، انگلیس و استرالیا یک توافقنامه همکاری سه جانبه را با هدف به اشتراک گذاری فناوریهای پیشرفته از یکسو و بعلاوه توسعه زیردریایی با سوخت هسته ای برای استرالیا امضا کردند.

این در حالی است که چین روز پنج شنبه با محکوم کردن این ائتلاف امنیتی تازه در منطقه ایندوپاسیفیک، ضمن هشداردهی در خصوص تشدید رقابت تسلیحاتی در منطقه ایندوپاسیفیک تأکید کرد که یک چنین شراکتهایی نباید کشورهای ثالث را هدف قرار دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 1033

به "تور ارزان استرالیا: موافقت کانبرا با افزایش استقرار نیروی هوایی آمریکا در استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان استرالیا: موافقت کانبرا با افزایش استقرار نیروی هوایی آمریکا در استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید