شرکت خودروسازی تسلا مکالمه راننده با خودرو را امکان پذیر می نماید

به گزارش کهن پارس، خبرنگاران | سرویس اخبار - به نقل از الکترک، الون ماسک، این میلیاردر کارآفرین و خلاق که بنیانگذار دو شرکت مهم اسپیس ایکس در حوزه فضا و شرکت تسلا در حوزه خودروسازی است، خبر از عرضه یک خودرو با هوش مصنوعی پیشرفته در آینده نه چندان دور داده است.

شرکت خودروسازی تسلا مکالمه راننده با خودرو را امکان پذیر می نماید

وی قبلا نیز اشاره نموده بود که رانندگان به زودی قادر خواهند بود کارهای مختلفی را به وسیله دستورات صوتی به هوش مصنوعی خودروی خود، انجام دهند.

الون ماسک اعلام نموده است که تسلا یک دستیار هوش مصنوعی پیشرفته را در آینده نزدیک معرفی خواهد نمود.

داستان از این قرار است که یک کاربر در توییتر از ماسک پرسیده بود که آیا ما به این زودی ها یک هوش مصنوعی مثل .K.I.T.T خواهیم داشت؟ و الون ماسک با یک بله ساده پاسخ داد.

.K.I.T.T نام یک قطعه الکترونیکی هوش مصنوعی فوق پیشرفته با قابلیت تعبیه در بدن است که ریشه در مجموعه تلویزیونی Knight Rider دارد که در دهه 80 میلادی در آمریکا پخش می شد. اکنون گویا این فیلم علمی-تخیلی به واقعیت تبدیل خواهد شد و راننده و هوش مصنوعی خودرو می توانند باهم صحبت نمایند.

تسلا همچنین اعلام نموده است که در حال توسعه یک تراشه هوش مصنوعی جدید برای استفاده در خودروهای الکتریکی خود است.

در حالی که نسل امروز ممکن است فکر کند که ایده دستیارهای صوتی مثل سیری، گوگل هوم و الکسا آنچنان جالب توجه نیستند، اما در دهه 80 ایده جالبی بود.

البته با وجود دستیارهای مجازی که امروزه در داخل خانه ها به کار گرفته می شوند، هنوز هیچ خودروسازی آنها را در یک خودرو تعبیه ننموده است.

الون ماسک قبلا بلندپروازانه اظهار داشت که رانندگان خودروهای تسلا در آینده قادر به انجام هر کاری به وسیله فرمان صوتی به هوش مصنوعی خودرو خواهند بود. هنوز معلوم نیست دقیقا دستیار هوش مصنوعی تسلا به چه شکل خواهد بود و اینکه آیا توانایی صحبت با رانندگان و مسافران را دارد یا اینکه بیشتر یک فناوری منفعل است که از دستورالعمل ها پیروی می نماید.

ماسک از آن دسته کسانی است که نگرانی های جدی در خصوص سوءاستفاده از هوش مصنوعی دارد و همزمان هیجان و ترس خود را نسبت به توسعه هوش مصنوعی در آینده ابراز نموده است.

وی در سال گذشته به بیش از 100 رهبر دیگر در زمینه هوش مصنوعی پیوست و با امضای یک نامه سرگشاده به سازمان ملل متحد، خواهان ممنوعیت توسعه ربات های قاتل شد.

هفته گذشته نیز ماسک مجددا به متخصصان دیگر ملحق شد و یک تعهد نسبت به عدم توسعه سلاح های کشنده هوش مصنوعی را امضا کرد.

منبع: ایسنا

منبع: setare.com
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 842

به "شرکت خودروسازی تسلا مکالمه راننده با خودرو را امکان پذیر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت خودروسازی تسلا مکالمه راننده با خودرو را امکان پذیر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید