مجله علمی آمریکا: افراد آلوده به نوع اولیه ویروس کرونا در آمریکا و استرالیا متمرکزند

به گزارش کهن پارس، یک مجله علمی آمریکا به قلم محققان اروپایی مقاله ای منتشر کرده که در آن تاکید شده افراد آلوده به نوع اولیه ویروس کرونا در آمریکا و استرالیا متمرکزند.

مجله علمی آمریکا: افراد آلوده به نوع اولیه ویروس کرونا در آمریکا و استرالیا متمرکزند

به گزارش گروه بین الملل کهن پارس به نقل از رادیو بین المللی چین، مجله علمی PNAS آمریکا اخیراً در مقاله ای با عنوان تحلیل شبکه تبارزایی ژنومهای سارس - کروناویروس 2 نوشت که افراد آلوده به نوع اولیه ویروس کرونا در آمریکا و استرالیا متمرکزند. این مقاله به قلم محققان آلمان و انگلستان تحریر شده است.

دکتر پینتر فورستر استاد دانشگاه کمبریج انگلستان سرنویسنده این مقاله علمی می گوید: هیئت تحقیقاتی مشترک آلمان و انگلستان در تحقیقی به منظور معین گونه اولیه کروناویروس، با استفاده از روش رایانش شبکه ای ریاضی، درخت خانواده ویروس کروناویروس 2019 را شناسایی کرده و پس از بررسی اطلاعات ژنوم کروناویروس (SARS-Cov-2) بر حسب 160 نمونه جمع آوری شده از نقاط مختلف دنیا، سه گونه آن را پیدا و به ترتیب به عنوان گونه های اِی، بی و سی نامگذاری کرده است.

او توضیح داد: گونه اِی گونه اولیه و اصلی کروناویروس است و تعداد افراد آلوده به این گونه ویروس در هنگام آغاز شیوع آن در شهر وو هان چین، بسیار کم بود در حالی که دو سوم مبتلایان آمریکا به همین گونه ویروس آلوده شده اند.

دکتر پینتر فورستر ادامه داد گونه های اِی و بی ویروس کرونا اکثرا در میان اروپاییها و آمریکاییها و گونه بی بیشتر در مبتلایان آسیای شرقی قابل شناسایی است.

وی تاکید کرد: این تحقیق نشان می دهد نخستین مورد ابتلاء احتمالاً طی 13 سپتامبر الی 7 دسامبر 2019 بروز کرده و ژنوم ویروس که در 24 دسامبر 2019 در شهر وو هان جمع آوری شد، نمی تواند بیانگر منشاء بیماری تلقی شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 15

به "مجله علمی آمریکا: افراد آلوده به نوع اولیه ویروس کرونا در آمریکا و استرالیا متمرکزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجله علمی آمریکا: افراد آلوده به نوع اولیه ویروس کرونا در آمریکا و استرالیا متمرکزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید