شرط رییس جمهور آذربایجان برای توقف عملیات نظامی در قره باغ

به گزارش کهن پارس، خبرنگاران : رئیس جمهوری آذربایجان گفت، کشورش آماده توقف عملیات نظامی در قره باغ همین فرداست البته در صورتی که ارمنستان رویکردی سازنده در فرایند مذاکرات در پیش بگیرد.

شرط رییس جمهور آذربایجان برای توقف عملیات نظامی در قره باغ

جهت دریافت خدمات طراحی نمای ساختمان ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا: الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان در گفت وگو با خبرگزاری تاس گفت، آماده توقف عملیات نظامی در قره باغ هستیم مشروط بر این که ارمنستان رویکردی سازنده در فرایند مذاکرات در پیش بگیرد.

علی اف تاکید نمود: ادامه اوضاع تا به امروز در مرحله داغ درگیری مسؤولیت ما نیست من بارها تاکید نمودم که آذربایجان به اصول حل و فصلی که در چارچوب فرایند مذاکرات مستمر از سال ها پیش تدوین شده، پایبند است.

رئیس جمهوری آذربایجان توضیح داد: اگر ارمنستان رویکردی سازنده در مذاکرات در پیش بگیرد همین فردا آماده ایم عملیات نظامی را متوقف کنیم. اما اظهارنظراهایی که از ایروان می شنویم کاملا با اصول اساسی که از سوی گروه مینسک وابسته به سازمان امنیت و همکاری اروپا مشخص شده مغایر است.

رئیس جمهوری آذربایجان طرف ارمنی را مسؤول نابودی فرایند مذاکرات دانست و گفت، رهبری ارمنستان اخیرا بار دیگر اظهارات بسیار خطرناکی در رد فرایند اصول حل و فصل عنوان نمود. تمام فعالیت های جدید رهبری ارمنستان با هدف نابودی فرایند مذاکرات است.

او افزود: از اظهارات و رویکردهای تحریک آمیز آنها و حملات بسیارشان به ساکنان غیرنظامی آذربایجان صحبت می کنم در صورتی که طرف ارمنی نهایتا بفهمد راه اقدامات تحریک آمیز نظامی منجر به فاجعه ای برای آنها خواهد شد ما مجددا آماده توقف جنگ و حل مساله به وسیله میز مذاکرات هستیم.

علی اف اشاره نمود، دو حمله موشکی که اخیرا گنجه، دومین شهر عظیم آذربایجان را هدف گرفت به کشته شدن 23 تن انجامید این دو حمله اخیر نقض علنی آتش بس اعلام شده در نتیجه مذاکرات مسکو در دهم اکتبر است.

دو طرف باکو و ایروان به توافق آتش بس انسانی دست یافتند که هر دو همدیگر را به نقض آتش بس متهم کردند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 288

به "شرط رییس جمهور آذربایجان برای توقف عملیات نظامی در قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط رییس جمهور آذربایجان برای توقف عملیات نظامی در قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید