عدم فروش سلاح به ائتلاف عربستان، تصحیح اشتباهات گذشته است

به گزارش کهن پارس، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: توقف حمایت و عدم فروش سلاح به ائتلاف عربستان در صورتی که یک مانور سیاسی نباشد می تواند گامی در جهت تصحیح اشتباهات گذشته باشد.

عدم فروش سلاح به ائتلاف عربستان، تصحیح اشتباهات گذشته است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی در خصوص اظهارات اخیر مسئولین آمریکایی در خصوص یمن گفت: توقف حمایت و عدم فروش سلاح به ائتلاف عربستان در صورتی که یک مانور سیاسی نباشد می تواند گامی در جهت تصحیح اشتباهات گذشته باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: این موضوع مشکل یمن را به تنهایی حل نمی کند و در ادامه باید محاصره هوایی، دریایی و زمینی که بواسطه آن هزاران نفر از مردم آن کشور به دلیل فقر غذایی و دارویی جان باختند، برطرف و حملات نظامی کشور های متجاوز به رهبری عربستان سعودی به یمن نیز قطع گردد.

خطیب زاده با تاکید بر اینکه جامعه جهانی و برخی کشور هایی که با تجارت و فروش سلاح در جنایت های عربستان علیه مردم یمن شریک هستند باید به حمایت های سخت و نرم خود از عربستان خاتمه دهند و راه را برای ادامه این فاجعه انسانی مسدود نمایند، افزود: متأسفانه عربستان با شروع جنگ در یمن خود را بیشتر آسیب پذیر کرد و با ایراد اتهام های ناروا به سایر کشور ها در راستای فشار های حداکثری آمریکا، تلاش دارد خود را از تجاوز نظامی به یمن و کشتن هزاران زن و کودک یمنی تبرئه نماید.

سخنگوی وزارت خارجه در ادامه افزود: در عین حال امید است کشور های جنگ طلب به اشتباه راهبردی خود در تجاوز به یمن پی برده و با اقرار به اشتباه شش ساله خود، جنگ و محاصره یمن را خاتمه داده و راهکار مسالمت آمیز را در پیش گیرند.

خطیب زاده در خاتمه گفت: ایران از هر گونه تلاش جامعه جهانی در جهت حمایت از یمن و قطع حمایت از متجاوز استقبال می کند و در جهت حل مشکل همچنان راهکار چهار ماده ای خود را نافذ می داند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 740

به "عدم فروش سلاح به ائتلاف عربستان، تصحیح اشتباهات گذشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم فروش سلاح به ائتلاف عربستان، تصحیح اشتباهات گذشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید