بازسازی آپارتمان: ستاری: فرهنگ کشور با توسعه صنایع خلاق به جهان معرفی می گردد، بازسازی بافت فرسوده به وسیله شرکت های خلاق شتاب می گیرد

به گزارش کهن پارس، با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و پرویز کرمی دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خانه خلاق و نوآوری راه ابریشم کار خود را شروع کرد.

بازسازی آپارتمان: ستاری: فرهنگ کشور با توسعه صنایع خلاق به جهان معرفی می گردد، بازسازی بافت فرسوده به وسیله شرکت های خلاق شتاب می گیرد

جهت دریافت خدمات بازسازی آپارتمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در مراسم بازگشایی خانه خلاق و نوآوری راه ابریشم، گفت: برترین راه برای صادرات و معرفی فرهنگ و اصالت ایرانی به جهان، توسعه صنایع خلاق است.

خانه خلاق و نوآوری راه ابریشم یک پلت فرم نوآوری و آموزشی است که 10 تیم و شرکت خلاق در آن مستقر هستند و از ایده های افراد خلاق و صاحب ایده در حوزه آموزش و یادگیری بهره می برد و آنها را به بازار وصل می نماید.

تجاری سازی علوم انسانی لازم است

ستاری در این مراسم با اشاره به اینکه تجاری سازی علوم انسانی در کشور یک ضرورت است، گفت: باید این عرصه را از شکل کتابخانه ای و انتشار کتاب صرف خارج کنیم و به سمت فراوری ایده های فناورانه و تجاری سازی آنها حرکت کنیم . پژوهش های ما باید در زندگی روزمره مردم نمایان باشد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: در حال حاضر عرصه علوم انسانی فقط به نوشتن کتاب بسنده نموده است. در حالی که معرفی فرهنگ چند هزار ساله کشور و تجاری سازی ایده های خلاق حوزه علوم انسانی لازم است .

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اضافه نمود: باید سرمایه های بخش خصوصی را به سمت علوم انسانی به ویژه پژوهش های شکل گرفته در این حوزه سوق دهیم. یکی از مسایلی که باعث آزردگی خاطر من شده است کتابخانه ای ماندن پژوهش های این حوزه و عدم استفاده از این طرفیت برای توسعه و معرفی فرهنگ کشور به جهان است.

ستاری ادامه داد: فرهنگ ما اصیل و چند هزار ساله است و قابلیت بزرگی در حوزه تجاری سازی دارد. مثلا حوزه فراوری محتوا یا صنایع دستی یکی از حوزه های تجاری سازی شده علوم انسانی است که در جهان معرفی شده است. این عشق و علاقه یک ملت است که به محصول تبدیل شده است.

رییس ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق ادامه داد: همین اتفاق در حوزه اسباب بازی و صنایع دیداری و شنیداری و صنایع خلاقی که به شکل روزمره کاربرد دارند، نیز دیده می گردد.

ستاری اضافه نمود: خانه های خلاق پلت فرم هایی برای سرمایه گذاری های بخش خصوصی در حوزه علوم انسانی هستند. از یک آپارتمان کوچک می توانند فعالیت استارتاپی خود را داشته باشند تا در مقدار های بزرگ و استارتاپ های بیشتر و بزرگ تر.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری بعلاوه گفت: خانه های خلاق در بافت های فرسوده نیز در حال شکل گیری است و به حوزه بازسازی این بافت ها ورود و یاری نموده اند . حرکت تازه شکل گیری خانه های خلاق و نوآوری در کشور 2 سالی است که شروع شده و شتاب گرفته است. امیدواریم این حرکت ادامه یابد و سرمایه گذاران بخش خصوصی به سرمایه گذاری در علوم انسانی ترغیب شوند.

معاوم علمی و فناوری رییس جمهوری بعلاوه گفت: کار دولت در این حوزه فراهم کردن زیرساخت ها است. باید بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این بخش ترغیب گردد. یعنی دولت به گونه ای عمل کند که بخش خصوصی برای سرمایه گذاری احساس امنیت کند .

خانه خلاق و نوآوری راه ابریشم

خانه خلاق و نوآوری راه ابریشم در حوزه آموزشی و یادگیری فعال است که 10 تیم را دل خود جای داده است و از ایده های افراد خلاق و صاحب ایده بهره می برد و آنها را به بازار وصل می نماید. 350 مرکز در کل کشور از خدمات آموزشی این پلت فرم استفاده می نمایند. این خانه حامی ایده های نوآورانه آموزشی است و از بچه ها 7 ساله تا بزرگسالان را تحت پوشش قرار می دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 آذر 1400 بروزرسانی: 9 آذر 1400 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 1113

به "بازسازی آپارتمان: ستاری: فرهنگ کشور با توسعه صنایع خلاق به جهان معرفی می گردد، بازسازی بافت فرسوده به وسیله شرکت های خلاق شتاب می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی آپارتمان: ستاری: فرهنگ کشور با توسعه صنایع خلاق به جهان معرفی می گردد، بازسازی بافت فرسوده به وسیله شرکت های خلاق شتاب می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید