شوخی خبرساز فورد با جنرال موتورز

به گزارش کهن پارس، در حالی که محصولات الکتریکی جنرال موتورز هنوز به بازار عرضه نشده، فورد فروش مدل الکتریکی خود را در نروژ آغاز کرده است. فورد با یادآوری این فزونی، تبلیغش را با این پیام به رقیبش تمام کرد: برای شما هم یک تکه پیتزا نگه می داریم.

شوخی خبرساز فورد با جنرال موتورز

ویل فرل، کمدین آمریکایی در آگهی جنرال موتورز به جنگ نروژ رفت

فورد با واکنش به آگهی جدید جنرال موتورز، رقابت دو خودروساز آمریکایی در ساخت ماشین های الکتریکی را به موضوع بحث رسانه ها تبدیل کرد.

در آگهی طنز جنرال موتورز، ویل فرل، کمدین آمریکایی، به بینندگان می گوید که سرانه فروش ماشین های الکتریکی در نروژ بسیار بیشتر از آمریکا است. او از این موضوع خشمگین است و همراه با دو کمدین دیگر آمریکایی به نروژ می رود تا با ماشین های الکتریکی جنرال موتورز، این کشور را شکست دهد.

در بخشی از این آگهی که برای پخش در فینال مسابقات فوتبال آمریکایی ساخته شده، ویل فرل خود را جای نروژ جا زده و از طرف این کشور، تلفنی پنج میلیون پیتزای ماهی برای مردم نروژ سفارش می دهد. آگهی های مسابقه فینال فوتبال آمریکایی با سرمایه زیادی ساخته شده و معمولا خبر ساز می شوند. اما آنچه آگهی جدید جنرال موتورز را به سرخط خبر ها تبدیل کرد، واکنش ها به این آگهی بود.

فورد در واکنش به این آگهی، ویدیویی منتشر کرد که چند مدل الکتریکی فورد را در حال تحویل پیتزا در شهر اسلو، پایتخت نروژ نشان می داد.

دانلود

فیلم اصلی

کد ویدیو

پاسخ فورد به آگهی جنرال موتورز

در حالی که محصولات الکتریکی جنرال موتورز هنوز به بازار عرضه نشده، فورد فروش مدل الکتریکی خود را در نروژ آغاز کرده است. فورد با یادآوری این فزونی، تبلیغش را با این پیام به رقیبش تمام کرد: برای شما هم یک تکه پیتزا نگه می داریم. مدیر فورد هم در توییتی نوشت: نروژ ما تو را دوست داریم.

پیش از فورد، نخست وزیر نروژ به آگهی جنرال موتورز واکنش نشان داد. خانم ارنا سولبرگ ویدیویی از خود در حال خوردن پیتزا منتشر کرد و با تشکر از ویل فرل برای فرستادن پیتزا، اشتباه او در تخمین جمعیت نروژ را تصحیح کرد.

کریستوفر هی ویو، هنرپیشه سریال بازی تاج و تخت در آگهی آئودی

شرکت دیگری که از این فرصت برای نمایش ماشین های الکتریکی خود استفاده کرد، آئودی بود. مدل ئی-ترون کارخانه آلمانی سال گذشته پرفروش ترین ماشین الکتریکی نروژ شد. آئودی در چند ویدیوی طنز که کریستوفر هی ویو، هنرپیشه نروژی سریال بازی تاج و تخت در آن حضور دارد، به شوخی های ویل فرل پاسخ داد.

سال گذشته بیش از نیمی از ماشین های فروخته شده در نروژ الکتریکی بود. در حالی که سهم ماشین های الکتریکی از بازار آمریکا کمتر از چهار درصد است.

واکنش فورد ورای شوخی در شبکه های اجتماعی، دلیل تجاری زیرکانه ای هم دارد. فینال مسابقات فوتبال آمریکایی یکی از پربیننده ترین برنامه های تلویزیون در آمریکا است. قیمت هر تبلیغ سی ثانیه ای در این برنامه حدود پنج میلیون و 500 هزار دلار برآورد شده است.

فورد امسال در این برنامه تبلیغی نداشت، اما با استفاده از این موج در شبکه های اجتماعی توانست با هزینه ای ناچیز پیام خود را به مخاطبان برساند.

DS4 با محصولات بنز، ب ام و و لکسوس رقابت می کند

دی اس، خودروساز لوکس فرانسوی نسل جدیدی از مدل DS4 را رونمایی کرد. دی اس کارش را با اضافه کردن امکانات لوکس به مدل های سیتروئن آغاز کرد، اما هفت سال است که به عنوان یک خودروساز مستقل فعالیت می کند. DS4 چهارمین مدلی است که ویژه این شرکت طراحی شده و در زمستان به بازار عرضه خواهد شد.

DS4 با فرمی بین یک هچ بک و یک شاسی بلند طراحی شده تا توجه مشتریان هر دو بخش از بازار را جلب کند. ابعاد ماشین طوری انتخاب شده که با دو کلاس A و B مرسدس بنز و سری 1 و 2 ب ام و رقابت می کند. نزدیک ترین رقیب ژاپنی DS4 مدل UX از کارخانه لکسوس است. قیمت ماشین هنوز اعلام نشده، اما پیش بینی می شود که ارزان ترین مدل معادل حدود 35 هزار دلار فروخته شود.

DS4 چهارمین مدلی است که ویژه کارخانه دی اس طراحی شده است

علاوه بر موتور های چهار سیلندر دیزل و بنزینی، DS4 با قوای محرکه هیبرید-الکتریکی هم ساخته می شود که 225 اسب بخار نیرو دارد و می تواند تا 50 کیلومتر را تنها با موتور الکتریکی حرکت کند. دی اس اعلام کرده که از سال 2025 ساخت مدل های بنزینی و دیزل را متوقف می کند و همه ماشین هایش موتور الکتریکی خواهد داشت.

گروه خودروسازی PSA، مالک پژو و سیتروئن، دی اس را با الهام از لکسوس تاسیس کرد. تویوتا با تاسیس لکسوس در دهه نود میلادی توانست محصولاتش را با امکانات لوکس و سود بیشتر بفروشد. موفقیت لکسوس الهام بخش تاسیس شرکت های دیگری شد که همه سودای رقابت با خودروسازان لوکس آلمانی را در سر داشتند.

دی اس سال گذشته در اروپا حدود 43 هزار دستگاه ماشین فروخت

دی اس با ترکیب کیفیتی مشابه با خودرو های آلمانی و ظرافت و دقتی شبیه به ماشین های لوکس ژاپنی، تلاش کرده تا شخصیتی متفاوت از رقیبانش خلق کند. این کارخانه در سال 2017 گفت که تا سال 2023 هر سال یک مدل جدید به بازار عرضه خواهد کرد.

دی اس در هدف اصلی اش که فتح بازار چین بود پیشرفت چندانی نکرده و فروشش نسبت به کارخانه هایی نظیر مرسدس-بنز چشمگیر نیست. اما مدیرانش می گویند که ساخت یک مارک لوکس زمان بر است.

دی اس در سال 2020 حدود 43 هزار دستگاه ماشین در اروپا فروخت. این شرکت پس از پیوستن دو کارخانه PSA و فیات-کرایسلر، اکنون بخشی از گروه خودروسازی استلانتیس است و قرار است مدل های جدید خود را با همکاری آلفارومئو و لانچیا، دو عضو دیگر این گروه بسازد.

انتقاد از ظاهر محصولات ب ام و با عرضه سری 4 به اوج رسید

طراحان ب ام و می گویند انتقاد های گسترده از ظاهر مدل های جدید کارخانه، تاثیری بر طراحی مدل های آینده این شرکت نخواهد داشت.

جلوپنجره بزرگ مدل های ب ام و در یکی دو سال اخیر باعث انتقاد های زیادی شده است. این انتقاد ها سال گذشته و پس از عرضه سری 4 به اوج رسید. اگرچه بعضی از طرفداران ب ام و تصمیم کارخانه را شجاعانه توصیف کردند، اما بسیاری هم این شرکت را به زیاده روی متهم کردند.

دوماگوی دوکک، مدیر طراحی ب ام و در مصاحبه اخیر خود از فلسفه طراحی کارخانه دفاع کرده و گفته در طراحی ماشین هیچ وقت نمی توان همه را راضی نگه داشت و برای جلب توجه بعضی از مشتریان باید متفاوت بود.

آقای دوکک می گوید که مدیریت کارخانه هیچ دستوری برای تغییر روش طراحی نداده و این شرکت همچنان به تولید ماشین های منحصر به فرد و متفاوت ادامه خواهد داد.

همزمان آدریان ون هویدونک، مدیر طراحی گروه خودروسازی ب ام و، واکنش ها در شبکه های اجتماعی را بی رحمانه خوانده، اما گفته که از سطح انتقاد ها تعجب نکرده است. او می گوید ب ام و این انتقاد ها را تحلیل و بررسی می کند و نتیجه این تحقیقات در فرایند طراحی تاثیر خواهد داشت. اما الان معلوم نیست چه سهم از کسانی که این انتقاد ها را مطرح می کنند مشتری ب ام و هستند.

ب ام و قرار است سال آینده نسل جدید لوکس ترین سدان خود، سری 7 را به بازار عرضه کند و گفته می شود ظاهر این ماشین هم جنجالی خواهد بود.

مرسدس-بنز بر ساخت نرم افزار و قوای محرکه الکتریکی تمرکز خواهد کرد

مدیران دایملر گفتند که این گروه خودروسازی امسال به دو شرکت با مدیریت مستقل تبدیل خواهد شد. یکی از شرکت ها با نام مرسدس-بنز بر ساخت خودرو های لوکس تمرکز می کند و ساخت کامیون و اتوبوس به شرکت دوم محول خواهد شد. در حال حاضر همه این محصولات زیرمجموعه گروه دایملر است.

اولا کالینوس، مدیر دایملر با اعلام این خبر گفت که محصولات مرسدس-بنز و کامیون های دایلمر دو کسب و کار کاملا مختلف با مشتریان و نیاز های متفاوت است. به گفته او هر دو گروه با چالش های ساختاری مهمی روبرو هستند و بهتر است به طور جداگانه با آن ها روبرو شوند.

با جدا شدن بخش کامیون سازی، مرسدس-بنز بر ساخت نرم افزار و قوای محرکه الکتریکی سرمایه گذاری خواهد کرد. راستا کامیون سازی دایملر برای ساخت ماشین های بدون آلودگی متفاوت است. این شرکت سال گذشته یک قرارداد همکاری با رقیبش ولوو امضا کرده تا با هم ماشین های هیدروژنی بسازند.

منبع: فرادید
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 743

به "شوخی خبرساز فورد با جنرال موتورز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوخی خبرساز فورد با جنرال موتورز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید