حمایت از تغییر کاربری بناهای تاریخی به شرط فعالیت 50 درصدی در حوزه صنایع دستی است

به گزارش کهن پارس، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، حمایت از تغییر کاربری بناهای تاریخی به شرط فعالیت 50 درصدی در حوزه صنایع دستی است.

حمایت از تغییر کاربری بناهای تاریخی به شرط فعالیت 50 درصدی در حوزه صنایع دستی است

امیر کرم زاده در همایش تجلیل از پیشکسوتان نساجی سنتی کاشان اضافه نمود: همه مالکانی که دارای بناهای تاریخی هستند و قصد تغییر کاربری در راستای توسعه جهانگردی دارند باید فعالیت در حوزه صنایع دستی را برای جلب حمایت بیشتر نهاد میراث فرهنگی در نظر داشته باشند.

وی گفت: شهرستان کاشان دارای توانمندی ها و قابلیت های جهانگردی و تاریخی فراوانی است که توانسته این خطه را به یکی از قطب های جهانگردی کشور تبدیل کند.

کرم زاده از مالکان بناهای تاریخی شهرستان خواست برای بازسازی خانه ها همراه باشند و گفت: امروزه توجه به مساله جهانگردی از مباحث مهم در بیشتر شهرهای دنیا از جمله شهرهای ایران است.

وی تاکید نمود: جذب جهانگرد تنها به علت وجود آثار با ارزش و تاریخی در شهرها اتفاق نمی افتد، بلکه استفاده متناسب از این آثار و نشان دادن ارزش های نهفته آنها بعد دیگری از مساله جهانگردی را پیش روی متخصصان در این زمینه قرار می دهد.

مدیر کل میراث فرهنگی اصفهان اضافه نمود: بی توجهی به قابلیت های چند بعدی کالبدی، کارکردی و معنایی و داشتن نگاه صرفا موزه ای نسبت به آثار ارزشمند باعث شده که این آثار روز به روز فرسوده تر شوند و به همین علت بناهای تاریخی استان برای تبدیل به جاذبه های جهانگردی به بخش خصوصی واگذار می شوند.

منبع: همگردی
انتشار: 30 خرداد 1403 بروزرسانی: 30 خرداد 1403 گردآورنده: parskohan.ir شناسه مطلب: 1548

به "حمایت از تغییر کاربری بناهای تاریخی به شرط فعالیت 50 درصدی در حوزه صنایع دستی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از تغییر کاربری بناهای تاریخی به شرط فعالیت 50 درصدی در حوزه صنایع دستی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید