سیستم دوربین آیفون تاشو در پتنت جدید اپل فاش شد

به گزارش کهن پارس، اپل به تازگی پتنتی را با عنوان سیستم دوربین برای دستگاه الکترونیکی قابل خم شدن ثبت نموده است. همان گونه که در خبر های خوانده اید گزارش های منتشر شده نشان می دهند که اپل با یاری فراوری کننده اصلی آیفون، فاکسکان، در حال آزمایش و آنالیز یکی از طرح های ظاهری توسعه داده شده برای آیفون تاشو است.

سیستم دوربین آیفون تاشو در پتنت جدید اپل فاش شد

همچنین گزارش های منتشر شده اند که نشان می دهند که اپل هر دو این طراحی هایی ظاهری را برای اطمینان از کارکرد و دوام آن ها تحت آزمایش کنترل کیفیت قرار داده است. یکی از طرح های توسعه داده شده برای آیفون تاشو همانند طراحی ظاهری گلکسی Z Fold 2 شبیه یک کتاب است که در زمان باز کردن این آیفون تاشو آن را تبدیل به آیپد می نماید.

دومین طراحی ظاهری توسعه داده شده برای آیفون تاشو که گویا طراحی ظاهری دلخواه اپل هم هست، باعث می گردد که آیفون تاشو شکل ظاهری مشابه موتورولا Razr و سامسونگ گلکسی Z Flip 5G داشته باشد.

بدون شک استفاده از طراحی ظاهری دوم با وجود اینکه باعث می گردد بعد از باز کردن این آیفون تاشو این دستگاه به تبلت تبدیل نگردد، اما باعث می گردد که بتوان یک آیفون تاشو با نمایشگر عظیمی را توسعه داد که بتوان آن را به راحتی در جیب قرار داد و در صورت احتیاج با باز کردن این آیفون از نمایشگر عظیم آن استفاده کرد.

همچنین استفاده از این طراحی باعث می گردد که کاربران برای قطع کردن تماس های خود بتوانند که این آیفون را ببندند که برای بسیاری از افراد انجام این کار و شنیدن صدای بسته شدن گوشی تجربه خوشایندی خواهد بود.

نگاهی به پتنت تازه ثبت شده توسط اپل نشان می دهد که اپل در این پتنت گفته است که این دستگاه الکترونیکی دارای قسمتی منعطف است که آن قسمت با استفاده از پارچه ی منعطف، پیلمر منعطف یا دیگر مواد منعطف ساخته شده است و سیستم دوربین می تواند در این قسمت منعطف قرار بگیرد.

  • چرا اپل تا به امروز از آیفون تاشو رونمایی نکرده است؟

این پتنت همچنین نشان می دهد که این قسمت منعطف می تواند به گونه های متفاوتی خم گردد. به عنوان نمونه می توان این ناحیه را به گونه ای خم کرد که سطح آن حالتی محدب و به سمت بیرون پیدا کند یا اینکه این سطح حالتی مقعر و رو به بیرون داشته باشد.

دوربین ها به کار رفته در این قسمت منعطف ممکن است که بتوانند از ناحیه های مختلفی و با زاویه های متفاوتی عکاسی نمایند. به عنوان نمونه کاربران می توانند با خم کردن این ناحیه منعطف و تغییر جهت دوربین های به کار رفته در این ناحیه، عکس های سه بعدی یا عکس های پانوراما را ثبت نمایند.

  • آیفون تاشو احتمالا با نمایشگر خود ترمیم راهی بازار می گردد

این پتنت همچنین نشان می دهد که این دوربین ها به صورت با سیم یا بدون سیم به دستگاه متصل خواهند بود. با توجه به این موضوع می توانیم بگوییم که ممکن است این دوربین ها به جای قرار داشتن بر روی گوشی بر روی قابی قرار داشته باشند که گوشی در داخل آن قرار می گیرد و این قاب به صورتی طراحی شده باشد که کاربران بتوانند آن را از گوشی جدا نمایند.

به طور حتم استفاده از این طراحی و قرار دادن دوربین ها به این شکل باعث می گردد که کاربران در زمان ثبت عکس یا فیلم برداری این کار را با خلاقیت بیشتری را انجام دهند. آخرین شایعه های منتشر شده نشان می دهند که اپل ممکن است در سال آینده از اولین آیفون تاشو رونمایی کند.

  • اپل آیفون تاشو و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر را آزمایش می نماید

منبع: PhoneArena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 720

به "سیستم دوربین آیفون تاشو در پتنت جدید اپل فاش شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "سیستم دوربین آیفون تاشو در پتنت جدید اپل فاش شد" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم دوربین آیفون تاشو در پتنت جدید اپل فاش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید