دیده بان: ترکیه بیش از 7 هزار مزدور را از سوریه به لیبی فرستاده است

به گزارش کهن پارس، دیده بان حقوق بشر سوریه از انتقال صد ها عناصر تروریستی مسلح از سوریه به لیبی خبر داد و نوشت که این اقدام با نظارت سازمان اطلاعات ترکیه اجرا شده است.

دیده بان: ترکیه بیش از 7 هزار مزدور را از سوریه به لیبی فرستاده است

به گزارش گروه بین الملل کهن پارس، مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه که نهادی وابسته به مخالفان دولت سوریه و مستقر در شهر لندن است، از اقدام ترکیه در اعزام نیرو های جدید به لیبی خبر داد.

این مرکز امروز سه شنبه نوشت که صد ها فرد مسلح سوری طی چند نوبت از طریق ترکیه به لیبی منتقل شده اند. دیدبان حقو ق بشر سوریه تعداد عناصری که ترکیه تا به امروز به لیبی منتقل کرده، 7850 نفر بیان نمود و در بین این افراد، شهروندان غیر سوری نیز وجود دارند.

این مرکز همچنین از ورود سه هزار نیروی جدید به ترکیه جهت آموزش و پس از آن اعزام به لیبی برای کمک به دولت وفاق ملی لیبی در برابر ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیرو های شرق لیبی خبر داد.

دید ه بان حقوق بشر سوریه نوشت که گروهک ارتش آزاد بنا به دستور سازمان اطلاعات ترکیه (میت) مسؤولیت نام نویسی و جذب شبه نظامیان را برعهده دارد.

با این حال، بر اساس گزارش این مرکز، برخی از گروه های مسلح و تروریستی به رغم فشار ها و تهدید ها علیه خود مبنی بر قطع حمایت ها در صورت مخالفت با نرفتن به لیبی، دست به اعتراض و مخالفت زده اند.

دیده بان حقوق بشر سوریه به حوادث اخیر در لیبی اشاره کرد و نوشت که طی درگیری ها در جنوب شهر طرابلس، پایتخت لیبی، 261 نفر از نیرو هایی که ترکیه به این کشور فرستاده است، کشته شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 74

به "دیده بان: ترکیه بیش از 7 هزار مزدور را از سوریه به لیبی فرستاده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیده بان: ترکیه بیش از 7 هزار مزدور را از سوریه به لیبی فرستاده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید